مشاوره رایگان ثبت شرکت و ثبت برند را از کجا دریافت کنیم؟

ثبت برند و ثبت شرکت یکی از مهم­ترین روش‌هایی است که می‌تواند پیشرفت کسب و کار شما کمک کند. با این روش می‌توانید به شرکت و برند خود ارتباط ببخشید و با اطمینان بیشتر به ادامه فعالیت‌های خود بپردازد.

به کمک مشاوره رایگان موسسه حقوقی دنیای ثبت می‌توانید پاسخ تمامی سؤالات خود در خصوص ثبت برند برسید و در صورت تمایل ثبت شرکت و برند خود را به این مجموعه بسپارید.

 

ثبت برند چیست؟

یبلیبل

ثبت برند یکی از اقدامات مهمی است که می‌توانید برای رشد و توسعه کسب و کار خود انجام دهید. قبل از معرفی ثبت برند لازم است با واژه برند یا نمانام آشنا شوید. برند یا همان علامت تجاری به نشان و علامتی گفته می‌شود که علاوه بر معتبر کردن شرکت، حوزه کاری شما را به مخاطبان بیشتری معرفی می‌کند.

صاحبان کسب و کار‌های مختلف می‌توانند یک نام یا علامت تجاری منحصر به فرد و البته آزاد را برای شرکت خود انتخاب نمایند و آن را به صورت رسمی به شرکت خود اختصاص دهند. فارسی یا لاتین بودن نام تجاری به سلیقه و نوع فعالیت شرکت بستگی دارد. متقاضیان پس از استعلام گرفتن و مطمئن شدن از آزاد بودن برند می‌توانند نسبت به ثبت برند شرکت اقدام کنند و از مزیت‌های آن نیز بهره‌مند شوند.

از مزیت‌های فرایند ثبت برند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امنیت حقوق مالکیت معنوی کالا
  • قانونی شدن شرکت و برند
  • ایجاد تمایز بین رقبا
  • بازاریابی
  • ایجاد دارائی
  • دریافت وام
  • سوددهی چندین برابر

ثبت شرکت چیست؟

بسیبی

ثبت شرکت به قراردادی تجاری گفته می‌شود که عموماً بین افراد حقیقی و حقوقی عقد می‌شود. با توجه به اینکه شرکت‌های غیر رسمی از برخی از امتیاز‌ها برخوردار نیستند؛ ثبت این قرارداد از اهمیت بالایی برخوردار بوده و از نظر حقوقی یک امر اجباری به حساب می‌آید. شرکت‌هایی که برند خود را به صورت رسمی به ثبت می‌رسانند می‌توانند از کلیه حقوق و امتیاز‌های قانونی و تجاری بهره‌مند شوند.

در حال حاضر امکان ثبت شرکت‌های مختلفی از جمله سهامی خاص، عام، نسبی و…. نیز در ایران وجود دارد. فرقی نمی‌کند در چه حوزه‌ای مشغول هستید، موسسه حقوقی دنیای ثبت به همراه تیم مجرب خود به شما کمک می‌کند تا شرکت خود را با قیمتی مناسب به ثبت برسانید و از مزیت‌های آن بهره‌مند شوید.

 

انواع شرکت‌ ها کدامند؟

 

بر اساس قانون تصویب شده کشور، ۸ نوع شرکت در ایران وجود دارد که می‌تواند به صورت رسمی برای ثبت اقدام نماید. هر کدام از این شرکت‌ها مشغول به فعالیت‌های خاصی هستند و خدمات متفاوتی را ارائه می‌دهند. بر اساس قوانین کشور، شرکت‌ها دارای شخصیت حقوقی هستند. در ادامه انواع شرکت‌ های قابل ثبت را معرفی خواهیم کرد:

 

۱- شرکت سهامی خاص

 

این شرکت در دسته شرکت‌های تجاری قرار دارد؛ حتی اگر در این حوزه فعالیتی نداشته باشد. سرمایه مورد نیاز شرکت سهامی خاص توسط سهام‌داران شرکت تهیه شده و به همین دلیل به آن سهامی خاص نیز می‌گویند. هر یک از شرکا در برابر دیون شرکت، به اندازه سهام اولیه خود مسئولیت خواهند داشت. تأسیس و ثبت شرکت سهامی خاص نیاز به ۳ سرمایه‌گذار دارد. برای ثبت این شرکت نیاز است از عنوان سهامی خاص قبل از شرکت استفاده شود.

 

۲-شرکت سهامی عام

 

این شرکت نیز مانند شرکت سهامی خاص، در دسته شرکت‌های تجاری قرار دارد. سرمایه این شرکت‌ها به صورت سهام تقسیم‌بندی می‌شود. بخشی از این سهام را برای تأمین سرمایه شرکت و بخش دیگر را در اختیار عموم قرار می‌دهند. از شروط اصلی دریافت مجوز تأسیس شرکت سهامی عام می‌توان به وجود حداقل ۳ سهام‌دار اشاره کرد. لازم به ذکر است که سهام‌داران این شرکت نیز به انداره سهام خود مسئولیت دارند.

