دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر :

۴ هزار فرزند مسئولان خارج از کشور هستند/ نمی‌شود دنبال تامین یورو و دلار فرزندانشان باشد، اما استقلال کشور را اعلام کنند

هاشمی گلپایگانی گفت : متاسفانه قانونی در این زمینه نداریم. البته به ما ایراد گرفتند که اگر مدیری فرزندش در یک کشور دیگر است به مدیر چه ارتباطی دارد و چرا باید از وجود یک مدیر توانمند محروم شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه ۳ الی ۴ هزار فرزند مدیر میانی در طی سال‌های گذشته تاکنون در خارج از کشور هستند، گفت: چه اصراری است فردی مسئول باشد، در حالی که فرزندش در خارج از کشور باشد یک رقابتی بین مسئولان نیز وجود دارد یعنی نمی‌شود افراد به دنبال تامین یورو و دلار برای فرزندانشان باشد، اما با صدای بلند استقلال کشور را اعلام کنند.

"محمد صالح هاشمی گلپایگانی" دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پاسخ به این سوال که آیا این مدیران همچنان بر سرکار هستند، گفت: برخی از این مدیران همچنان درحال فعالیت هستند. متاسفانه قانونی در این زمینه نداریم. البته به ما ایراد گرفتند که اگر مدیری فرزندش در یک کشور دیگر است به مدیر چه ارتباطی دارد و چرا باید از وجود یک مدیر توانمند محروم شد.

وی افزود: چه بخواهد این مدیر در مسئولیت خود باشد چه نباشد باید مجلس در این خصوص تصمیم بگیرد که ما هم در این زمینه به مجلس نامه ارسال کرده‌ایم. اقداماتی نیز در این زمینه در صحن مجلس انجام شده بود اما اقدامی که به صورت قاطع باشد هنوز صورت نگرفته است.

هاشمی گلپایگانی در پاسخ به این سوال که آیا گشت ارشاد مسئولان به رانت‌ و فساد اقتصادی احتمالی در ادارات ورود می‌کند، گفت: ما مواردی را داریم که به این نوع موضوعات ورود کرده و اقداماتی نیز در همین راستا صورت گرفته است. در مجموع هرجا که به ما اعلام شود، فرد مسئولی از رانت یا ارتباطات خاصی استفاده می‌کند مطمئن باشید ما وارد خواهیم شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پاسخ به این سوال که آیا گشت ارشاد مسئولان در زمینه فساد مالی و رانت باعث جلوگیری از وقوع مسائلی مانند متروپل می‌شود، گفت: تاکید ما این است که صرفا کارهای نمایشی انجام ندهیم، اما در ماجرای متروپل ما اگر می‌دانستیم که چنین اتفاقاتی افتاده است قطعا ورود می‌کردیم. مردم مطالبات خود را در هر موردی به شوراهای امر به معروف و نهی از منکر اطلاع می‌دهند و شوراها پس از دریافت این گزارشات به این موارد نیز رسیدگی می‌کنند و اگر این کار را نکنند قطعا تخلف انجام داده‌اند.

۴ هزار تن از فرزندان مسئولان خارج از کشور هستند در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا به تشکل‌های مردمی امر به معروف و نهی از منکر آموزش داده می‌شود، تصریح کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که ما در ستاد امر به معروف و نهی از منکر دنبال می‌کنیم بحث آموزش است و تشکل‌ها باید در این آموزش‌ها حضور یابند.

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر: ۴ هزار تن از فرزندان مسئولان خارج از کشور هستند

وی ادامه داد: در ضمن ما به افراد در تشکل‌های مردمی مجوز نمی‌دهیم به برنامه‌ای که آن‌ها ارائه می‌دهند مجوز داده می‌شود و اگر افراد در تشکل‌ها خلاف این برنامه‌ها عمل کنند تخلف کرده و ما برخورد می‌کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: تیم حقوقی در خصوص مواردی که مشکلات حقوقی برای آمران به معروف ایجاد می‌شود ورود می‌کند. قراردادهایی نیز با مرکز وکلای قوه قضاییه نیز در این زمینه منعقد شده است. اگر تیم حقوقی تشخیص دهد، مشکل ایجاد شده به دلیل امر به معروف بوده است نه به طور مثال دعوا بر سر جای پارک نباشد، وکیل در اختیار این افراد قرار داده می‌شود و دادگاه‌ها موظف هستند شعبه ویژه قضایی تشکیل داده و به این موارد رسیدگی کنند.

هاشمی گلپایگانی گفت: آمر معروفی که تحت عنوان آمر به معروف خلاف عمل کند بیشتر از کسی که منکر را پخش می‌کند لطمه می‌زند، چراکه به نام دین اقدام کرده است.

فیلم دینامیت به آمران معروف لطمه زد

وی با اشاره به لطمه‌هایی که در فیلم دینامیت به آمران معروف وارد شده است، گفت: در این فیلم هم فرد آمر به معروف را یک فرد لوده نشان داده است که لطمات زیادی به این موضوع وارد کرده است. همچنین این فیلم ذهن‌های بسیاری را تحت تاثیر قرارداده است و بحث ما این است که ۹۷ میلیارد پول فروش این فیلم باید برای تولید فیلم‌های مناسب اختصاص داده شود.

منبع: ایلنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 44
 • 🐜
  0

  مدیران اگرتوانمند بودن حال پرواز ملت این نبوداگردزدی پرانتز نباشه فرزندانشان ازگورپدرشون دلاریورو می‌آورند عیاشی میکنند جمع کن

  نظرات شما -
  • داروغه ناتینگهام
   0

   مسئولان ریاکار و فرزندان بی ریا البته گویا دخترایشان هم سالها در بلژیک مشغول تدریس بوده اند

  • حاج قاسم طوسی
   0

   ایشون درست میگن مسئولان میتونن بچه هاشونو توی همین مملکت نگهدارن و اگر بچه هاشون دامپزشکی قبول شدن ببرن پزشکی ثبت نام کنن و بعد هم عضو هیات علمی دانشگاه تهران بشن یا بچه هاشون با یه مدرک پزشکی عمومی تبدیل بشن به بزرگترین مافیای دارو و لوازم پزشکی در کشور یابد لیسانس عمران دانشگاه آزاد به برج سازهای آنتالیا و آلانیا تبدیل بشن

 • ناشناس
  0

  خدایا چه بگویم !!!
  دلم لبریز دردست

 • یکی از مردم
  3

  اگر بخاطر بی عرضگی ما مردمه نوش جونشون بذار بخورن!!!

 • ناشناس
  0

  مدیرانی که ریشه‌های آنان از آب و خاک ایران می خورد و میوه‌هایشان دهان اروپایی ها را شیرین می کند!
  بچه های اروپا نشین مدیران رودخانه ای از ایران به اروپا باز کرده که سیلاب آن ثروت مردمان دست پینه بسته ی ما را بر دلتای ساحل دشمن می ریزد.

 • ایرانی آگاه
  1

  مطمئن باشید هیچکدوم از این مدیران توانمند نیستند!
  توانمندیشون در ریاکاری و نفاق و اختلاس هستش برای تأمین دلار و یورو برای هفت نسل بعدشون!

 • موسوی
  0

  جناب منظوزشون از مدیر توانمنذ یعنی در دزدی توانمند هستن،،،، و در مفتخوری و شکم گنده کردن و گردن کلفت کردن،،،،، چقددددددررررر مسولین دزد و اختلاس گر ما دررسریال مختار زیاد دیده میشن،، خدا لعنت، نابود و نفرینشون کنه این قوم ظالم رو بحق خون حسین

 • ناشناس
  0

  خودت هم جرات نداری بچه هات ببری بیرون و گرنه.......

 • یلدا
  0

  نوه امام و نوه مکارم هم خارج هستند.

 • ناشناس
  0

  از یه طرف میگن غرب بده از یه طرف فرزندانشان را می‌فرستند آنجا البته به نطر میرسه برای فرزندان مسولین غرب خوبه ولی برای فرزندان مردم غرب بد آموزی داره

 • ناشناس
  1

  اگر مدیران توانمند بودنند که اوضاع چنین نبود

 • فرزند ایران زمین
  0

  ببینین چه بلایی سر مملکت آوردین که اکثرا دنبال فرار از مملکت هستن. طبیعیه فرزند مدیران هم بدلیل برخورداری از سرمایه لازم و البته رانت پدر میزنن بیرون. جای تاسف داره واقعا و تو این مدیران عمدتا نالایق هم ادعا و ادای انقلابی گری دارن و درمیارن و درفکر چپاول کشورند

 • ناشناس
  0

  فقط بایدگفت متاسف تمام

 • آقازاده داغ پیشونی
  0

  من به همه کامنت هایی تا الان گذاشتیدیابعدا میخواهید بگذارید. هم منفی میدم وقت ندارم تیک بزنم قبول کنید پروازدا م

 • علی
  0

  5ساله میخوام یه تیبا بخرم یعنی تمام آرزو من شده یه ماشین که هیچی نداره.واقعا عدالتی هست تومملکت ماگناه من که پدرپولداروسیاسی ندارم چیه.چرابایدتوایران به دنیا می آمدم.....

 • فرزانه
  0

  لطفاً بجای آقا زاده از لفظ انگل زاده وزالو زاده استفاده بشه
  بهتر شایسته ی اونها ست که از حیوانات پست ترند

 • تکرار نشه
  9

  دروغ میگویید ، میخواهید مسئولان زحمت کش را بد نامتر کنید ، چرا ، چون کشور ما رهبری دارد که بخاطر تشکر نکردن آقای مجری از رییس نیروی انتظامی برای یافتن دزد صندوقهای بانک ملی عکس العمل نشان دادنند ، بنابراین امکان ندارد ایشان در مورد چنین خلاف بزرگ و بیشرمانه و کثیفی بی تفاوت باشند

 • جماعت یکدست دزد و دغل باز و دنیادوست
  0

  بچه هاشونو میفرستن ک بعدها خودشون هم با اندوخته های کلان ک بالا کشیدن برن انجا... کیف دنیا و... ریشخند ب ملت ایران...

 • سعید طوس آبادی
  0

  جناب دبیر شرکت خودت چقدر دنبال دلار و یورویی؟ این روزها به شما نرسید عصبانی شدی! به هر حال ما که حسود نیستیم شما دبیر شرکت عریض و طویل مکعب مثلث امر به معروف هستی ، برای گسترش شرکتتون باید لااقل خونه ای در اروپا هم داشته باشید.

 • ناشناس
  0

  خوب اگر این چهار هزار فرزند مسئولان درخرج هستن باید مسولان درداخل جو یعنی آب ملت بدبخت را بهر طریقی آلوده کنن تا ماهی حرام خود رابگیرند خیر نبینند کسانیکه پول مفت از خزانه می‌گیرند وبرای چندرغاز اضافه شدن بازنشسته های پیر وبیماری باورمندان بیکار عذابزمیکشند قطره هم اضافه نمیکنن خدایا کجایی نابود کن دنیا پرستان به اسم دین وب اسم شیعه را

 • ناشناس
  0

  جذب افراد بی ایمان و لاابالی تحت عنوان مدیر از سالها پیش بدستور انگلستان جهت تضعیف کشور و مردم امری ضروری و بدیهی بوده است.
  از مدالها و نشان های تشویق و تقدیر نهایت سواستفاده جهت سرکوب افراد مومن و متخصص انجام میشود. باید اینگونه مدالها تاریخ مصرف محدودی داشته باشد تا تلنگری بر مدیران منافق و نجومی بگیری باشد که با روشهای نامتعارف خود را به بالاترین مراکز قدرت رسانیده و چسبانده اند‌.

 • بابا زید
  0

  پس این امر به معروف و نهی از منکر شما به چه دردی خورده تا الان،ایا اینها را که شما بلغور می‌کنی عین منکر نبوده و نیست مدیری که مدیر یک کشور است که ادعای مبارزه با آمریکا ومظاهر غرب و ساده زیستی و..‌‌‌‌. دارد چرا باید در این شرایط سخت اقتصادی مردم بچه هایشان در بهترین نازپنعمت در غرب سیاحت وتجارت وتحصیل کند خودش مثلا به عنوان مبارزه با مظاهر غرب نمایش‌های مضحک و دروغین برای ملت به اجرا بگذارد ،جمع کنید این کاسه کوزه های دروغین و عوام‌فریبانه را که فقط برای دله دزدی راه انداختین

 • کریم
  1

  دکان ستاد امر به معروف یاید بسته شود و بودجه آن در جایی هزینه گردد که نتیجه مثبتی داشته باشد

 • ناشناس
  0

  آخر سر هم نه مسئول و نه رسانه وطنخواه، جواب این سوال نگرفت چرا به ناحق، یارنه سرپرستان میانسال مجرد از سیصد به دویست کاهش داند بعد از اینهمه گرانی بوجود آوردند؟ این بیکارن و بیگارن مزدبگیر بیچاره بخش خصوصی، نه تنها حقوق و مزایایشان اقزایش نیافته، بلکه یارانه جبرانی نگرفتند، نه شغل، نه درامد، نه همسر، نه ماشین، نه سهام عدالت، نه بازنشتگی! تنها و تنها

 • دلار
  0

  پس استقلالی وجود ندارد ،فقط برای چپاول است که شعار استقلال می دهید ،

 • مش جمعه
  0

  آمار ایشان با این تفاوت ۱۰۰۰تایی معلوم هست که از روی باد معده حرف زده.عامل تمام بدبختی ها شماها امربران بدون چون چرا و مدیران سطح بالای جامعه هست. دولت شش کلاسه و مجلس انقلابی طی سه سال چه کار انقلابی انجام داده است. یک موقع نگی که با کت و شلوار رفتن تو لجن های سیل ،که من میگم این بازدید به آنها هیچی ربطی نداشت و قدرت رفع مشکل را هم نداشتن.

 • شارودی
  0

  این ملت لایق بیش از این نبودثروت سرزمین ایران در جیب یه عده ایی خاص بنام مسولین ج اسلامی رفته، راستی بچه خود شما کجاست؟

 • ناشناس
  0

  خوب عزیز برادر دا رند گولتان می‌زنند مدیر توانمند به چه کسی میفرمایید به آنهایی که مملکت را به این روز انداخته اند شاید شما گول بخورید ویا در ردیف آنان باشید ولی مردم را نمی‌شود فریب داد متاسفانه دزدان و حرامخوران چنان مهارت دارند که خودشان بازجو می‌شوند خودشان حکم صادر می‌کنند خودشان هم آجرای حکم را یادتان باشد دزد همیشه چند قدم جلوتر از پلیس است چون با فکر و خلاقیت خودش پیشروی می‌کند ولی پلیس در فکر موقعیت شغلی و زن و بچه و ریس خودش است که آسیب نبیند مسولین از سال ۵۷ ولع چپاول و غارت را کلید زدند و ادامه دارد شما خیلی خام هستید.

 • محمد
  0

  جاسوس‌ها هم از فرزندان همین مدیران هستند چون باید وطن فروشی کنند تا از امکانات دیگر کشورها استفاده کنند،خدا تک تکشون لعنت کنه

 • خدا
  0

  خوبه واسه هر کاری یه توجیهی هم دارید.

 • فندک
  0

  آیا کسی هست که ملت ایران را در برابر ظلم و ستم یاری کند ؟

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   فندک عزیز خداوند می‌فرماید من سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمیدم مگر اون قوم خودش سرنوشت خودرا تغیر دهد

 • ناشناس
  0

  قطعه زمین چند هکتاری روبروی فرمانداری شهرری را بررسی کنید تا ببینید فساد مسوولان تا کجاست؟ این گوی و این میدان.

 • ناشناس
  0

  مردم موقع بیداری است بلند شوید و سر ضحاک مار به دوش که به نام افعی دیگری به نام دین مغز و وجود جوانان ایران را هر روز عاشورا جشن میگیرد نابود کنید موقع در هم کوبیدن سیاهی و شیطانی و خریت است

 • سرباز
  10

  مردک دین اسلام را چرا با دزدان قیاس می کنید . جان و مالمان فدای حسین . باید عین امام حسین تن یزیدیان زمان را لرزاند و زینب وار ابرویشان را برد و حرف حق را باید گفت و انقلابی بود .

 • دلسوز
  0

  متاسفانه این آقا زاده ها در آینده نزدیک حاکمیت کشور را به دست خواهند داشت. و امروزه بعنوان گروگان و اهرم فشار برای همکاری پدرانشان جهت همکاری با بیگانگان هستند. البته همه آقا زاده ها بد نیستند مثلا معاون فناوری ریاست جمهوری آقای دکتر ستاری و مانند ایشان.

 • ناشناس
  0

  هر جا به شمااعلام شود ؟ مردک دست روی هر مسولی بذاری خودشه حرف مفت نزن .جراتشا نداری به غیر از مزاحمت برا زنوبچه مردم جایی دیکه دهن باز کنی .

 • مهدی کریمی
  2

  کدوم مدیر آقایون دزد

 • ناشناس
  0

  مدیر توانمند خخخ

 • ناشناس
  1

  به نظر می رسد یاوه های این به اصطلاح دبیر خود خوانده بیان مشکلات زیر ساختی کشور نیست بلکه پوشاندن گرانی ها دزدی ها رانت بازی های حاکمیت خود خوانده اخوندهاست
  از قدیم الایام تمامی فرزندان این کشور برای تحصیل و اموزش دانش های روز راهی کشورهای خارج می شدند درس میخوانند اموزش می دیدند ولی بر می گشتند و به کشور عزیزشان خدمت می کردند
  اما حالا چی همه می روند پشت سرشان را هم نگاه نمی کنند
  این مردک چرا یکبار از مسایل و مشکلاتی کا باعث شد جوانان این کشور اعم از به اصطلاح اقازاده و غیر اقازاده از این مملکت مهاجرت کنند حرف نمی زنه
  بابا اینها همه اش برای انحراف اذهان از وضع موجود امثال این .... یارو را هم چند وقت یکبار میان مردم ول می کنند تا با بیان مسایل دروغ فکر مردم را منحرف کنند
  اخی مردک اگر واقعا راست می گویی اسم ۵۰ تا از اقا زاده ها که در خارج از کشور هستند برای روشن شدن موضوع بگو
  اقای طبل تو خالی

 • ناشناس
  0

  شاید اینهم از بندهای گام دوم انقلابه وگرنه مگر میشود اینهمه ظلم و تبعیض و تناقض رو دید و خود را به کوچه علی چپ زد؟؟؟

 • ناشناس
  0

  به نظر من. امر به معروف فقط برای مسولین است ودفتر ودستک. هم نمی هواهد دوهزار سال پیش نیست که نه کتابی نه تلویزیونی نه روزنامهای. بنابراین از همین سایتها مردم مسولین را امر به معروف ونهی از منکر کنند که وظیف. خدمتگزاری. یادشان نرود. اینکه یکی بگوید خدمتگزارم یکی بگوید نوکرم. یکی بگویدبد‌ن مردم هیچیم. ف فایده ندارد که زبان یک چیز بکوید واربابی کنند. بنابراین این سازمانهای عریض وبودجع خور را حذفذکنید مردم از همین ستیتها شمارا امر به معروف ونهی از منکر کنید. بودجه

 • ناشناس
  0

  نگران بچه های مسولین نباشید خرج و مخارج آنان از سازمان‌های خاص خارج کشور تامین می‌شود البته تا زمانیکه پدر این آقازاده جوفتک نیاندازد و اطاعت محض کند اینرا همه مسولین می‌دانند ولی چون همه ته ها ....... است همدیگر را لو نمیدهند