منابع نزدیک به مذاکرات وین:

مذاکرات وین به مرحله حساسی رسیده است

منابع نزدیک به مذاکرات وین اعلام کردند با این‌که اختلافاتی وجود دارد اما مذاکرات در مسیر درستی است و به مرحله حساسی رسیده است.

منابع نزدیک به مذاکرات وین اعلام کردند که مذاکره‌کنندگان به مرحله جزئیات رسیده‌اند که مهم‌ترین و حساس‌ترین مرحله از مذاکرات است.

رویترز به نقل از این منابع نزدیک نوشت: «مذاکرات در مسیر درستی است، اما اختلافاتی وجود دارد و از طرفی زمان هم به ما فشار می‌آورد. ما درمورد مفاد توافق هسته‌ای بحث نمی‌کنیم، بلکه درمورد راه‌ها و مراحلی برای بازگشت واشنگتن و تهران به تواق صحب می‌کنیم.»

المیادین نیز به نقل از یک منابع آگاه نوشت: «اختلافات در مذاکرات هسته‌ای به نکات خاصی از جمله تضمین‌های خواسته شده از سوی ایران محدود می‌شود. ایرانی‌ها برای اطمینان از لغو تحریم‌ها زمان می‌خواهند.»

خبرنگار الجزیره نیز به نقل از یک منبع نزدیک به مذاکرات وین اعلام کرد که هرگونه تفاهم نهایی طی مراحلی که ماه‌ها طول می‌کشد اجرا خواهد شد.

هشتمین دور مذاکرات برجام درباره برنامه هسته‌ای ایران ۶ دی در هتل کوبورگ وین آغاز شد. برخی مقامات اروپایی ضمن بیان احتمال دستیابی به توافق تا فوریه ۲۰۲۲ اعلام کردند که اختلافات بین طرف‌های مذاکره‌کننده و ایران در حال کاهش است. مقامات ایرانی نیز در این گفت‌وگو‌ها بر لغو تحریم‌ها تأکید دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 10
 • ناشناس
  0

  ..چند ساله که
  مذاکرات به مرحله حساسی رسیده !!
  و یا
  فرصت برای مذاکرات رو به اتمامه ..!!!
  ویا
  پنجره مذاکرات بزودی بسته میشه !!
  ویا..
  گزینه های دیگه ای روی میزه!! ..
  و .. و ..و

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   شماها اهل مذاکره نیستین و آخرش هم نخواهد شد نه به کشور نه به مردم و زندگی مردم که با فنا رفته و داره میره توجه ندارید شماها دروغمتون همش فلسطین حسن نصراله که کل مردم متنفرهستند و حزب اله لبنان است نه مردم و زندگی مردم دنبال پولهای آزاده شده خودتان هستین شماها هیچ وقت به مردم زندگی سیاهی که برای مردم ساختن نیستین و نبودین مردم نابودتر خواهند شد در سال جدید خواستهای شما مردمی نیست خواسته های خودتان است

 • عشق منی رئیسی
  1

  به امید حق با سفر ایت الله العظمی دکتر سید ابراهیم رئیسی به روسیه و گرفتن رضایت ارباب پوتین و دادن امتیاز در قرارداد محرمانه و ۲۰ ساله به روسیه ارباب اجازه امضای میدهد و توافق حاصل میشه

 • ناشناس
  0

  43 ساله تو مرحله حساسیم .

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   بله چهلودسال است رو بدبختی گرانی فقر دروغ به سر میبریم بس است دیکه مردم جانشون به لب رسیده از دست همتون بس است دیکه چقدر گرانی فقر گرانی فقر مردم دیکه سبرشان تمام شده تا کی بدبختی تا کی زجر سیاهی چهلودوسال انقلاب شده چه کردین برای زندگی مردم تمام شهرها احتراز دارن به کل نظام زندگی مردم شده مرک بر این مرک برآن زندگی مردم شده فلسطین سوریه لبنان یمن زندگی مردم شده دشمن دشضمن دشمن آخه چقدر دشمن دشمن میکنید راست می گیت خودتان خانوادهاتون و بچه هایتان از انگلیس آمریکاه بیان برید بجنگید مردم دیکه با شماها نیستند گذشت آن زمان این همه شهید دادیم در انقلاب و جنگ به این روز بدبدختی بیچارگی انداختین مردم را مملکت بی نظم و قانون و بخور بخور دروغ دروغ دروغ

 • طاهر
  0

  عالیه وضع ملت خوب میشه...

 • ناشناس
  1

  این مذاکرات سرکاری و برای اغفال مردم و دور و تسلسل باطل است..... کاسبان تحریم و برادران سردار با پرتاب موشک جلو پیش رفت مذاکره را خواهند گرفت !!

 • لرزی
  0

  کل بازارها راکد شده مردم شندرغاز در می آوردند اون هم تموم شد خریدی وجود ندارد

 • ناشناس
  0

  با توجه به غیر عملی و نا ممکن بودن تضمین عدم خروج دوباره امریکا از برجام,بهترین راه عملی و درست این تضمین تاکید ایران بر پرداخت خسارتهای ناشی از پیمان شکنی امریکا و انفعال اروپائیها و افزودن بندی مبنی بر غرامت پردازی در اینده درصورت تکرار چنین رفتاری است.ایران باید سیاهه معقولی از همه زیانهای ناشی شده از عهد شکنی امریکائیها و رو باه بازیهای اروپائیها در همه زمینهای اقصادی و مالی و سلامت جامعه تهیه و به عنوان مهمترین در خواست ایران برای باز گشت به برجام به طرفهای گفتگو ارائه و بر عملی شدن حتمی ان پافشاری کند.خلع سلاح اتمی اسرائیل و لزوم نظارت اژانس بر فعالیتهای هسته ای ان درخواست غیر قابل انصراف و تقلیل دیگر ایران باید باشد.

 • هه
  0

  حواسو پرت کن جیبو بزن برجام ابزار پرت
  کردن حواس و باج دادن و لفت لیس کردن