قتل فجیع زن جوان با تصور خیانت به شوهر

مرد همسرکش مدعی است گمان می‌کرد همسرش به او خیانت می‌کند و به همین دلیل او را به قتل رساند و جسدش را تکه‌تکه کرد.

مرد شکاک که همسر جوانش را به ظن خیانت به قتل رسانده و جسدش را مثله کرده بود محاکمه شد.

متهم در ابتدا سعی کرده بود مرگ زن جوان را خودکشی جلوه دهد اما وقتی دچار تناقض‌گویی شد و پلیس او را سوال‌پیچ کرد به قتل همسرش اعتراف کرد و جزئیاتی از قتل هولناک را گفت.

دو سال قبل مردی به پلیس گزارش داد همسر ۲۵ساله‌اش ساناز گم شده است. این مرد مدعی شد از سرنوشت همسرش خبر ندارد و زمانی که او گم شده خودش سر کار بوده است.

شوهر ۳۰ساله ساناز به نام مهرداد که به کلانتری پاکدشت رفته بود به ماموران گفت: همسرم صبح برای خرید از خانه بیرون رفت و من هم مثل همیشه به محل کار رفتم؛ اما هر چه با موبایلش تماس گرفتم کسی پاسخ نداد. نگران او شده بودم اما فکر کردم شاید درگیر بچه شده و دستش بند است و جواب موبایلش را نمی‌دهد. عصر وقتی به خانه برگشتم متوجه شدم همسرم به خانه نیامده است. نگران او هستم و می‌ترسم بلایی سرش آمده باشد.

دست‌نوشته مشکوک

در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت مهرداد بار دیگر به پلیس آگاهی رفت و گفت در خانه‌شان دست‌نوشته‌ای پیدا کرده که نشان می‌دهد همسرش دست به خودکشی زده است و چون همسرش زنی تندخو بوده اطمینان دارد که او خودکشی کرده است و دیگر شکایتی ندارد.

مهرداد گفت: من و همسرم پنج سال است که با هم زندگی می‌کنیم و هیچ اختلافی نداریم. امروز وقتی خانه را می‌گشتم با دستخط همسرم روبه‌رو شدم که در آن نوشته بود قصد دارد خودش را بکشد. همسرم این اواخر کارهایی می‌کرد که زندگی ما را دگرگون کرده بود، حتماً خودش پشیمان شده و خودکشی کرده است.

ماموران پلیس به بررسی دست‌نوشته پرداختند اما متوجه شدند دستخط متعلق به ساناز نیست و مرد جوان دروغ می‌گوید. تناقض‌گویی‌های مهرداد شک پلیس را برانگیخت و او به عنوان متهم بازداشت شد.

اعتراف به قتل

مرد جوان در بازجویی‌های بعدی پرده از جنایت خانوادگی برداشت و به قتل همسرش اعتراف کرد.

مهرداد گفت: من و همسرم از همان ابتدای زندگی مشترک با هم مشکل داشتیم. با به دنیا آمدن دخترمان هم اختلاف میان ما شدیدتر شد. همسرم همیشه به من بی‌توجه بود و گمان می‌کردم خیانت می‌کند و به همین خاطر به من بی‌توجه است. چند بار در این زمینه با او صحبت کردم اما با بی‌اعتنایی پاسخم را می‌داد. فکر خیانت همسرم رهایم نمی‌کرد تا اینکه آخرین بار وقتی دختر چهارساله‌مان در اتاق خواب بود با همسرم درگیر شدم و در اوج خشم او را خفه کردم.

من که ترسیده بودم و نمی‌دانستم با جسد چه‌کار کنم، جنازه را در حمام خانه مثله و در هشت کیسه مشکی بزرگ جاساز کردم. سپس جسد مثله‌شده را با ماشینم به بیابان‌های سمنان بردم و آنجا دفن کردم. در مسیر بودم که ایده دست‌نوشته و خودکشی به ذهنم رسید.

به دنبال اعتراف‌های این مرد و بازسازی صحنه جرم برای او کیفرخواست صادر و پرونده جنایت خانوادگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاد شد و او از خود دفاع کرد.

قصاص می‌خواهیم

در ابتدای جلسه پدر و مادر قربانی درخواست قصاص را مطرح کردند.

سپس متهم به دفاع پرداخت و گفت: نمی‌خواستم همسرم را بکشم اما رفتارهایش باعث شد عصبانی شوم. مدتی بود به رفتارهای او مشکوک شده بودم. او داشت کارهای اشتباهی انجام می‌داد. آخرین بار وقتی سر همین موضوع با هم بحث کردیم اشتباهش را گردن نگرفت. به همین خاطر از شدت عصبانیت کنترلم را از دست دادم و او را خفه کردم.