 

۳- شرکت با مسئولیت محدود

 

برای انجام فعالیت‌های تجاری می‌توانید از شرکت با مسئولیت محدود استفاده کنید. راه‌اندازی این شرکت نیاز به حداقل ۲ سرمایه‌گذار دارد که هر فرد به اندازه شهام خود، مسئولیت خواهند داشت. درج مسئولیت محدود در هنگام ثبت شرکت الزامی است.

 

4- شرکت تضامنی

 

شرکت تضامنی یکی از شرکت‌های تجاری هشت‌گانه در ایران به شمار می‌رود. برای ثبت این نوع شرکت در سامانه دنیای ثبت به وجود حداقل ۲ شریک نیاز خواهید داشت. نکته جالبی که در مورد شرکت تضامنی وجود دارد این است که در صورت کافی نبودن دارایی شرکت برای پرداخت دیون، همه شرکا بدون در نظر گرفتن سرمایه اولیه‌شان، در قبال بدهی‌ها مسئول هستند. دقت داشته باشید که امکان ثبت شرکت بدون ذکر عبارت شرکت تضامنی و نام یکی از شرکا، وجود نخواهد داشت.

 

۵- شرکت غیر سهامی مختلط

 

یکی دیگر از ۸ شرکت قابل ثبت در ایران، شرکت غیر سهامی مختلط است که برای فعالیت‌های تجاری بدون واگذاری ایجاد می‌شود. مسئولیت برخی از شرکا ( ۱ نفر یا بیشتر) در این شرکت محدود است. در شرکت غیر سهامی مختلط افرادی به عنوان ضامن فعالیت می‌کنند. مسئولیت ضامن‌های این شرکت در برابر بدهی‌ها، بیش از سهام خود و سهام اولیه شرکت نیز است.

۶- شرکت مختلط سهامی

 

این شکرت ترکیبی از شرکت سهامی خاص و تضامنی است. در این شرکت به افرادی که دارای سرمایه یکسان هستند، شرکاء سهامی نیز می‌گویند. این سهام‌داران دارای مسئولیت یکسانی در برابر دیون شرکت خواهند بود. چنانچه بیش از ۱ نفر به عنوان ضامن در این شرکت انتخاب شود، قوانین مربوط به شرکت تضامنی نیز اجرا خواهد شد.

 

۷- شرکت نسبی

 

شرکت نسبی نیز مانند سایر شرکت‌ها تجاری بوده و دارای ۲ یا چند شریک می‌باشد. هر کدام از سرمایه‌داران به انداره سهام خود، در برابر بدهی‌های شرکت مسئولیت خواهند داشت. بنا به ماده ۱۸۴ قانون، مدیر عامل شرکت موظف است هنگام ثبت شرکت، عبارت شرکت نسبی را در کنار نام یکی از شرکا ذکر نماید.

 

8- شرکت تعاونی

 

آخرین نوع از شرکت‌های قابل ثبت ایرانی، مربوط به شرکت تعاونی می‌شود. در این شرکت تجاری ضمانت و سرمایه شرکا، کاملاً بی‌تأثیر است؛ در مقابل تعداد و اکثریت آن‌ها است که می‌تواند روی آن تأثیر بگذارد. بیش از نیمی از سرمایه شرکت تعاونی توسط اعضا تأمین می‌شود. بخش دیگر این سرمایه توسط وزارتخانه، دولت، سازمان‌ها و …. نیز تأمین خواهد شد.

انواع شرکت تعاونی از لحاظ نوع فعالیت عبارتند از:

  • شرکت تعاونی تولیدی
  • شرکت تعاونی توزیعی

 

مشاوره رایگان ثبت شرکت و برند در سامانه دنیای ثبت

هخح

ثبت شرکت و برند در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است. با استفاده از این روش کاربردی می‌توانید فعالیت شرکت خود را در ایران به صورت رسمی آغاز نمایید و در صورت نیاز از امتیاز‌های در نظر گرفته شده برای شرکت‌های قانونی بهره‌مند شوید. روند ثبت برند کار نسبتاً آسانی است؛ با این حال نیاز به راهنمایی تخصصی خواهید داشت. برای اینکه در طول این فرایند با مشکل یا اتلاف وقت روبرو نشوید پیشنهاد می‌کنیم به سایت سامانه دنیا ثبت مراجعه کنید و از مشاوره رایگان کارشناسان آن استفاده نمایید. با کمک این مجموعه نه تنها به اهداف خود می‌رسید، بلکه در مصرف هزینه هم صرفه‌جویی خواهید کرد.

 

جمع بندی

 

سامانه دنیای ثبت یکی از شرکت‌های رسمی و قابل اعتماد در ایران است. با اعتماد به این مجموعه می‌توانید کلیه امور مربوط به ثبت شرکت را در کمترین زمان ممکن و با هزینه مقرون به صرفه انجام دهید و سپس با خیالی آسوده به فعالیت خود در حوزه مربوطه بپردازید.

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید