وزیر امور خارجه روسیه:

توسعه طلبی آمریکا در جهان نشان دهنده سیاست بی قیدی آنهاست

وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با همتای چینی خود در حاشیه نشست کشورهای مجمع جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) گفت: تلاش‌های ایالات متحده برای توسعه سلطه خود به مناطق بیشتری در جهان بیهوده و منعکس کننده سیاست بی قیدی آنهاست.

سرگئی لاوروف، در جریان دیدار با وانگ یی، همتای چینی خود در حاشیه نشست آ.سه.آن گفت: این اقدامات از سوی آمریکا درست همانطوری پیش رفت که آنها تصمیم گرفتند اوکراین را به تهدیدی برای فدراسیون روسیه تبدیل کنند و برای سال‌ها سیاست‌های نژادپرستانه رژیم کی‌یف را نادیده گرفتند که همه چیزهای روسی را نابود کرد.

وی ادامه داد: این روند در سفر اخیر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان هم اتفاق افتاده و آنها تمامی اصول خودشان را نادیده گرفتند، آن را علنا مطرح کرده و همه را متقاعد کردند تا به آن ملحق شوند و حتی خودشان را هم فریب می‌دهند.

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه صحبت‌هایش با همتای چینی‌اش گفت: در مورد اوکراین هم چنین اتفاقی افتاد؛ آنها اصول امنیت معتبری را که خودشان آن را در بالاترین شکل ممکن امضا کردند، از بین بردند.

لاوروف همچنین گفت، یک تمایل آشکار در بین کشورهای غربی برای استفاده از پیمان آکوس به منظور پیگیری منافع ناتو در منطقه هند-پاسیفیک وجود دارد.

وزیر امور خارجه چین نیز در میانه تنش‌ها در تنگه تایوان گفت: پکن آماده تقویت همکاری استراتژیک با روسیه و ایجاد مشترک یک سیستم بین‌المللی است که سازمان ملل در آن نقش کلیدی دارد.

وی ادامه داد: پکن آماده است همکاری راهبردی با روسیه را تقویت کند تا با هم بتوانیم به طور موثرتری از نظام بین‌المللی که سازمان ملل در آن نقش کلیدی ایفا می‌کند و همچنین نظم مبتنی بر هنجارهای حقوق بین‌الملل، دفاع کنیم.

منبع: ایسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  0

  دزدی طلبی شما چه بنامیم

 • 🐜
  0

  آمریکا بدون اینکه تیری شلیک کنه باپولش ومقداراهن پاره روسیه رادراوکران زمین گیرکرده

 • ناشناس
  0

  تو که خیلی مقیدی ؟