او در حالی که سرش را پایین انداخته بود ادامه داد: پشیمان هستم اما می‌دانم کار از کار گذشته و پشیمانی بی‌فایده است. شرمنده خانواده همسرم هستم و درخواست بخشش دارم. از آنها خواهش می‌کنم من را به خاطر دخترم که نوه آنها هم هست ببخشند.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رأی صادر کنند.

منبع: اعتمادآنلاین
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 11
 • ناشناس
  12

  آقا مگر شعار نمی دید‌ناموس چیه؟ کشور را به آشوب کشانیدید‌که بگید زن‌زندگی آزادی، اتفاقا هم مردا برای این شعار توی صحنه اند که در زندگی ، به زن دسترسی آزادی داشته باشند.

  نظرات شما -
  • ناشناس
   6

   تموم شد؟؟؟؟؟؟

   خیلی تاثیر گذار بود.

   مگه این خیانت و قتل و جنایت در حکومتی غیر از حکومت اسلام ناب محمدی رخ داده؟ پس چرا ربطش دادی به شعار زن زندگی آزادی؟ خوب اگه هم قرار باشه به شعاری ربطش بدی باید به استقلال آزادی جمهوری اسلامی ربطش بدی که داره به ملت حکومت میکنه. والا فکر میکردم حماقت و بلاهت و جهالت حدی داره ولی بهم ثابت کردی که اشتباه میکردم.

  • ناشناس
   4

   "دو سال قبل مردی به پلیس گزارش داد همسر ۲۵ساله‌اش ساناز گم شده است."

   یارو 2 سال قبل با ظن خیانت، زنش رو کشته، چه ربطی به وقایع امروز داره؟؟؟ چه ربطي به شعار زن زندگي آزادي داره؟؟؟

   آن‌که حقیقت را نمی‌داند نادان است، آن‌که حقیقت را می‌داند ولی انکار می‌کند تبهکار است. برتولت برشت

  • ناشناس
   6

   زن باید آزاد باشه مثل کشور آلمان
   در کشور آلمان هر زن حق داره هم زمان چند شوهر داشته باشه ولی مرد باید فقط یک زن داشته باشه

 • ناشناس
  9

  چطور آزادی می خوان ولی قتل به خاطر ناموس هم می خوان

  نظرات شما -
  • 6

   خب پس تو در طویله زندگی کن چون آزادی نمیخوای و دوست داری مثل حوان در بند زندگی کنی.
   بازم شعور حیواناتی که عاشق آزادی اند.

 • ناشناس
  2

  زن می تواند رفتارهایی که باعث سوءظن شوهرش می شود را ترک کند تا منجر به عواقب بدتر نگردد. زن در هر حال می تواند مانع سوءظن شوهرش شود مگر اینکه نخواهد.

  نظرات شما -
  • 3

   زن باید آزاد باشد با لباسهای مهیج در خیابان....
   هر کس هم عرضه داشت و توانست دل زن دیگری را بقاپت....
   این شوخی نیست حقیقت است.... سری به خارج بزنید نه اینکه از توی رسانه‌ها ،خارج رنگارنگ و بی‌عیب رو ببینید و ایران رو تا حدی شبیه کردین یکم دیگه تلاش کنید به اروپا می‌رسید

 • ناشناس
  0

  و تصور کنید که هنوز همسر دوم گرفتن مرد نه خیانت شمرده میشود و نه کاریست غیر شرعی و میتواند بدون آزاد کردن زن اول که او هم برود با کسی دیگر همسر دوم بگیرد! انهایی که میگویند نه چنین نیست و چنان هم نیست این را در نظر بگیرند که هیییییچ مرجع تقلیدی در کشور آن را حرام اعلام نکرده و انجام شده و همچنان هم میشود.

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   طبق قانون امکان اختیار کردن همسر دوم تا چهارم دائمی به شرط امکان اجرای عدالت بین همه زوجین بدون رضایت کتبی همسر اول دائمی نیست و چنانچه زن اول دائمی هم رضایت کتبی بدهد با این حال زن اول حق طلاق هم پیدا می کند.

  • ناشناس
   1

   حالا به فرض که زن اول رضایت بدهد پس خود موضوع همچون دو همسر داشتن همزمان یک زن ناممکن و حرام نبوده هرگز و در بیشتر موارد هم مرد را وادار نمی کنند حتما یکی از دو همسر را رها کرده و طلاق دهد تا تنهابه عنوان همسر یکی از آنها باشد ..حرف اصلی اینست.