مقامات کاخ سفید بدانند احیای برجام در گرو رفع همه تحریم‌ ها است

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مقامات کاخ سفید به خوبی دریافته اند دستیابی به توافق در گرو رفع همه تحریم ها و راستی آزمایی است که با لایحه اخیر نمایندگان کنگره کاملا در تضاد است.

در خصوص اهداف پشت پرده تهیه لایحه تثبیت تحریم‌های ایران توسط شماری از نمایندگان کنگره آمریکا، گفت: اقدامات ضدایرانی این روزهای سناتورهای آمریکایی بیشتر جنبه نمایشی و رسانه ای دارد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان کنگره مخالف رفع تحریم ها از سوی دولت بایدن هستند، اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود با ارائه طرح های ضدایرانی می خواهند فضا را برای اقدامات دولت کنونی ایالات متحده تنگ کنند.

وی با بیان اینکه امروزه شاهد تشدید تنش های داخلی میان جمهوری خواهان و دموکرات ها نسبت به نحوه احیای برجام و توافق با کشورمان هستیم، ادامه داد: در واقع جمهوری خواهان می خواهند دولت بایدن را ضعیف جلوه دهند و زمینه شکست در مذاکرات را فراهم کنند و در مقابل دموکرات ها دریافته اند اگر در احیای برجام موفق نباشند، در عرصه سیاست داخلی‌شان نیز با شکست مواجه می شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بنابراین به نظر نمی رسد مانع تراشی شماری از نمایندگان کنگره بتواند مانع دستیابی به توافق باشد زیرا عزم دولت کنونی آمریکا مبتنی بر احیای مذاکرات است.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر چند مقامات کاخ سفید به خوبی دریافته اند دستیابی به توافق در گرو رفع همه تحریم ها و راستی آزمایی است که با لایحه مذکور کاملا در تضاد است.

منبع: خانه ملت
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  1

  مهندس اونا که رحمشان به مردم و هموطنانت نمیاد
  شما کوتا بیا به خاطر مردم فقیر و بدخت

  نظرات شما -
  • 0

   مهندس!!!!! ، اینها فرق بین گوشت کوبیده و ..... نمی دونن

 • سید احسان میرکمالی
  0

  گوش مخملی ، واقعیت اینه که غربی ها به شما احتیاجی ندارن همین الان مرگ یک دختر کرد دنیا را علیه شما بسیج کرد ، اسرائیل در دل ترکیه و ترکیه عضو ناتو ،طالبان مار خوش خط و خالی که هر آن امکان گزیدن شما را دارد ،یک دوست نسبتا قوی داشتید که روسیه بود آنهم در جنگ فرسایشی با یک کشور خیلی کوچکی چون اوکراین وامانده ، ملت ایران هم از دزدی شماها تنگ آمدن ، با این تفاسیر خودتان بسمت نابودی زود هنگام پیش میروید