مقامات کاخ سفید بدانند احیای برجام در گرو رفع همه تحریم‌ ها است

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مقامات کاخ سفید به خوبی دریافته اند دستیابی به توافق در گرو رفع همه تحریم ها و راستی آزمایی است که با لایحه اخیر نمایندگان کنگره کاملا در تضاد است.

در خصوص اهداف پشت پرده تهیه لایحه تثبیت تحریم‌های ایران توسط شماری از نمایندگان کنگره آمریکا، گفت: اقدامات ضدایرانی این روزهای سناتورهای آمریکایی بیشتر جنبه نمایشی و رسانه ای دارد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان کنگره مخالف رفع تحریم ها از سوی دولت بایدن هستند، اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود با ارائه طرح های ضدایرانی می خواهند فضا را برای اقدامات دولت کنونی ایالات متحده تنگ کنند.

وی با بیان اینکه امروزه شاهد تشدید تنش های داخلی میان جمهوری خواهان و دموکرات ها نسبت به نحوه احیای برجام و توافق با کشورمان هستیم، ادامه داد: در واقع جمهوری خواهان می خواهند دولت بایدن را ضعیف جلوه دهند و زمینه شکست در مذاکرات را فراهم کنند و در مقابل دموکرات ها دریافته اند اگر در احیای برجام موفق نباشند، در عرصه سیاست داخلی‌شان نیز با شکست مواجه می شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بنابراین به نظر نمی رسد مانع تراشی شماری از نمایندگان کنگره بتواند مانع دستیابی به توافق باشد زیرا عزم دولت کنونی آمریکا مبتنی بر احیای مذاکرات است.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر چند مقامات کاخ سفید به خوبی دریافته اند دستیابی به توافق در گرو رفع همه تحریم ها و راستی آزمایی است که با لایحه مذکور کاملا در تضاد است.

منبع: خانه ملت
شبکه‌های اجتماعی