همه چیز درباره درگاه پرداخت

درگاه پرداخت اینترنتی امروزه کاربرد فراوانی دارد و بسیاری از مردم برای انتقال پول، خرید شارژ، پرداخت قبض‌ها و ... از درگاه‌های مختلف استفاده می‌کنند و برای این کار از کارت‌های بانکی خود استفاده می‌کنند.

همه چیز درباره درگاه پرداخت

بهترین انتخاب برای شما درگاه پرداخت سپرده می‌باشد که بسیار ساده و راحت است،امنیت بسیار بالایی دارد و به صورت شبانه روزی فعال است.

درگاه پرداخت چیست:

درگاه پرداخت اینترنتی امروزه کاربرد فراوانی دارد و بسیاری از مردم برای انتقال دادن پول، خرید شارژ، پرداخت قبض‌ها و ... از درگاه‌های مختلف استفاده می‌کنند و برای این کار از کارت‌های بانکی خود استفاده می‌کنند.

درگاه پرداخت به وسیله‌ی بانک یا یک شرکت مالی در وبسایت‌ها قرار می‌گیرد و به کمک آن به راحتی می‌توانید به صورت مجازی و اینترنتی پرداخت‌های خود را انجام دهید. این پرداخت‌ها به کمک مشخصات کارت بانکی انجام می‌گیرد که این مشخصات شامل: شماره کارت، رمز دوم کارت یا رمز پویا، تاریخ انقضا و cvv2 می‌باشد.

با وجود درگاه پرداخت اینترنتی دیگر نگران جابجایی پول نباشید و همه‌ی کارهای خود را به کمک کارت بانکی انجام دهید، در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید و پول خود را با امنیت بالایی جابجا کنید.

البته توجه داشته باشید که یک درگاه پرداخت درست و مطمئن انتخاب کنید که با امنیت بالا و خیالی راحت بتوانید پول‌های خود را جابجا کنید. بهترین انتخاب برای شما درگاه پرداخت سپرده می‌باشد که بسیار ساده و راحت است، امنیت بسیار بالایی دارد، به صورت شبانه روزی فعال است، به صورت کاملا رایگان می‌توانید در این درگاه ثبت نام کنید و می‌توان گفت که بهترین درگاه پرداخت اینترنتی می‌باشد که می‌توانید به آن اعتماد کنید.

ساخت درگاه پرداخت:

برای ساخت درگاه پرداخت ابتدا باید درخواست خود را برای شرکت‌هایی که مسئولیت ارائه درگاه پرداخت اینترنتی را بر عهده دارند، ارسال کنید. فرم درخواست مورد نظر به صورت آنلاین می‌باشد که باید آن را پر کنید.

بعد از اینکه درخواست خود را ثبت کردید، این درخواست توسط شرکت بررسی می‌شود و باید سایر کارها را برای ساخت درگاه پرداخت انجام دهید.

توجه داشته باشید که دو نوع درگاه پرداخت آنلاین وجود دارد که برای ساخت درگاه باید با آن‌ها آشنا شوید:

1. درگاه پرداخت مستقیم:

در این نوع درگاه امکان ارائه درگاه پرداخت اینترنتی از طرف بانک به شرکتی داده شده است که با بانک قرارداد دارد و شما برای ساخت درگاه با این شرکت در ارتباط خواهید بود. به طور مثال اگر می‌خواهید درگاه پرداخت بانک ملت داشته باشید باید با شرکت به پرداخت ملت در ارتباط باشید. توجه داشته باشید که در صورتی از این نوع درگاه‌ها استفاده کنید که سایت شما تراکنش بالایی داشته باشد.

برای اینکه بتوانید از این نوع درگاه استفاده کنید باید از سایت ای‌نماد یک نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کنید. توجه داشته باشید که گرفتن نماد اعتماد مراحل خاص خود را دارد و باید سختی‌های آن را با صبر و حوصله پشت سر بگذارید.

اگر تراکنش‌های زیادی در سایت شما انجام نمی‌گیرد، بهتر است از درگاه پرداخت واسط استفاده کنید که در قسمت بعدی آن را توضیح خواهیم داد.

توجه داشته باشید که ابتدا باید به سایت ای‌نماد مراجعه کنید و مراحلی که برای گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی گفته شده است را انجام دهید سپس وارد سایت شرکت مورد نظر شوید. بعد از اینکه درخواست شما مورد بررسی قرار گرفت و تایید شد، نام کاربری، شماره ترمینال و رمز را برای شما ارسال خواهند کرد که جزئیات درگاه پرداخت اینترنتی خود را داشته باشید.

نحوه کار شرکت‌های مختلف ممکن است با یکدیگر تفاوت‌های جزئی داشته باشند اما کار اصلی همه‌ی آن‌ها به یک صورت می‌باشد.

2. درگاه پرداخت واسط:

برای اینکه بتوانید از درگاه پرداخت واسط استفاده کنید، به تهیه نماد اعتماد الکترونیکی نیاز ندارید.

درگاه پرداخت واسط به این صورت است که برخی از شرکت‌ها از چند بانک گوناگون، درگاه پرداخت مستقیم اخذ کرده‌اند و شما می‌توانید از درگاه‌های پرداختی که این شرکت‌ها در اختیار افراد قرار می‌دهند استفاده کنید و پول‌های مورد نظر خود را از آن‌ها دریافت کنید.

دریافت این هزینه‌ها به این صورت است که پول‌های واریز شده بعد از اینکه در بانک تسویه حساب می‌شوند به حساب شرکت مورد نظر واریز می‌شود و بعد از اینکه مبلغ مورد نظر به حد نصاب برسد می‌توانید به شرکت درخواست تسویه دهید و هزینه‌هایی که به صورت موجودی در حساب کاربری شما قرار دارند را از شرکت دریافت کنید.

برای ساخت درگاه پرداخت واسط باید به سایت شرکت مورد نظر مراجعه کنید و ثبت‌نام کنید سپس اسکن شناسنامه و کارت ملی خود را برای احراز هویت ارسال کنید.

بعد از اینکه احراز هویت شما انجام شد و اطلاعات هویتی شما تایید شد، می‌توانید آدرس سایت خود را ثبت کنید که درگاه مورد نظر برای شما فعال شود.

بعد از انجام مراحل گفته شده یک API در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید برای استفاده از پرداخت آنلاین در سایت خود از آن بهره ببرید.

بعد از انجام مراحل فوق باید شماره کارت، شماره شبا، شماره حساب و اطلاعات مورد نیاز حساب مقصد خود را ارسال کنید که بعد از اینکه هزینه‌ها به حد نصاب رسید درخواست تسویه دهید و مبلغ مورد نظر را دریافت کنید.

می‌توانید با توجه به کار خود و تعداد تراکنش‌هایی که قرار است در سایت شما انجام شود، درگاه پرداخت مناسب خود را انتخاب کنید و برای ساخت آن اقدام کنید.

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی:

امروزه درگاه‌های پرداخت اینترنتی فراوانی وجود دارند که ممکن است از بسیاری از آن‌ها استفاده کرده باشید.

اگر بخواهیم یکی از بهترین درگاه‌های پرداخت اینترنتی را به شما معرفی کنیم، درگاه پرداخت سپرده را معرفی خواهیم کرد که یکی از محبوب‌ترین درگاه‌های پرداخت می‌باشد.

ویژگی‌های درگاه پرداخت سپرده:

1. سرعت: بعد از ثبت نام در این سایت، با یکی از پر سرعت‌ترین سرورهای جهان روبرو خواهید شد و پرداخت‌های شما با سرعت بسیار زیادی انجام می‌شوند.

2. امنیت: با کمک بهترین متخصص‌های امنیت کشور، امنیت بالایی در این درگاه وجود دارد و می‌توانید با خیالی آسوده کارهای خود را انجام دهید. امنیت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی می‌باشد که باید به آن توجه کنید. به این صورت که ابتدا از امنیت درگاه پرداخت مورد نظر مطمئن شوید سپس پرداخت‌های خود را با خیالی راحت انجام دهید.

3. لینک پرداخت: بعد از پرداخت می‌توانید لینک پرداخت خود را در اختیار داشته باشید. با داشتن لینک پرداخت، اعتماد مشتریان به خوبی جلب می‌شود.

4. افزونه‌ها: با توجه به داشتن یک تیم برنامه نویس حرفه‌ای در درگاه پرداخت سپرده، افزونه‌های مختلفی در این درگاه در اختیار شما قرار می‌گیرد که به راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

3931

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها