اولیانوف: دیدار پر ثمری با هیات مذاکره کننده ایرانی در وین داشتم

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین از گفت‌وگوی خود با هیات مذاکره‌کننده ایران در وین بر سر برجام خبر داد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین روز جمعه در توییتی نوشت: دیدار پرثمر دیگری نیز با همتایان ایرانی در مذاکرات وین بر سر برجام داشتم.

مذاکره کنندگان ارشد ایران و روسیه به ریاست علی باقری و اولیانوف روز گذشته در آستانه برگزاری مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین نیز با یکدیگر دیدار و رایزنی کرده بودند.

به گزارش ایسنا، مذاکرات ایران و ۱+۴ در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزیران خارجه از روز پنجشنبه در وین پس از یک دوره طولانی وقفه در گفت‌وگوهای مستقیم از سر گرفته شد.

آخرین بار ایران و آمریکا با حضور نماینده اتحادیه اروپا در دوحه با یکدیگر مذاکره کردند اما نتیجه ملموسی از این مذاکرات به دست نیامد.

رایزنی‌ها و تماس‌ها در این مدت به صورت تلفنی و مکتوب میان ایران و آمریکا با هماهنگی نماینده اتحادیه اروپا انحام شده است و گفته می‌شود در این دور از مذاکرات پیشنهاد و ایده‌ای از نماینده اتحادیه اروپا به ویژه روی میز قرار دارد.

بر خلاف ادعای طرف آمریکایی مبنی بر اینکه ایران تمایلی جهت نهایی کردن توافق نشان نداده است، اما در ماه‌های گذشته، چه در مکاتبات و تماس‌های غیرحضوری با هماهنگ‌کننده و چه در سفرهای وی به تهران و چه در جریان نشست دوحه، هیأت ایرانی در مورد موضوعات باقی‌مانده با رویکردی سازنده و رو به جلو حاضر بوده است.

در واقع حل‌نشدن برخی موضوعات ناشی از عدم تصمیم‌گیری آمریکا و اصرار دولت این کشور بر مواضعی بوده است که خواسته‌های اصولی ایران را که مبتنی بر برجام است، تأمین نمی‌کند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 7
 • امیرعلی
  0

  نفرمایید قربان. خلاصه صاحب این مملکت هستید. مال خودتونه. اینقدر فروتنی نیاز نیست. بالاخره ارباب و رعیتی گفتن.

 • ناشناس
  0

  خدا لعنتت کنه روس

 • 🐜
  0

  رفتن باامریکامذاکره کنندیاباروسیه جنایتکارمسخرهای کم عقل همه رقمه پول ملت راب باددادین

 • ناشناس
  0

  اولیانوف شیطان _ باز چه نقشه ای برامون کشیدی ؟؟

 • ناشناس
  0

  البته پر ثمر برا شما

 • ناشناس
  0

  دستورات مقتضی مبنی بر منافع ارباب پوتین صادر شد....

 • ناشناس
  0

  سگ زرد برادرشغاله دستاوردهای پرثمربرای چه کسی؟؟؟؟ غربی ها یاروس ها ؟؟؟؟که درهردوصورت قطعا باخت مطلب برای ایران خواهدبودروس ها درجریان شروع برجام هم بادیرتحویل دادن موشک های اس 300 باعث امتیازگیری بیشترغربی هاازایران شدند من موندم ایران چرابایدبه ادامه ی چنین روندی پایبندباشدوبه روس هااعتمادکند؟؟؟