واکنش همتی به سخنان قالیباف: زندگی را برای مردم سخت و پیچیده نکنید

رئیس پیشین بانک مرکزی، گفت: بهتر است به جای برخی اقدامات، با علل تورم که موجب سفته بازی است، مقابله کنید و این قدر هم زندگی را برای مردم سخت و پیچیده نکنید!

واکنش همتی به سخنان قالیباف: زندگی را برای مردم سخت و پیچیده نکنید

عبدالناصر همتی در صفحه شخصی خود نوشت: رئیس مجلس گفته‌اند؛ مالیات بر سوداگری شامل ۰/۵ درصد جامعه می‌شود و نگرانی ندارد! حتی اگر درصد اعلامی درست هم باشد، این نوع اظهار نظر بی توجهی به کار کرد علم اقتصاد و انتقال اثرات غیر مستقیم این نوع ازمالیات‌ها به سایر طبقات جامعه و فراهم شدن اسباب خروج سرمایه از کشور است.

همتی از مسئولان خواست با علل تورمی مبارزه کرده و زندگی را برای مردم سخت و پیچیده نکنند.

وی نوشت: در واقع بر مبنای مالیات بر عایدی سرمایه از کسانى که به حکم عقل، در مقابل تورم از خودحفاظت می‌کنند، مالیات گرفته و صرفِ مخارجی می‌کنند که غالباً برای رشد اقتصادی زیانبار هستند.

بهتر است به جای این اقدامات، با علل تورم که موجب سفته بازی است، مقابله کنید و این قدر هم زندگی را برای مردم سخت و پیچیده نکنید!

منبع: فرارو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 4
 • عمو جانی
  1

  و این سخت و پیچیدگی سری دراززززززز دارد

 • ناشناس
  3

  نه اینکه خودت خیلی باتورم مقابله کردی دلار سه هزاری و سی هزارکردین

 • ناشناس
  0

  هنر قالیباف این است که همیشه با چماق سوار بر موتور هزار میخواهد مشکلات را حل کند.

 • ناشناس
  0

  ارزش پول ملی در دوران حکومت داری جنابعالی و همفکرانشان یک دهم شد دلار ۳ هزارتومان به ۳۰ هزارتومان رسید‌. یعنی ۱۰ برابر یا ۱۰۰۰ درصد افزایش، لذا خواهشا اظهار نظر نفرمایید. گرچه جنابعالی و همفکرانتان اکثریت همان نیم درصد هستید؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها