قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و نامزد انتخابات ریاست جمهوری پاسخ می دهد

قانون در مورد مرخصی نامزد‌هایی که مسئولیتی دارند چه می‌گوید؟

رئیس بنیاد شهید علت‌عدم انصراف خود در دوره قبل انتخابات ریاست جمهوری را تشریح کرد و درباره ضرورت گرفتن مرخصی در ایام انتخابات گفت: قانون اینجا ساکت است. هم می‌شود مرخصی گرفت و هم می‌شود به مسئولیت‌ها ادامه داد.

قانون در مورد مرخصی نامزد‌هایی که مسئولیتی دارند چه می‌گوید؟

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پایان جلسه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره احتمال کناره‌گیری از رقابت در انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده خودم را متعلق به جبهه انقلاب می‌دانم از هر تصمیمی که مجموعه جبهه انقلاب به آن برسد، تبعیت می‌کنم امیدوارم انتخابات رقابتی به احسن وجه اتفاق بیفتد و شایسته‌ترین فرد هم انتخاب شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برای حضور در فعالیت انتخاباتی باید مرخصی بگیرید، گفت: قانون اینجا ساکت است. هم می‌شود مرخصی گرفت و هم می‌شود به مسئولیت‌ها ادامه داد در مرحله اول باید ببینیم شورای نگهبان چه اظهارنظری در مورد نامزدها دارد.

قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا تا آخر در انتخابات می‌مانید، گفت: گفتم که خود را جزو جبهه انقلاب می‌دانم و حتما از تصمیمات این مجموعه تبعیت می‌کنم. پاسخم روشن است.

وی در پاسخ به این سوال که کنار نرفتن شما در انتخابات دور قبل چه دلیلی داشت، گفت: در دوره قبل در قرعه کشی‌ها طوری برای من شانس اتفاق افتاده بود که آخرین چهارشنبه در گفت و گوی ویژه صحبت داشته باشم. روزی که حضرت آقا سخنرانی داشتند و گفتند کاری کنید که رئیس جمهور با رای قوی انتخابات شود، در آن تاریخ سه شنبه، نامه انصراف خود را هم تهیه کردم اما دوستان ما در ستاد گفتند اجازه دهید از آخرین فرصت استفاده شود، بعد انصراف دهید.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این موقعیت برادرانمان آقای جلیلی و زاکانی انصراف دادند و یک دودستگی ایجاد شد که شاید انصراف بقیه نامزدها خیلی کار صحیح و درستی نباشد. نهایتا یک دودلی و دودستگی دوستانی که در فضای جبهه انقلاب اظهارنظر می‌کنند اتفاق افتاد و نهایتا من این موضوع را به سمع و نظر خود آقای رئیسی هم رساندم که شاید به این شکل کنار رفتن محل شبهه و سوال توسط برخی افراد باشد و باعث ایجاد ناراحتی شود و ایشان هم اجمالا این استدلال را در آن ایام پذیرفته بودند.

این شد که بنده انصراف ندادم. وگرنه انصراف نامه‌ام را تهیه کرده بوده و خبرش هم نشر پیدا کرده بود و روز آخر حتی خبرگزاری رسمی صدا و سیما انصراف من را اعلام کرد ولی با توجه به انصراف دو نفر دیگر از نامزدها برخی از عزیزان گفتند انصراف بقیه عزیزان توجیهی ندارد. آقای رضایی و سایر دوستان این نظر را داشتند و بنا شد بر اینکه در صحنه باقی بمانیم.

منبع: ایلنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • چای دبش باغ ازگل
  0

  آیا دولت بعدی اصلاح طلب باشد این وزرای قانون گریز و شهردار تهران و رییس مجلس و نمایندگان اخراج می‌شوند!!!؟؟؟

 • ناشناس
  0

  هیچی به نور چشمی ها نمی گویند می‌گوید برو آنجا اگر شد که شد اگر نشد برگردد به پست قبلی ات ؛قانون تبصره و مجازات وتهدید برای مردم بدبخته

 • ناشناس
  0

  شورای نگهبان خودی و غیر خودی میکند

 • ناشناس
  0

  اینها گزینه شورای نگهبان هستند که باید بیایند که اگر رقیب قوی اصلاح طلبی امد مثل دوره های قبل 5نفره کاندیدای تندرو اصولگرا را پوشش دهند و اگر کاندیدای مطرح مردمی نیامد خب کنار میروند

 • ناشناس
  0

  خیلی کار سرشون ریخته مرخصی نمیگیرند!!!!!!
  احسن و. صد آفرین به شما ها؟؟؟؟
  حالا این تیتر خبر چه ربطی داشت به خودت این همه وقت مردم گرفتی ؟؟؟؟؟؟؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها