درگیری هندوها با مسلمانان در شهر لستر انگلیس

گروهی از مردان هندو با تظاهرات در شهر لستر انگلیس شعارهای اسلام‌ هراسانه علیه مسلمان‌ها سر دادند.

شهر لستر انگلیس که بخشی از جمعیت آن را اقلیت‌های هندو و مسلمان‌ها تشکیل می‌دهد در روزهای اخیر شاهد شدت گرفتن تنش‌های نژادی بوده و گروه‌های افراطی هندو اقدامات وحشیانه‌ای علیه مسلمانان مرتکب شده‌اند.

طبق گزارش رسانه‌های انگلیس، صدها نفر از مردان هندو که ماسک و کلاه‌های صورت‌پوش پوشیده بودند با راه‌پیمایی در داخل شهر شعار «جای شری رام» سر دادند. این شعار در ماه‌های گذشته به اصلی‌ترین سمبل افراط‌گرایی هندوها در هند تبدیل شده است.

روزنامه گاردین به نقل از یکی از ساکنان منطقه «جاده بلگریو»، واقع در شرق شهر لستر گزارش داد که شرکت‌کنندگان در این تظاهرات اقدام به پرتاب بطری و اشیاء دیگر کردند. این منبع گفت که هندوها همچنین با ساکنان این منطقه درگیر شده و افراد را به صورت تصادفی مورد ضرب و شتم قرار دادند. 

مسلمانان این منطقه هم بعد از مشاهده بی‌عملی پلیس در برابر غارتگری و اقدامات وحشیانه افراط‌گرایان هندو اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.

«یاسمین سورتی» که سابقه همکاری 30 ساله با جامعه لستر را دارد روز دوشنبه به گاردین گفت که تظاهرات هندوها این سوال را پیش می‌کشد که چرا پلیس اجازه برگزاری آن را داده است، چرا که انجام آن باعث ایجاد نااامنی در میان مسلمانان شده است.

در مقابل، روزنامه گاردین عکسی منتشر کرده که نشان می‌دهد پلیس از تجمع گروه‌های مسلمان در پاسخ به اقدامات تحریک‌آمیز هندوها خودداری کرده است.

طبق گزارش روزنامه انگلیسی دست‌کم 18 نفر بر سر این درگیری‌ها دستگیر شدند که 8 نفر از آنها افراد خارج از این منطقه بودند. این موضوع نگرانی‌هایی را پیش کشید مبنی بر اینکه ممکن است تظاهرات هندوها از طریق گروه‌های خارجی سازمان‌دهی شده باشد.

یکی از گزارشگران روزنامه گاردین به نام آینا جی. خان توییت مفصلی درباره تجربه‌اش از روایت حوادث این ماجرا و واکنش مردان هندو منتشر کرد. این خبرنگار نوشته است: «مصاحبه من وقتی که یکی دیگر از مردان هندو من را به جانبداری متهم کرد به تنش کشیده شد.

من نگرانی‌هایم را درباره شنیده شدن شعارهای جای شری رام که توسط افراطی‌ها در هند مطرح می‌شود و اکنون با تنفر ضداسلامی مترادف شده مطرح کردم.»

این خبرنگار گاردین گفته که هندوها او را عضو طالبان خطاب کرده و شروع به مظلوم‌نمایی کرده است. وی گفته است: «شکی وجود ندارد که این مردها نماینده‌های اجتماع هندوها نیستند.»

بسیاری از کارشناسان این درگیری‌ها در لیستر را نتیجه سیاست‌های اسلام‌ستیزانه حزب حاکم در هند می‌دانند که از سال 2014 قدرت را در این کشور به دست گرفته است. موج فزاینده ملی‌گرایی هندوها و اسلام‌هراسی در ماه‌های گذشته بارها به نمایش گذاشته شده است.

این موج اسلام‌هراسی در هند به عنوان بزرگترین دموکراسی دنیا باعث ایجاد خشونت، نفرت، ارعاب و تبعیض‌های فراگیر علیه مسلمان‌ها شده که نزدیک به 15 درصد از جمعیت 1.35 میلیاردی این کشور را تشکیل می‌دهند.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • ناشناس
  1

  چشمشون کور وقتی در مملکتشونا مثل ....باز میذارن هر کی خواست بیاد حالا اولشه که جورشا بکشند .

 • ناشناس
  0

  دست هندو ها درد نکند چون اگر به آنها اجازه دهند آنجا را هم مثل ایران به ........ می کشند.

 • ناشناس
  0

  وقتی‌عقل‌و‌منطق‌انسان‌ها‌کور‌میشه‌تعصب وجهالت‌حاکم‌بر‌مردم‌میشه‌مثل‌‌سال‌‌۵۷ که‌بدون‌فکر‌و‌هیجانی حکومت‌را‌به‌ملا‌جماعت‌تحویل‌دادند

 • ناشناس
  0

  به نظر شما چرا؟؟؟ ایا طالبان و داعش و القاعده و افکار حکومت خودمان معرف خوبی برای اسلام هستند؟؟؟؟یا تمام دنیا را به تفکر واداشته اند در مورد ماها؟؟؟

 • ناشناس
  0

  همه ی فتنه ها زیر سر این مسلموناست! من خودم مسلمونم می دونم آدمای فضول و فتنه و خودبرتر بینی هستیم!