آقای قالیباف! اطرافیان پزشکیان را دیدید و اطرافیان جلیلی را ندیدید؟

«اطرافیانِ آقای جلیلی رسماً خوفناکند. جلیلی دست‌کم در ظاهر مبادی آداب است، اما این‌هایی که ما دیده‌ایم خیلی‌هایشان شُهره‌اند به پرده‌دری، بی‌ادبی و هتاکی. جلیلی در ظاهر نسبت به رقبایش حرمت نگاه می‌دارد، اما این‌هایی که ما دیده‌ایم قالیباف را داشتند تکه‌پاره می‌کردند، چه رسد به پزشکیان. جلیلی در ظاهر با فرهنگ بیگانه نیست.»

آقای قالیباف! اطرافیان پزشکیان را دیدید و اطرافیان جلیلی را ندیدید؟

عبدالجواد موسوی، روزنامه نگار طی یادداشتی در روزنامه هم میهن نوشت: قالیباف درست می‌گوید. پزشکیان اطرافیانی دارد که باید نگران آن‌ها بود. طبیعی هم هست. هرجا که امید پیروزی یک مقام سیاسی می‌رود اطراف او پُر می‌شود از آدم‌های فرصت‌طلب و قالتاق که اعتقادی هم به آن مقام سیاسی ندارند اما نان‌شان در همین پرسه‌زدن‌ها در اطراف و اکناف آن مقام است. اینجا نشد، جای دیگر.

قطعاً این روزها در اطراف آقای پزشکیان هم از این موجودات یافت می‌شود. چندتایی‌شان را شاید خود من هم بشناسم اما قالیباف و بقیه دارند شلوغ‌کاری می‌کنند. آش به این شوری هم که می‌فرمایند نیست هرچند این نگرانی حقیقتاً نگرانی بجایی است و از این حیث باید ممنون قالیباف یا هرکس دیگری بود که آن را به‌عنوان یک دغدغه مطرح می‌کند.

اصلاً هم مهم نیست نیت اصلی طرح‌کنندگان چنین موضوعی و دامن زدن به آن چیست. اما این نگرانی فقط به پزشکیان محدود نمی‌شود. همه کسانی که کار سیاسی می‌کنند، باید مراقب اطرافیان باشند. خود همین آقای قالیباف اگر به‌جای این همه دوندگی که انصافاً هم قابل ستایش است کمی به فکر اطرافیانش بود کارش به اینجا نمی‌کشید که با این تعداد آراء، مبارزات انتخاباتی را ترک کند. آن هم بعد از ۲۰سال.

تقریباً از ۲۰سال اخیر به این طرف آقای قالیباف هرجا که رفته اطرافیان پُرشماری او را احاطه کرده‌اند. اطرافیانِ پُرحاشیه‌ای که همیشه سبب دردسر برای آقای قالیباف بوده‌اند. از خانواده گرفته تا معاونان، از مشاوران گرفته تا پروژه‌بگیران. با همه این‌ها به حکم (انظر الی ماقال و لاتنظر الی من قال) حرف آقای قالیباف حرف حساب است و نگرانی‌اش بجا. اما ای‌کاش حالا که این نگرانی را درباره خودش ندارد، لااقل درباره آن دوست دیگرش در جبهه انقلاب این نگرانی را داشته باشد.

اگر یک نفر در ایران باشد که آدم باید صبح تا شب نگران اطرافیانش باشد همین آقای سعید خان جلیلی است. خودش که بنده خدا مشکل خاصی ندارد. الا اینکه قدری پایش روی زمین نیست و چیزهایی می‌گوید که دست‌کم روی کاغذ قشنگند. آرزوهایی شبیه آرزوهای معجزه هزاره سوم که شکست‌شان از همین آغاز معلوم است و نیاز به آزمون هم ندارد. اما به‌هرحال آرزوست و بر هیچ‌کس حتی آدم‌های میانسال و مو سپید کرده هم عیب نیست.

منتهی بدبختی اینجاست که تاوان این آرزوها را قرار است ۹۰-۸۰ میلیون ایرانی خسته و زخم‌خورده بدهند. اگر این آرزوها فقط در حد خانواده و دوستان ایشان باقی می‌ماند مشکل حادی نبود اما متاسفانه نیست و ما قبلاً هشت سال تاوان این آرزوهای کودکانه را داده‌ایم و هنوز هم جایش درد می‌کند. اما علاوه بر این حرف‌ها چرا کسی نگران اطرافیان آقای جلیلی نیست؟

اطرافیانِ آقای جلیلی رسماً خوفناکند. جلیلی دست‌کم در ظاهر مبادی آداب است اما این‌هایی که ما دیده‌ایم خیلی‌هایشان شُهره‌اند به پرده‌دری، بی‌ادبی و هتاکی. جلیلی در ظاهر نسبت به رقبایش حرمت نگاه می‌دارد اما این‌هایی که ما دیده‌ایم قالیباف را داشتند تکه‌پاره می‌کردند، چه رسد به پزشکیان. جلیلی در ظاهر با فرهنگ بیگانه نیست. فیلم می‌بیند و کتاب می‌خواند اما این‌هایی که ما دیده‌ایم مُشتی ضدفرهنگند که نه‌تنها با این عوالم بیگانه‌اند، بلکه در کارنامه درخشان‌شان تجلیل از تتلو هم دیده می‌شود.

