جانسون: دنیا وقت چندانی برای تعامل با ایران ندارد

نخست‌وزیر انگلیس در دیداری با رئیس‌ رژیم صهیونیستی مدعی شد که دنیا زمان چندانی برای تعامل با ایران در اختیار ندارد.

به گزارش تایمز آو اسرائیل، اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی در دیدار روز سه‌شنبه با بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس در لندن عنوان کرد که این رژیم و متحدانش با «جاه‌طلبی‌های هسته‌ای» مخالف هستند.

وی عنوان کرد: ما انتظار این را می‌کشیم که متحدانمان در 1+5 تا جای ممکن سرسخت باشند چراکه به باور ما فعالیت آن‌ها جدی نیست و تنها درصورتی که تمام گزینه‌ها بر روی میز باشد، مسائل به سوی مسیر درست حرکت می‌کنند.

بوریس جانسون نیز در این دیدار با اشاره به نگرانی‌های رژیم صهیونیستی درخصوص میزان غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران، بیان کرد که دنیا برای تعامل با ایران زمان چندانی ندارد.

اسحاق هرتزوگروز  روز دوشنبه نیز از جمع ۱۰۰ نفری قانونگذارن انگلیس خواسته بود تا مطمئن شوند دولتشان در حالی که قدرت‌های جهانی آماده از سرگیری مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای می‌شوند، موضع سرسختانه‌ای در قبال ایران داشته باشد.

هرتزوگ با تکرار ادعای این رژیم مبنی بر وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران، به نمایندگان انگلیس گفت: ما فکر می‌کنیم  ایرانی‌ها به وین نمی آیند که کاری از پیش ببرند و بیشتر به سمت دست یابی به یک بمب می شتابند.

وی در ادامه گفت: این وظیفه قدرت‌های جهانی است که قوی باشند و به وضوح نشان دهند تمامی گزینه‌ها روی میز است.

رئیس رژیم صهیونیستی افزود: من از تمامی طرف‌ها می‌خواهم تا حد امکان به ایران سخت بگیرند.

هرتزوگ همچنین مدعی دست داشتن ایران در قالب حمایتش از حزب الله و حماس در فروپاشی لبنان و غزه شد.  او در ادامه ادعاهایش افزوده بود که حماس در غزه در حال دستور گرفتن از  ایران است. 

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 6
 • iraj soltani
  5

  این مشکل ایران نیست، مشکل آمریکا و غرب است که بدون دلیل از برجام خارج شدند.

 • امیر1
  0

  هر کاری می کنید زودتر چون دیگر حوصله ای نمانده برای شما و حرفهای صد من یه غاز شما

 • ناشناس
  0

  انگلیس یک‌زن هندی بنام پیتری پاتل ، ضد مسلمان هندی در مسند وزیر اطلاعات داره که مشاعرش را از دست داده . دستورداده هرگونه حمایت از حماس حتا حمایت فکری هم از حزب سیاسی حماس جزو حمایت از تروریسم و سمپات محسوب میشه و زندان داره. به آزادی در غرب خوش اومدید . اینجا رویای آزادی بهترین پروپاگاندا هست

 • م
  0

  شما تنبان مبارک و بکش بالا دزد دریایی هندی ها مملکتت و گرفتن

 • ناشناس
  2

  آخ ... آخ ...
  قربون اون تعاملاتتون برم ....... دیگه حلقه های اون اکثریت جاهل و اقلیت خائن براتون تنگ تر شده ... دیگه نمی تونید دنیا را بچابید و سیگار پیپ بکشید و به ریش همه بخندید ................... چقدر خبیث هستید که که با این حرف ها ته دل ناصاف اصلاح طلبان رو دارید خالی می کنید تا چند روزی زبان به طعن و انتقادبگشایند .

 • ناشناس
  0

  دست ازپدر سوختگی بردارید اینا همه شون ماموران خودتونند.