درباره تیم های انگلیس - ایران، آمار چه می گوید؟

این اولین دیدار انگلیس و ایران خواهد بود و تیم ملی ایران هرگز در جام جهانی یک حریف اروپایی را شکست نداده است.

رسانه انگلیسی زبان سوپراسپرت نوشت: انگلیس برای شانزدهمین بار به جام جهانی فوتبال راه یافت است و این هفتمین حضور متوالی آنهاست که طولانی ترین دوره آنها در این رقابت‌ها محسوب می‌شود.

انگلیس با زدن 39 گل و دریافت تنها سه گل (با تفاضل +36) بهترین تفاضل گل را در مرحله گروهی مسابقات انتخابی اروپا برای جام جهانی 2022 ثبت کرد و همچنین تنها تیم اروپایی است که در هر یک از دو تورنمنت مهم گذشته (جام جهانی فیفا + یورو) به نیمه نهایی رسیده است.

12 گل از 18 گل اخیر انگلیس در جام جهانی فوتبال از روی ضربات ایستگاهی به ثمر رسیده است و در واقع، 75 درصد از گل های آنها در سال 2018 از موقعیت‌های توپ مرده (9 از 12) به دست آمده است.

در سوی مقابل ایران هرگز از دور اول جام جهانی فوتبال صعود نکرده است و تنها در دو بازی از 15 بازی خود (مقابل آمریکا در سال 1998 و مراکش در سال 2018) پیروز شده است. این ششمین حضور آنها در این مسابقات و سومین حضور متوالی آنهاست.

ایران در 15 بازی جام جهانی فقط 9 گل زده است. با 0.6، این کمترین نسبت گل به ازای هر بازی در بین هر کشوری است که بیش از 10 بازی در این رقابت‌ها انجام داده است. آنها در یکی از 15 بازی خود تنها بیش از یک بار گل زده اند، پیروزی 2-1 مقابل آمریکا در سال 1998 بوده است.

ایران یکی از 20 تیمی است که در هر یک از دو دوره اخیر جام جهانی فوتبال در سال های 2014 و 2018 حضور داشته است و در بین این تیم ها، آنها کمترین شوت (47 ضربه)، کمترین شوت به سمت دروازه (10) و کمترین گل زده را داشته اند (3).

گرت ساوتگیت در هر دو تورنمنت خود به عنوان سرمربی تیم ملی انگلیس را به چهار تیم آخر رسانده است. فقط سر آلف رمزی می تواند رکوردی مشابه سرمربی انگلیس داشته باشد (برنده جام جهانی در 1966 با صعود به نیمه نهایی یورو در 1968).

هری کین، مهاجم تیم ملی انگلیس، بهترین گلزن جام جهانی 2018 بود که پنج گل از 6 گل او در مرحله گروهی به ثمر رسید. هیچ بازیکنی تا به حال در دو تورنمنت مختلف جام جهانی آقای گل نبوده است.

با وجود تنها 6 بازی، هیچ بازیکن ایران در دور سوم مقدماتی جام جهانی در آسیا بیشتر از مهدی طارمی (4 گل، 2 پاس گل) موثر نبوده است.

منبع: ایلنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
  • ناشناس
    2

    شکست 0-5 اگر شانس بیاریم بیشتر نخوریم

  • ازاد
    1

    اصلا برامون مهم نیست ،،،مهم مردم کشورمون هستند،،،،