رونمایی از گزینه‌ احتمالی رئیسی برای وزارت کار

یک نماینده مجلس از احتمال معرفی زاهدی وفا به مجلس به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

معین‌الدین سعیدی درباره معرفی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی دولت و تعیین تکلیف این وزارت‌خانه گفت: بر اساس قرائنی که به ما داده شده است دولت قرار است آقای زاهدی وفا را به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی کند. گفته می‌شود ایشان مدیر توانمندی است که امیدواریم این‌گونه باشد و بتواند این وزارتخانه را اداره کند.

نماینده مردم چابهار درباره تشکیل وزارت بازرگانی که مدت‌هاست بحث تشکیلش در مجلس و دولت مطرح است، بیان کرد: معتقدم وجود وزارت بازرگانی با توجه به شرایطی که امروز در کشور ایجاد شده لازم است.

وی یادآور شد: ۲ سال بود که قانون تمرکز اختیارات وزارت جهاد اجرایی نمی‌شد و برخی از این اختیارات را به وزارت صمت داه بودند امسال تیرماه این اختیارات دوباره به وزارت جهاد بازگردانده شد و باتوجه به بحث حذف ارز ترجیحی و مردمی‌سازی یارانه‌ها واقعا حجم کار در وزارت جهاد بالا رفته است بنابراین ضرروت دارد مانند بسیاری از کشور‌های دیگر وزارت بازرگانی شکل بگیرد تا حوزه تنظیم بازار و نظارت بر بازار را این وزارت‌خانه اجرایی کند و من فکر می‌کنم جزو موافقان وزارت بازرگانی باشم.

سعیدی درباره ارائه کالا برگ‌های الکترونیکی، عنوان کرد: دولت قرار بود نیاز‌های اساسی جامعه را در یک سبد معیشتی با قیمت شهریور سال ۱۴۰۰ به مردم بدهد که متاسفانه این کار را انجام نداد و در حال حاضر هم می‌گوید این ساختار را نداریم به مجلس هم گفته شده است تا شهریور ظرفیت استفاده از کالا برگ‌های الکترونیکی را ایجاد می‌کنیم.

وی ادامه داد: طرح سوالی از وزیر اقتصاد بابت همین موضوع داشتم که متاسفانه خلف وعده کردند امروز هم که دولت لایحه داده است که موضوع پرداخت کالا به قیمت شهریور سال ۱۴۰۰ را حذف کند.

منبع: ایلنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 4
 • سید حسن
  0

  گفته می شود آقای زاهدی وفا کار بلده ،،،آقایان نماینده به شنیده اکتفا نکنید شما در قبال مردم مسئولیت دارید، اول ببینید با مشکل بازنشستگان تامین اجتماعی چه میکند ؟

 • ناشناس
  0

  کسی که عضو هیات مدیره شستا و زیر مجموعه ها از سالهای پیش تاکنون بوده و اوضاع نابسامان شستا از سالهای گذشته تا هم اکنون نه تنها بهبود نیافته بلکه بدتر هم شده , پس نمیشه گفت ایشان کار بلد , چون حضور ایشان از گذشته تا هم اکنون فایده ای که به چشم بیاد در برآیند کلی صد در صد نداشته است. کار بلدی را از روی پست سمت توانمندی و خروجی ها میگن نه حرف و حرف و حرف و حرف

 • جلال عامری
  0

  بخور بخوریست. بخورید

 • ناشناس
  0

  «هالک ایرانی» در نخستین مبارزه واقعی خود در کمتر از ۳ دقیقه ناک‌اوت شد / رئیسی درست در این یک سال ناک اوت شد و دروغ هاش ریخت بیرون / اکثریت کابیه رئیسی اگر زمان روحانی بودن دهها کارت زرد و قرمز استیضاء شده بودن مجلس الکی کابینه الکی و فرمایشی مگی دست به دست م دادن ب زور تا رنج ببرند ملت رئیسی نهایت سه سال دیگر رئیسی جمهور است انشاالله و ملت نشان می دهد ک ما پینوکیو و یا مردان سخن و بوقلمون صفت نمی خواهیم مجلس نیز از قالی باف که عامل اصلی مرگ برجام در زمستان 99 شد و از ترس روحانی و ظریف که نروند برجام احیا و تورم تک رقمی و بجای پراید خودروهای 2006 و انواع خودرو روز دنیا شرکت پژو سیتوئن و رنو و هزاران خودرو روز دنیا سوار شیم و مسکن با دو سال کار یادتان هست 4 ما کار زمان روحانی پراید صفر می خریدی نقد و یا اکثر خودروها که الان رئیسی برد بالای نیم میلیارد زیر 50میلیون بود با حقوق 6میلیونی زمان روحانی یعنی شش ماه خودر امن می خریدیم مجلس یک سد محکم گذاشت تا روحانی تورم تک رقمی نکند تا بایدن در امریکا پیروز شد مجلس قانون منع توافق رجام امضا کرد / باید قالی باف خانه نشین شود رئیسی هم همسایش تا بدانند درست ملت صبور با حیاست ولی ترسو نیست و دیگر به کاسبان تحریم رای نمی دند