رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی:

آیا رسانه‌ ها را باید ساکت کرد؟

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی با بیان اینکه آیا رسانه‌ها را باید ساکت کرد؟ ادامه داد: ما می‌گوئیم روایت، می‌گوئیم جشنواره ابوذر می‌خواهد بستر روایت جمعی و همگانی ما برای کشف، ارائه و حل مسله باشد، آیا صرفأ روایت اتفاقات تمیز و سالم است؟ نسبت روایت و چالش‌ها، نسبت روایت و تهدیدها، نسبت روایت و ضعف‌ها و نسبت روایت و مطالبه گری چیست؟ معتقدیم در جشنواره ابوذر با حضور شما اهالی رسانه آماده هستیم که کار جبهه‌ای روایتگری کنیم و به روایت فرصت‌ها، روایت ظرفیت‌ها، روایت رویش‌ها، روایت امیدها و روایت چالش‌ها، روایت ضعف‌ها و روایت قصورها با هدف حل مسئله بپردازیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی افزود: اینکه رهبری می‌گویند نسبت مطالبه گری با انقلاب اسلامی نداشتن مخرج مشترک با رسانه‌ای است که خیر این کشور و مردم را نمی‌خواهد.

شاد ادامه داد: وقتی می‌گوئیم به حوزه امیدبخشی، روایت فرصت و ظرفیت می‌پردازیم به همان نسبت باید روایت ضعف و چالش و تهدید صورت بگیرد اما با چه هدفی؟ این آنجایی است که دیگر مخرج مشترک با ایران اینترنشنال ندارد.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: فعال رسانه‌ای و خبرنگار ما برای حرکت یک گام رو به جلو در جشنواره ابوذر تهدیدها را با امید حل آن چالش و تهدید روایت می‌کند.

وی افزود: معتقدیم شما رسانه‌ای های شناسنامه دار اصیل، پرچم دار این جنس مطالبه گری هستید.

شاد گفت: همچنین از مجموعه رسانه‌ای آستان قدس تشکر می‌کنم که در ماجرای حرم مطهر حرفه ای عمل کردند که به فاصله یک ساعت بعد از رویداد بیانیه اول را دادند که اصل ماجرا چیست، مگر در عصر انسان رسانه می‌توانید بگویید نگو و حرف نزن، رسانه شماسنامه دار اگر روایت اصلی و دسته اول را نگوید باید تحلیل‌های انسان رسانه‌ها و رسانه‌های بیگانه را جمع کنید.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی اظهار کرد: امروز مشهد به پشتوانه سازی فکری و گفتمانی انقلاب اسلامی نسبت به زن تبدیل شده است.

وی ادامه داد: یکی از مدیران اصلی حوزه زن و خانواده در استان جلسه‌ای داشتند و جشنواره‌ای برگزار کردند در حوزه استعدادیابی خانم‌ها در حوزه‌های مختلف، با ایشان صحبت می‌کردم و گفتم شما در اختتامیه تان وقتی به خانم‌های این شهر تندیس بهترین بازیگر، مجری و نویسنده کتاب را تقدیم می‌کنید، یک حرف را پشت بلندگو بلند بگویید، در شهری که آنچه از آن مخابره می‌شود، تیرگی است، در همین شهر جریان انقلاب اسلامی بسترساز کشف و توانمندسازی خانم‌ها در عرصه‌های مختلف است، این شهر باید تبدیل شود به مدل، تفسیر و تحلیل انقلاب اسلامی از نگاه مترقی به زن که مقام معظم رهبری با عنوان «الگوی سوم زن» ارائه کردند.

شاد افزود: دقیق‌ترین و جامع‌ترین نگاه به زن، جامع‌ترین شخصیت بخشی به زن آن چیزی است که رهبر انقلاب به عنوان نفر اول فکری انقلاب اسلامی ارائه کردند، الگوی سوم زن، الگویی که نه زن را برده می بیند و نه زن را منهای خانواده تفسیر می‌کند، برای زن شأن اجتماعی و احترام قائل است.

جشنواره ابوذر نگاه ویژه‌ای به مسئله زن دارد

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی افزود: جشنواره ابوذر نگاه و تمرکز ویژه ای به حوزه خانواده و مسئله زن دارد.

وی با بیان اینکه سعی ما بر این بود که در این دوره جشنواره در بحث فرم و همچنین در داوری تغییرات جدی داشته ایم، افزود: در فرم اجرا و بخش‌های ویژه جشنواره تلاش کردیم تغییراتی ایجاد کنیم همچنین انسان رسانه‌ها و حوزه هنر بخش ویژه ای در جشنواره دارند.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی در پایان اظهار کرد: توجه ویژه به رسانه‌های بومی و محلی شهرستان‌ها نیز داریم.

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • ناشناس
    0

    نه فقط رسانه ها را بلکه عموم مردما باید خفه کرد .