آموزش ثبت کسب و کار در گوگل؛ ارزان ترین راه جذب مشتری

احتمالا تاکنون برایتان پیش آمده است که برای پیدا کردن مغازه یا فروشگاه موردنظرتان به جستجو در گوگل پرداخته‌ اید و این موتور جستجوی قدرتمند نزدیکترین کسب و کارها را به شما نشان داده است. فقط با انجام چند گام ساده میتوانید برای ثبت نام کسب و کار در گوگل اقدام کنید و آمار ورودی های خود را افزایش دهید.

در این مقاله به شما میگوییم چگونه میتوانید با ثبت کسب و کار در گوگل رایگان مشتری جذب کرده و فروشتان را چندبرابر کنید. اگر هنوز برای ثبت مکان کسب و کار در گوگل مپ اقدام نکرده اید، اطلاعات این مقاله را از دست ندهید.

ثبت کسب و کار در گوگل مپ چگونه است؟

ثبت نام کسب و کار در گوگل به دو روش مختلف انجام میشود که با توجه به شرایط کسب و کارتان میتوانید یک یا هر دو را به دلخواه انجام دهید.  معرفی سایت به گوگل نه تنها ارزش کسب و کارتان را در دیدگاه گوگل بهبود میبخشید که به راحتی نیز میتوانید ورودی های خود را بدون پرداخت هزینه افزایش دهید. برای یادگیری نحوه انجام این کار، مقاله معرفی سایت به گوگل را مطالعه کنید. با ثبت کسب و کار در گوگل مپ به گوگل سرچ کنسول نیز دسترسی خواهید داشت که یک ابزار بسیار کاربردی برای بررسی رفتار مشتریان است.

ثبت سایت در گوگل و دسترسی به داده‌های کاربردی برای بهبود رتبه آن نتیجه‌ ای فراتر از ثبت کسب و کار در گوگل به همراه خواهد داشت. با این حال در ادامه نحوه ثبت مکان کسب و کار در گوگل مپ را آموزش میدهیم:

آموزش ثبت کسب و کار در گوگل مپ با google business

برای ثبت کسب و کار در گوگل مپ وارد سایت google.com/business و سپس وارد اکانت گوگل خود شوید. در مرحله بعد باید اطلاعات کسب و کارتان مانند نام، کشور، منطقه، آدرس و سایر اطلاعات لازم را در پنل سمت چپ وارد کنید. برای این کار امکان تعیین آدرس روی نقشه سمت راست نیز برایتان فراهم شده است.

البته توجه کنید از آنجایی که گوگل یک شرکت آمریکایی است و ایران در فهرست تحریم های آمریکا قرار دارد، استفاده از این روش برای ثبت کسب و کار در گوگل مپ امکان پذیر نیست.

رفع مشکل ثبت کسب و کار در گوگل با استفاده از مپ

نحوه ثبت کسب و کار در گوگل با استفاده از مپ به راحتی امکان پذیر است. برای این کار وارد سایت گوگل مپ و سپس وارد اکانت گوگل خود شوید. در پنل سمت چپ آدرس محل کسب و کارتان را وارد کنید. برای این کار باید ابتدا کشور و شهر خود مثلا iran tehran را انتخاب کنید. سپس از نقشه سمت راست محل دقیق را پیدا کرده و بعد از کلیک راست روی آن، گزینه Add a missing place را بزنید. حالا مشخصات کسب و کارتان را وارد کنید و روی گزینه Share در پنل سمت چپ بزنید.

قرار دادن نقشه روی سایت اولین کاری است که برای سئو محلی باید انجام دهید. با تمرکز روی سئوی محلی بین مغازه ها و کسب و کارهای اطراف خود شناخته شده تر خواهید بود؛ چراکه افراد با جستجو کردن در گوگل به راحتی میتوانند به آدرس شما دسترسی داشته باشند. برای آشنایی با Local seo حتما قبل از خواندن ادامه مطلب، مقاله سئو محلی را مطالعه کنید.

هخعخعهخ

ثبت نام کسب و کار در گوگل تنها خصوصیت آن نیست!

گوگل یک موتور جستجوی بسیار قدرتمند است که امکانات و ابزارهای مختلفی را در اختیار کسب و کارها قرار میدهد. ثبت مکان کسب و کار در گوگل مپ تنها خصوصیت گوگل برای افزایش و جذب مشتری نیست. با طراحی سایت میتوانید یک شعله آنلاین از کسب و کارتان را در گوگل ایجاد کرده و با تمرکز بر سئو ورودی‌های بیشتر و مشتری های آنلاین به دست آورید.

همچنین با سئو فروشگاه اینترنتی میتوانید به صورت طبیعی ترافیک سایتتان را افزایش دهید. به این ترتیب مشتری های شما صرفا به شهر خودتان محدود نشده و از سراسر ایران مشتری خواهید داشت. اگر قصد حضور جدی در فضای وب را دارید، باید به سئو توجه ویژه ای داشته باشید. برای یادگیری روش‌های بهبود جایگاه سایت خود حتما از صفحه سئو فروشگاه اینترنتی وبسیما بازدید کنید.

عغهفعغفغ

موفقیت در کسب و کار آنلاین را از کسانی بخواهید که موفقیتهایی داشته اند!

در این مقاله به آموزش ثبت کسب و کار در گوگل پرداختیم و سایر خصوصیات گوگل برای افزایش جذب مشتری آنلاین را برایتان توضیح دادیم. اگر به صورت جدی قصد فعالیت در فضای وب را دارید، فقط به ثبت نام کسب و کار در گوگل اکتفا نکنید و از طراحی سایت و سئوی محلی و تکنیکال بهره ببرید. البته که انجام هرکدام از این کارها به دانش و تخصص کافی نیاز دارد.

تیم متخصص طراحی سایت و سئوی وبسیما با تجربه چندین ساله خود و دانش روز به شما کمک می‌کنند تا در کنار کسب و کار سنتی خود، یک شعبه آنلاین نیز داشته باشید تا از مخاطبان آنلاین نیز برای کسب درآمد استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر وارد سایت websima.ir شوید. همچنین با جست‌وجوی کلمه «وبسیما» در گوگل می‌توانید به‌راحتی سایت این مجموعه را پیدا کنید.

 

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید