رئیسی: به‌دنبال عادلانه‌کردن حقوق و دستمزد‌ها هستیم/ مهار تورم از برنامه‌‎های جدی دولت است/ از وضعیت زندگی مردم مطلع هستم

رئیس‌جمهور گفت: ما به‌دنبال عادلانه کردن حقوق و دستمزد‌ها هستیم.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز در جمع اقشار مختلف مردم خراسان شمالی با اشاره به وضعیت مهار کرونا اظهار داشت: علی رغم اینکه در برخی کشور‌ها کرونا همچنان صد‌ها کشته می‌گیرد٬ در ایران این وضعیت بسیار مناسب شده است.

وی با تقدیر از تلاش کار درمان برای مهار کرونا افزود: باید از کادر درمان و همه پزشکان و پرستاران صمیمانه تشکر کنم آن‌ها در مهار کرونا مجاهدانه خدمت کردند.

رئیس جمهوری به وضعیت آغاز کار دولت سیزدهم گفت: در آغاز کار دولت با کسری شدید ۴۸۰ هزار میلیاردی مواجه بودیم. هر ماه ۱۰ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان هزینه‌های دولت‌های قبلی را پرداخت می‌کنیم. فاکتور‌های دولت قبلی را پرداخت می‌کنیم. ماهانه متوسط ۱۲ هزار میلیارد تومان فاکتور‌های دولت قبلی را پرداخت می‌کنیم.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: دولت موفق شده صادرات نفتی را به یک حد قابل قبول برساند به طوری که درآمد کشور افزایش پیدا کرده، اما بدهی کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیارد تومانس را از این ردیف پرداخت کرده است. امروز رشد اقتصادی به ۴ درصد رسیده و این یک نوید برای پیشرفت و رشد اقتصادی کشور است. تلاش ما تقویت پول ملی است و حتما وضعیت تورم مهار خواهد شد.

وی به رویکرد دولت سیزدهم برای عدالت در پرداخت‌ها گفت: عدالت در پرداخت همه را راضی می‌کند و ما خود را ملزم به عدالت در پرداخت می‌دانیم. در سفر‌های استانی مسائل را از نزدیک بررسی می‌کنیم. البته  می‌شود به صورت تصویری و به صورت تریبونی مسائل و مشکلات را بررسی کرد، اما شنیدن کی بود مانند دیدن؟

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: بنده تجربه با مردم بودن در کنار مردم بودند و از نزدیک سخن مردم شنیدن را دارم و این تجربه را افتخار می‌دانم و تا وقتی که در دولت هستم بنا دارم ارتباط نزدیک خود را با دولت حفظ کنم و سخن مردم را از نزدیک بشنوم.

وی گفت: در میان مردم هستم و از وضعیت زندگی مردم مطلع هستم و شبانه روز تلاش می‌کنیم برای کاهش مشکلات مردم اقدام کنیم. ما امروز یک سرمایه بزرگ داریم که بعد از توکل به خدا و اعتماد رهبری٬ سرمایه بزرگ ما امروز پشتیبانی ملت و پشتیبانی زنان و مردان کشور است. ما هر کاری که بعضی‌ها معتقدند مگر می‌شود، آن را به تبعیت از شهدای بزرگوار و ۲۶۰۰ شهید خراسان شمالی و سرداران سرافراز این استان و تمام استان‌های کشور و عزیز دل ما٬ شهید سلیمانی٬ انجام می‌دهیم. شعار ما این است که ما به کمک مردم و با اتکا به خداوند اعتماد ملت و مشارکت مردم می‌توانیم بر همه مشکلات فائق شویم.

رئیس جمهور در ادامه به سیاست‌های دشمنان ایران اشاره کرد و گفت: امروز سخنگوی کاخ سفید می‌گوید سیاست‌های آمریکا در قبال مردم ایران شکست خورده و این یعنی پیروزی بزرگ ملت ایران. تحریم‌ها و تهدید‌ها بی اثر است و شاهد هستند که اتفاقی نیفتاده است.

آیت الله رئیسی خطاب به دشمنان ایران اسلامی٬ ادامه داد: ما به اروپایی‌ها و غربی‌های می‌گوییم که با ملت ایران با زبان زور سخن نگویید. ما حتما در این جنگ اقتصادی که دشمن دنبال یاس مردم است، پیروز خواهیم شد. همه باید بدانند در جنگ رسانه‌ای دشمن باید با جهاد تبیین به مقابله با دشمن بروند. امروز همه باید به مردم امید را تزریق کنند.

وی خاطرنشان کرد: من به عنوان خدمتگزار مردم با همه وجود به این خدمتگزاری افتخار می‌کنم و همه تلاش ما بهبود وضعیت فرهنگی٬ اقتصادی و اجتماعی طراز ملت ایران بشود.

رئیس جمهور به سفر دولت به خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: خراسان شمالی باب الرضا(ع) است و مردم این استان عاشقان و دلدادگان حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام هستند شما مردم خراسان شمالی همسایه امام رضا هستید و باید بابت این نعمت قدردان خداوند باشید. خراسان شمالی مردمان بسیار با بصیرت و با احساس مسئولیت و مردمان خونگرم و کسانی که روحیه پذیرایی از زائران علی بن موسی الرضا علیه السلام را دارند.

وی افزود: در این سفر اولویت‌ها مشخص شده و با نظارت مردم و رسانه‌ها این مصوبات اجرایی خواهد شد. در این کشور اندازه ۵۰ سال پروژه و کار نیمه تمام داریم که ما سراغ کار‌های شدنی و اتمام این طرح‌ها رفته‌ایم و امیدواریم با کمک شما این طرح محقق شود.

منبع: شهرآرا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 19
 • ناشناس
  0

  میخواهی عادلانه کنی بیمه هارو یکی کن همه رو تامین اجتماعی کن شر دولت و ازپرداخت حقوق کم کن برای همیشه

 • ناشناس
  1

  من هم از وضعیت اسفبار زندگی و معیشت اکثریت مردم ایران مطلعم ولی چه کنم جز گفتار درمانی و خراب کردن کارهای درست کاری از دستم بر نمی آید!

 • ناشناس
  2

  اقای رئیسی اگر از قران لباس بپوشید باور نمیکنیم شما فقط باید قیمت دلار را به 1000 تومان برسانید والسلام بقیه پیش کش

 • نظرگو
  1

  "رئیس جمهور .. به سیاست‌های دشمنان .. اشاره کرد و گفت: .. سخنگوی کاخ سفید می‌گوید سیاست‌های آمریکا در قبال مردم ایران شکست خورده و این یعنی پیروزی بزرگ ملت ایران. تحریم‌ها و تهدید‌ها بی اثر است و شاهد هستند که اتفاقی نیفتاده است."
  نه اتفاقی نیافتاده
  فقط
  قیمت گوشت از ۱۳۰ به ۲۰۰
  قیمت پنیر دوبرابر
  ماکارونی سه برابر
  برنج از ۶۰ به ۱۰۰
  نان دوبرابر
  تخم مرغ از شانه ای ۴۰ به ۹۰
  و...
  اتفاقی نیافتاده!!!

 • ناشناس
  1

  بخدادروغه.حق مارابریدی تو.حق مسلم مابازنشستگان راقطع کزدی تو.چراشرم نمیکنی کذاب؟....گرگی درلباس میش

 • ناشناس
  1

  فقط دروغ رانثار مردمی میکند که می داند ملت از او ودیگران همتای خودش متنفرند .اودارد انتقان مردمی را میگیرد که میداند پشتش را خالی و به او اعتمادی ندارند .برای اینکه با صداقت پای به میدان نگذاشت وهمه دروغ و حقه بازی را پیش کشیدند.والان چهار ماهه که حقوق بازنشسته ها را درست نکردند از نالایقیشانه.

 • ناشناس
  4

  خدا قوت

  واقعا به زبون گفتنش راحته. 500هزار میلیارد تومان بدهی دولت قبلی.

  شما به لطف خدا نگذاشتی ایران فروپاشی کند.
  خیلی ها از این میسوزند.

  اما امام رضا علیه السلام خادم صادق خود را تنها نمیگذارند

  با روحیه ی شما و اعتماد به جوانان ان شاء الله مشکلات بزودی حل میشود

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   از وضع زندگی مردم مطلع هستی ؟! واقعا؟!!! عجبا !!
   اگر مطلع هستی و کاری نمیکنی که خیلی ...
   و اگر مطلع نیستی و دروغ میگی که بازهم خیلی ...

 • حاج س طوسی
  0

  آقای رئیسی، گفتار شما در زمان کاندیداتوری در باره اقتصاد و معیشت،در زمان صدارتت همه اش دروغ از آب درآمد.خرسندم که منتخب من نبودی.

 • احمد
  0

  با وجود شما مشکل یکسری جدید تاره کیسه دوخته حل میشود مال بازنشستگان را توسط اقای میرکاظمی بدزدید بدهید به دوستان واشنایان این ادمها که هفته بعد تیتر رسانه خواهد بود وقتی مجری قانون خودش ناقض قانون است واصل قانونگدار را هم منکر میشود وای بان جامعه ، البته بلطف خدا وگوشه چشم حصرت محمد امسال تکلیف روشن میشود بعضی ها بدون انکه بدانند چوب را برداشتن وبر سر خودشان میزنند سوره یاسین

 • ناشناس
  0

  کذاب بی سواد زمانی که در قوه قضائیه بودی ملت
  بی گناه را قتل و عام میکردی و حالا هم ملت را از
  گرسنگی و فقر قتل و عام میکنی.
  پیام به ناشناس
  رئیس جمهورت قاتل امام رضاست نه خادم امام رضا

 • دادا
  0

  اره اقای رئیسی بکمک جیب ملت این طرح های بجا مانده را حل خواهی کرد ازاول هم جیب بر بوده ای خیلی واردی داداش ایول

 • ناشناس
  0

  دروغهای بی شرمانه.....

 • ناشناس
  0

  خدا قوت آقای رئیسی
  باهمین فرمون پیش برو خوب میری
  امریکا هم غلطی نمیکنه تازه دیشب والیبال هم بردیمشون
  بازهم غلطی نکردند
  چون ما خودمون به لطف تو و وزیرانت از گرسنگی تلف میشیم امریکا هم نیاز نیست غلطی بکنه

 • 0


  سلام اقای آرشیان برادر و دلسوز ما وظیفه بگیران و بازنشسته ها…آقای سردبیر شماروبه امام هشتم قسم میدم به اقای مجید سلطانی به اصطلاح مدیر عامل ناتوان و عاجز شرکت مخابرات بفرمایید حداقل ۱واریزی از خواربار ومناسبت ها واسه ما داشته باشن .بهشون بگین حداقل دل بچه های یتیم رو شاد کنین که مابتونیم واسشون ۱چیزی توی گرونی بخریم وشادشون کنیم..

 • 0

  با تورم رسمی ۴۰ درصدی و بالای ۵۰درصدی غیر رسمی، دولت چطور تشخیص داده که حقوق بازنشستگان مظلوم ۱۰ درصد افزایش پیدا کنه؟ و چطور می تونه ادعای عدالت خواهی و عدالت طلبی داشته باشه؟

 • ناشناس
  0


  برخی می‌گویند گرانی‌ها هم تقصیر روحانیون است‌ / بله کاملا دوست است چون به خاطر که روحانیون در دولت، مجلس، قوه قضائیه و هم در سراسر کشور متاسفانه هیچ کاری برای حل مشکلات کارمندان، کارگران، بازنشسته های، مردم و کشور نکردند و هم از سال 1357 تاکنون هم نمی کنند.

 • 0

  مشکلات را به نحوی مطرح نکنیم که مورد سواستفاده دشمن قرار بگیرد

 • 1

  افزایش تا 70 درصدی متوسط قیمت جهانی گندم