فرزند بنیانگذار طالبان برای اولین بار در محافل عمومی حضور یافت

سرپرست وزارت دفاع دولت موقت طالبان و فرزند بنیانگذار این گروه برای اولین بار در محافل عمومی حضور یافت.

«ملامحمد یعقوب»، سرپرست وزارت دفاع کابینه دولت موقت طالبان و پسر ملا عمر بنیانگذار این گروه برای اولین بار در انظار عمومی ظاهر شد.

طبق این گزارش، وی در مراسمی در بیمارستان محمد داوود خان سخنرانی کرده و خواستار سرمایه‌گذاری در بخش بهداشت افغانستان شده است.

ملا یعقوب اندکی پس از مرگ پدرش، در سال 2015 به عضویت شورای رهبری طالبان ارتقا یافت، وی پیش از این به عنوان رییس کمیسیون نظامی طالبان برای 15 ولایت از 34 ولایت افغانستان منصوب شده بود.

ملا محمد یعقوب تا زمان مرگ پدر خود، در افغانستان چهره شناخته‌شده‌ای نبود. حتی در میان گروه طالبان هم او را به‌خوبی نمی‌شناختند. با برملا شدن مرگ ملا عمر و به میان آمدن مسئله جانشینی او، ناگهان سروکله ملا محمد یعقوب هم پیدا شد و ادعایش برای رهبری گروه طالبان را سر زبان‌ها انداخت؛ اما در نهایت، ملا اختر محمدمنصور رهبر گروه طالبان شد.

ملا محمد یعقوب در حکومت فعلی طالبان کرسی وزارت دفاع را به دست آورده است. این وزارتخانه قدرتمندترین منصب نظامی در میان طالبان است.

منبع: فارس

66

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • وحید
  0

  حالا کدامیک در این عکس تروریست تروریست زاده و داعش مسلک جناب ملا محمد یعقوب می باشد ؟ بهایی که مردم افغانستان برای سیطره این قوم باجوج وماجوجی می دهند برای این است که بیش از یکصد سال است به کشور اصلی تولید مواد مخدر در جهان تبدیل شده و از طریق اعتیاد زندگی میلیون ها انسان را در جهان تباه کرده اند . چوبد کردی مباش ایمن ز افات که واجب شد طبیعت را مکافات !

 • رحمان
  0

  اين ملاها در ايران هم هستند ولى الان شدن دكتر وايت...ه شما چند سالى ديگر ميشيد دكترو...

 • آمیزا
  0

  چقدر شبیهه آقازاده ها تو کشورند