حذف دادگاه ، ارائه مستقیم دادخواست به «اجرای احکام»

جزئیات طرح جدید مجلس برای مهریه

نماینده نجف‌آباد در مجلس، جزئیات قانون جدید مهریه را تشریح کرد.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به قانون جدید مهریه، اظهار داشت: در قانون جدید مهریه ابتدا مطرح شده که اشخاصی که اقساط مهریه عقب مانده دارند یا دائما به عقب می افتد دیگر به شکل سابق پرونده ای در دادگستری برای این فرد تشکیل نخواهد شد.

وی افزود: مورد بعدی که در قانون ذکر شده است این است که خانم ها دیگر نیازی نیست در فرآیند دادگاه و دادرسی که مدت زیادی را متحمل می شود ورود کنند بلکه می توانند درخواست خود را به اجرای احکام دادگستری ارائه کنند و اجرای احکام مکلف است این مورد را صدور اجرایی کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: با قانون جدید مجلس فرآیند دو یا سه ساله ای که پیش روی بانوان برای درخواست مهریه بود را کاهش داده و به صورت شرعی که عندالمطالبه است برای خانم ها راحت تر شود.

ابوترابی تصریح کرد: همچنین در قانون جدید تا ۱۴ سکه معاف از حق ثبت شده است و تا صد سکه از یک و یک دهم درصد و از ۱۰۰ تا ۲۰۰ سکه را دو درصد و از ۲۰۰ به بالا را ۱۵ درصد مالیات در قانون دیده شده است. یعنی افرادی که می خواهند سند ازدواج خود را دریافت کنند می‌بایست مبلغی را به حساب دولت واریز کنند تا بتوانند سند ازدواج خود را دریافت کنند.

منبع: مهر
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 7
 • ناشناس
  0

  یعنی اینکه با ۱۹۹ سکه مهریه باید دو درصد مالیات بدهد و با ۲۰۱ سکه مهریه ۱۵ درصد مالیات بدهد. خدا یک کشمش عقل به این نماینده های قانونگذار بدهد و یک پولی هم به ما.
  مجلس ناقص و هر دم بیل، دولت کم سواد و کم تجربه، قضاییه بعضا فسادگستر و زمانسوز دست به دست هم داده اند‌ تا احتمالا ریشه این مملکت را بخشکانند.

 • ناشناس
  0

  بایدارزانی بیاوریدشاید زن گرفتم

 • داود
  0

  چه کیسه ای دوخته دولت. گشاد!!!!

 • ناشناس
  1

  اگر کسی ۲۰۰ سکه باقیمت امروز ۱۵ میلیون مهر کند در حالی که عروس هیچ درخواستی برای دریافت آن نداده وحتی ممکن است آن را ببخشد و یا ممکن است بعلت فوت یک زن اصلا مهریه ای پرداخت نشود داماد باید برای گرفتن چهارتا برگه سند ازدواج ۶۰ میلیون تومان به حساب دولت واریز کند. واقعا این احمقها با این طرح میخواهند جوانان به راحتی ازدواج کنند؟ حالا اگر داماد ها دولت را دور زدند
  و به جای سکه چند دانگ زمین یا خانه را به عنوان مهریه تعیین کردند آنوقت چقدر مالیات میگیرند؟

  نظرات شما -
  • مازیار
   0

   اتفاقا کار درستی کرده دولت

   الان دیگه من سکه مهر نمیکنم پول رو جایگزین میکنم تا برده زن نشم در زندگی

 • ناشناس
  0

  خدا یا یک عقلی به این بنده خدا ها بده دودرصد رو دختر یا پدر دختر می پردازد ودمار از روزگار پسر در می آوردند البته جیب حکومت پر تر میشود

 • آریایی
  0

  اسمش دزدی ویا گردنه گیری نیست.احمقها دارید تیشه به ریشه جوانان می زنید.تحت هیچ عنوانی نباید اجرایی یا تصویب شود.آبروی دین ودینداری را برده اید با این طرح هایتان .هدفتان فقط پر کردن جیب دولت گشنه گداست