ممکن است بگویید این‌ها مهم نیست، مهم سیاست‌ورزی است. در اطرافیان ایشان همه‌چیز دیده می‌شود الا سیاست‌ورزی. بچه نُنُری که در انتخابات رئیس مجلس رأی نمی‌دهد و عکس کاغذ سفید خود را به‌عنوان سند افتخار در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند، این روزها یکی از اطرافیان خیلی نزدیک به ایشان است. به این می‌گویند سیاست‌ورزی؟ اگر قرار باشد دایره اطرافیان ایشان را کمی وسیع‌تر بگیریم و به هواداران رسمی و غیررسمی ایشان تعمیم بدهیم که اوضاع خیلی خراب‌تر از این حرف‌ها می‌شود.

نگاه کنید به خیل آدم‌های بی‌سواد، عصبانی، رگِ گردن کلفت کرده و کف بر لب آورده که دشنام‌گویی و تهمت‌زدن کمترین هنر آن‌هاست؛ آن هم در پوشش دفاع از ارزش‌ها و مفاهیم انقلابی و دینی. با این جماعت چه کنیم؟ این‌ها را هم بگذاریم به حساب آقای جلیلی؟ اگر قرار باشد با معیارهای حضرات جبهه انقلاب برخورد کنیم گناه همه کسانی را که به آقای جلیلی رأی می‌دهند و برای او تبلیغ می‌کنند، باید به حساب او بنویسیم؟

بالاخره این متر و معیاری است که آقای قالیباف، طرفداران آقای جلیلی و دیگر مخالفان آقای پزشکیان دارند با آن رقیب‌شان را اندازه‌گیری می‌کنند. اگر این متر و معیار غلط است، کلاً باید آن را کنار بگذارند. اگر هم درست است که باید تبعات آن را بپذیرند و منتظر باشند تا دیگران هم با همین متر و معیار درباره آن‌ها قضاوت کنند.

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  2

  نباید بی تفاوت بود .
  اون افرادی که تشویق به تحریم انتخابات می کنند قطعا دلشان برای مردم و طبقه متوسط و به پایین نمی سوزد و به دنبال منافع و ماجراجویی خود بوده که به چند دسته تقسیم می شوند:
  1- خارج نشینانی که پرونده سیاسی داشته و برنامه ای برای آمدن و زندگی کردن در ایران ندارند و اصولا خود را ایرانی ندانسته و از خبر احتمالی حمله نظامی به ایران و یا بالا رفتن آمار فلاکت و مرگ و میر هموطنانشان بیشتر خوشحال می شوند نظیر منافقان تروریست و تجزیه طلبان
  2-گروه کاسبان تحریم که حیات خود را در مرگ اقتصاد و ارتباط مستقیم ایران با جامعه جهانی می بینند و دور زدن تحریم ها یا فیلترینگ برای آنها کاسبی دلالی پرسود و افسانه ای ایجاد کرده است و پیروزی دولت شفاف و غیر رانتی دست آنها را از حقوق مردم کوتاه می کند.
  3- طرفداران گروه تندرو و انحصارطلب تمامیت خواه که بخاطر سواد و کارایی پایین بدون طی سلسله مراتب شایستگی مسولیت،در دولت های اقلیت منصبی برای خود تعریف کرده اند که با روی کار آمدن دولت های عقلایی و کاربلد ،جایی برای انها نیست و مشارکت بالا کاندیدای مد نظر آنها راپیروز نمی کند.
  مراقب باشیم در دام افکار اینها نیافتیم چون تاثیر وحشتناک منفی رای ندادن ما مستقیم به خودمان،آینده فرزندانمان و وطنمان بر می گردد.

 • ناشناس
  1

  دکتر پزشکیان\++++++++++++++\ مردم خیلی باسواد و متمدن هستند و برای هر رأی شان دقت میکنند

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   نباید دست رو دست گذاشت و نظاره گر فلاکت خودمان و فرزندانمان باشیم.
   از همین امروز هر کس چند نفر رو متقاعد کنه تا به پزشکیان رای بدن.
   افراطی های انحصار طلب و کاسبان تحریم رفتن توی روستاها دارن ربصورت گسترده باپول مردم ، کالای اساسی بین مردم روستا ها و حاشیه نشینان توزیع می کنن با اسم جلیلی.
   مثل دور دوم احمدی نژاد که سیب زمینی و پتو توزیع میکرد.
   خنده نداره گریه تلخی داره و سریع باید دست بجنبانیم.
   آینده کشور در خطر است.

 • ناشناس
  0

  بی ادب بودن چند تا هوادار آقای جلیلی در توئیتر کجا و هوار کشیدن وفحاشی وزیر خارجه سابق کجا؟؟؟؟

 • بهروز حسینی
  0

  در این شرایط بهترین شخص برای اداره ی امور کشور آقای پزشکیان هستند.چون دلسوز مردم هستند و شخصیت خوبی دارند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  اخبار سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد