نماینده‌ مردم ارومیه در مجلس:

مردم از افزایش تنش ها با جهان کلافه هستند/ جمهوریت را با همه پرسی قدرت ببخشیم

نماینده‌ مردم ارومیه با بیان اینکه «چه شد که دامادسالاری که تقبیح می‌شد توسط تقبیح‌گران احیا شده است؟!»، گفت: جمهوریت را با ابزارهایی چون نظرخواهی و همه پرسی قدرت ببخشیم و مردم را به رأس امور بازگردانده و جمهوری اسلامی ایران را تکریم کنیم.

روح‌الله حضرت‌پور، در نشست علنی صبح امروز(یکشنبه، ۲۳ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه باید به مردم بازگردیم و طبق خواسته آنها عمل کنیم، گفت: متأسفانه برخی تصمیمات و مواضع ما با خواسته مردم متضاد شده و مسئولان کم کاری می کنند که باید از این ملت عذرخواهی کنیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه نظرات مردم شنیده نمی شود، اظهار کرد: مردم از افزایش تنش ها با جهان کلافه هستند و یک عقیده همواره تبلیغ می شود و هر کس خلاف آن را بگوید مورد هجمه قرار گرفته و به طور طبیعی این وضع مردم را خشمگین کرده و حتی مراجع عالیقدر که حرف مردم را می زنند مورد هجمه قرار می گیرند.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم می خواهند از حق زندگی بهره برده و عدالت را تجربه کنند، یادآور شد: من نمی دانم در فردای آخرین شب انتخابات چه شد؟ گویا خیلی از استانداردهای سیاسی کشور عوض شده چرا که صداوسیما از دلار ۲۸ هزار تومانی حرفی به میان نیاورد. نمی دانم چرا گرانی های افسارگسیخته رسانه ای نشده و دیگر بورس دغدغه ملی نیست. چه شد که دامادسالاری و خویشاوندسالاری که تقبیح می شود توسط تقبیح گران احیا شده است.

حضرت پور در ادامه با بیان اینکه مذاکره با جهان که از نظر برخی امری ضد ملی بود امروز با جدیت دنبال می شود، عنوان کرد: هر کسی می تواند مشکلات را حل کند ما نیز در کنار او هستیم البته دیگر هیچ یک از این سوال و جواب ها برای ملت رنج کشیده ارزشی ندارد و اگر می توانید در عمل به داد مردم برسید در غیر این صورت، تحول اساسی در سیستم کشورداری را آغاز کنید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه آمار خروج نخبگان و ثروت از کشور را فاجعه آمیز دانست و افزود: با مردم چه کرده ایم که سرمایه های خود را صرف خرید ملک در سایر کشور ها می کنند؟ ما با عزت ایرانیان چه کرده ایم؟ این دولت و آن دولت برای مردم تفاوتی ندارد. شعله های بحران اقتصادی ۴گوشه معیشت و زندگی مردم را به آتش کشیده و مردم اعتمادی به مسئولان ندارند و حتی می گویند زمانی که وعده و قولی از مسئولان می شنویم دلهره بیشتری می گیریم چرا که در کمترین مدت خلاف آن اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: نمونه بارز آن گرانی خودرو بود که وزیر صمت وعده کاهش قیمت ها را داد ولی در عمل چه شد؟ در همین دو سه ماه اخیر بسیاری از کالاهای اساسی باز هم گران تر شده است و همین چند روز قیمت های اعلامی برای ۲۵ کالای اساسی مردم را شوکه کرده است.

حضرت پور اضافه کرد: یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیب تولیدی و هزاران تن محصولات کشاورزی در خاک زرخیز منطقه ما تولید می شود اما امروز قیمت آب از قیمت محصولات بیشتر است. نزدیک هزار کیلومتر مرز بین المللی داریم اما در بن بست ارتباطات جهانی رنج می بریم.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی ادامه داد: بزرگ ترین معادن کشور از جمله طلا از دل خاک استان من بیرون کشیده می شود اما هنوز فقیر مانده ایم و از این درآمدزایی ها برای کشور چیزی جز سونامی سرطان ها عاید ما نمی شود. همچنان که دو دهه است برای احیای دریاچه ارومیه وعده سرخرمن انتخاباتی سرلوحه شده است، با دشنه به جان این نگین آذربایجان افتاده و نمک آن را نیز به یغما می برند.

وی در ادامه با بیان اینکه سهم چندانی از منابع کشور نداریم و از این ناعدالتی شکایت خود را نزد رهبری معظم می بریم، عنوان کرد: چرا اقشار ضعیف جامعه باید تقاص تورم ها را پرداخت کنند. تصمیمات کارشناسی نشده، کشاورزان و دامداران را کلافه کرده و فقط میانگین هزینه علوفه هر رأس گوسفند در سال بیش از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است، آن وقت با چه منطقی این گوسفند زنده را کیلویی ۶۲ هزار تومان قیمت گذاری کرده اید.

حضرت پور در ادامه با بیان اینکه تورم با دستوری کردن و فشار به کشاورز و دامدار کنترل نمی شود و این تدبیر نیست، گفت: بار مالی افزایش قیمت سفره مردم نباید به روستایی تحمیل شود. امروز ساده ترین مسائل کشور به دلیل سوءمدیریت بر زمین مانده و ما برای سرک کشیدن به حریم خصوصی مردم به دنبال مصوبه هستیم و به بهانه صیانت، سرعت اینترنت را محدود و پهنای باند را کم کرده و تعطیلی کسب و کارهای اینترنتی را منجر می شویم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: کارگران، معلمان، کشاورزان، بازنشستگان و رانندگان و ملت عزیز ایران امروز در شرایط سختی زندگی می کنند. گنجشکان باغ مجلس هر روز صدای آنها را می شنوند اما ما نمی شنویم لذا باید از ابزارهای قانونی بهره مند شده و از اراده ملت نترسیم.

وی افزود: جمهوریت را با ابزارهایی چون نظرخواهی و همه پرسی قدرت ببخشیم و مردم را به رأس امور بازگردانده و جمهوری اسلامی ایران را تکریم کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ما فرزندان انقلاب و راهبری مثل پدرانمان آماده ایم تا جان و مال خویش را در مسیر عمل به وظیفه قانونی و رفع مشکلات مردم فدا کنیم.

منبع: خانه ملت
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 53
 • فرزانه
  9

  عجيبه يك نماينده يه ذره حرف دل مردم رازد واى فكر كنم اينم يك سوپاپ كه يك ذره مردم خالى بشوند والله هيچ مسؤلى به فكر مردم نيست

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   همه پرسی ،(رفراندوم) اجرای قانون اساسی ،حق طبیعی مردم ایران است وشرط بقای حاکمیت ومقدمه عدالت و احترام به حقوق عامه ملت.

 • ولی الله
  7

  درود برنماینده انقلابی واقعی جانا سخن از سختی ها ملت می گویی ولی غافل از اینکه گوش شنوایی نداریم ولی خوشحالم نمایندگانی چون شما می تواند حرف ما را به گوش ناشنوایان برساند.

 • م ا
  6

  احسنت

  فرداست که کیهان آفتابه را به این بنده خدا بگیره

 • عبدالمجیدسجادیان
  8

  آفرین صدهزاران آفرین برتوباد
  بگوملت خسته شده اند
  بگو ملت ایران باهیچ کشوری دشمن نیست
  بگو لازم نیست انقلاب صادرکنید شربسازید
  بگو نتیجه انقلاب ۵۷چی شد
  ای قهرمان سرزمین آذری صدای توصدای جنوبیهای کشوراست
  صدای بندرنشینیان خلیج فارس
  زنده باشی ای قهرمان تابورابشکان
  که خسته ایم
  عبدالمجید سجادیان آزاده وجانباز از دلواربوشهر

 • ناشناس
  2

  بنظر عجیب نیست یک نماینده چنین حرف هایی را می زند آنهم در مجلسی اساساً اصول گرا و تندرو و افراطی؟ یک جای کار میلنگد و با عرض پوزش خدمت این نماینده محترم مردم شریف شهرستان زیبای ارومیه و مردم عزیزتر از جان استان آذربایجان غربی اطمینانی به اصالت حرف های ایشان وجود ندارد. بقول نقی معمولی مگه میشه مگه داریم؟

 • الب
  9

  بابا ای ول غیرت ترکها

 • ناشناس
  2

  دور بعد رد صلاحیت شدی برادر .دم از مردم میزنی ؟!

 • یا حق
  41

  آقای نماینده: چرا بر سر مسببان اصلی این وضعیت که دوستان اصلاح طلب شما بوده و با ایجاد فتنه 88 و التماس گری به بیگانگان، باعث افزایش تحریم و مشکلات معیشتی شدند فریاد نزدید؟ همراهی شما با مسببان اصلی و فریاد امروز شما و تکرار همان ادعاها نشانه نفاق نیست؟!!!

  نظرات شما -
  • شهروند ایرانی
   6

   متاسفانه تعداد اندکی به جای حمایت از حق مردم اونی که به خود جرات داده ذره ای از حرف دل مردم را می زند انگ تفرقه،منافق،فرصت طلب و....می زنند نترسید ایشان هم از جنس خود شماست به حرفای ایشان به دیده شک می نگریم به قولی شاید برای خالی شدن عقده دل مردم و یا.... این حرفا را زده باشد در ثانی کو گوش شنوا؟ از همه دولت های قبلی تا به امروز کدام مسئول به حرف دل مردم عمل نه بلکه گوش کرده است حتی کدام مسئول به خود زحمت داده این کامنت های بنده و جنابعالی خوانده باشد؟!

  • علی
   4

   احسن.به این میگن آدم حسابی

 • هرم مزلو
  25

  در جوای سوال اینکه، ایا امریکا (سایر متحدان استکباری-امپرالیستی شرقی و غربی و عبری و عربی و ...اش) حاضرند تضمین بدهند یزای جلوگیری از تکرار نقض برجام؟!
  جواب خلاصه، هرگز تضمینی وجود نخواهد داشت!
  در حقیقت وضع موجود، دلخواه امریکا و متحدانش است، این شوی عوام فریب ترس ساخت بمب هسته ای توسط ج.ا همه شو و نمایش است و اگر ج.ا ایران به همین فریب خوردگی ادامه دهد و هزینه سنگین اقتصادی به طرف مقابلش نزد تا ابد تحریمها ادامه میدهند و ایران را آخور شیاطین رذل مافیایی کاسب تحریم خواهد بود! و اکثر ملت ایران کارشان به ترکتازی زامبی وارهای بیرحم خواهد کشید تا نشانه هایش در احتکار و گرانی و کمبود و مافیایی ها شریک جرم اجانب جنایتکار ظالم تحریم چی است!
  اما در حقیقت این ضمانت پایبندی به برجام را با هزینه ای است که جمهوری اسلامی ایران بر ناقضان اعلام کند یعنی باید توان تحمیل بر ناقضان برجام بر طرفهای مقابل داشته باشد.
  ج.ا. ایران سه پلان میتوان برای تحمیل هزینه تضمینی بر نقض دوباره برجام اتخاذ کند:
  الف- پلان منفی: مانند خروج کامل از N.P.T سایر پادمانها ساخت سلاحهای کشتار جمعی، اغاز عملی یا پنهانی سلاحهای کشتار جمعی، زدن و نابود کردن مستقیم یا نیابتی تمام منافع راهبردی مانند منابع تولید انرژی در جهان بخصوص جنوب خلیج فارس

  ب- پلان مثبت: گنار گذاشتن ایدئولوژی آخرالزمانی و آرگمادونی مانند تسیز با جهان سکولاریسم و صهیونیزم اسرائیل و ارتجاع عربی و...

  ج- ترکیبی مثبت و منفی، مناسب و متعادل از دو پلان الف و ب، بعضی آن را سیاست چماغ و هویج مینامند و این سیاست همیشگی ابرقدرتها است. اگر ج.ا ایران مدعی است ابرقدرت جهانی است باید عرضه اجرای پلان ج را داشته باشد.
  ترجیح من پلان ج است. یعنی تضمین احرای برجام در دست ج.ا ایران باشد، آیا توان انتقام هزینه سازی دارد یا نه؟! وگرنه امریکا و غرب تضمینی نمیدهند و اساسا انتظار چنین تضمینی توهم است.
  مثلا سران ج.ا مستقیم از رسانه ها و هم در ربان مذاکره کنندکننده تصریح کنند این باز برجام از سوی هر طرفی تقض شود، پلان ج اجرا و هزینه های سنگینی بر طرفها اعمال میکند، مثلا اگر صد میلیارد دلار خسارت بزنند، ایران صد میلیارد دلار به منافعشان خسارت میزند و سایر گزینه فورا اجرایی میکند.
  // زودتر برجام احیا کنید و بیخودی نسل ملت را نسوزانید با توهم گرفتن تضمین از شیطان بزرگ! خودتان چهل سال است میگویید شیطان بزرگ، از شیطان کدام آدم عاقل انتظار تضمین دارد؟!
  امیدوارم رسانه های حامی آزادی بیان، کامنتهای من منتشر کنند و اینها را به سمع و نظر مسئولان برسانند
  https://www.yjc.news/fa/news/7965678

  نظرات شما -
  • پشه کوره
   2

   انشا نوشتی نمرت صفره

  • منم مختار
   0

   لعنت خدا بر تندروها و ریاکاران و تو رفوگر و درود خدا به این نماینده حق طلب و مردمی

  • قلندر 5 شیر
   0

   درود بر تو ای نماینده با سواد و مردمی و لعنت بر مخالفان تو .لعنت خداوند به دزدان بیت المال .این تجمل ها که بر خان شماست زنگ مرگ و قاتل جان شماست زنگ مرگ و قاتل جان شماست این تجمل ها که بر خان شماست ...

  • باباسیل
   0

   زرتینا

  • محمد
   3

   چند خط حرف حساب.ولی داداش بیشتر خوانندگان خبر فوری از حرف حساب خوششان نمیاد و منفی زیاد میدن.اینجا باید حرف خلاف واقع بزنی تا خوششان بیاد و مثبت بدن.

 • ستم دیده
  6

  نان پدر شیر مادر حلالت

 • اشکان
  31

  من که نفهیمدم دقیقا چی گفت؟!!!
  همچین میگه دلار 28 تومان انگار دلار تا دو ماه پیش 15 هزار تومان بوده...
  به غیر از آمریکا و اسرائیل ما به چه کشور دیگه ای تنش داریم؟؟؟؟ ما 12 سال هست همه چیز یه مملکت رو تحریم کردیم یا اونها؟
  تمام کشورهایی که ما را از هسته ای منع میکنند انبارهایی از سلاح هسته ای دارند....
  یه مشت شعار عوام فریبانه از تربیون مجلس...

  نظرات شما -
  • مغیور
   2

   فلسطین لبنان ،سوریه ،،عراق،،،عربستان،،امارات،،یمن،،،آذر بایجان،،کانادا،،انگلیس،،دانمارک،،ترکیه،،کره جنوبی،،اوه ه ه جیبوتی!!،،بازم بنویسیم؟؟!!حدود 198کشور ه

  • علی
   6

   در جواب مغیور. والبته خود فروشهای داخلی رو یادت رفت. ما با هر دولتی که ظالم باشه دشمنیم و این رو از رسول الله به ارث بردیم.چرا ازهمه ملتهای دنیا حرف نمیزنی که با دولتهایشان در ضمینه سیاست خارجی مخالفن.

 • احسان
  21

  این هشت سال کجا بودی برادر؟؟؟!؟؟؟؟
  ار اون دسته از آدمهایی که هر کاری هم بکنن باز نق میزنن... قطعا قطعا مشکلات کشور بسیار زیاده و بسیاری هم سو مدیریت بوده و هست... اما یه جوری ژست گرفته انگار همه این اتفاقها سه ماه هست رخ داده... جناب نماینده نگو همه دنیا بگو آمریکا و اسرائیل...متاسفم که مجلس جای شما شده... خودت برای این مملکت چه کردی؟؟!!! هوچی گری و هیاهو که ماری نداره، خیلی دلت برای بورس میسوزه یه کاری واسش انجام بده... فقط با این حرفای مغرضانه اعصاب ملت رو خرد میکنی....

 • آرزو
  22

  منظور اینه که چرا تسلیم نمیشید اخه؟ ما که 8 سال هست هر کاری کردیم که کشور رو به قهقرا ببریم، الانم طلبکارانه حرف بزنیم....
  مردم انصاف میخوان جناب نماینده... همانطوری که یک طرفه همه جیز زو سفید نشون دادن درست نیست،. یک طرفه همه میز سیاه نشون دادن هم درست نیست...

 • ناشناس
  4

  سلام ودرود بر این نماینده باغیرت که حرف دل مردم روزد حتی اگر برای جذب نظرمردم باشه ولی حرف دل همه بود

 • ایرانی آباد و آزاد
  2

  لعنت بر شما ها که جنایت آبان ماه را اینگونه توجیه می کنید و همچنین بعد ۹ روز بحران پمپ بنزین ها و تحمیل بنزین سه هزار تومانی به مردم بیچاره اسمش را می گذارید مدیریت!!!!
  دولت قبل بود که بلوا می کردید و صدا و سیما تو هر بخش خبری می گفت و با مردم علیه شوراندن بر ضد دولت مصاحبه می کرد !!!
  الان اصول گرایان و تندروها و کاسبان جنگ و تحریم و صدا و سیما و ائمه با این همه گرانی کالا و ارز و نابسامانی و ناراحتی مردم و..... کلا لال شدند !!

 • هادی
  0

  اقای حضرتی شما حرف دل ملت را زدید شاید مسولین کشور به این حرفهای شما توجه می کردند ونود درصد تصمیمات مسولین کشور با مخالفت مردم همراه است چرا که بعضی از ازاقایان بجای ملت تصمیم گیری می کنند وبدون نظر خواهی از ملت کشور ایران دارد مثل کره شمالی میشود که مردم هیچگونه اراده نسبت به اینده خود ندارند وکشورشان در ورطه اقتصادی سقوط کرده است کاش اقایان از کره شمالی درس عبرتی بگیرند

 • داود
  1

  وقتي مجلس ،،،رياست جمهوري، قوه قضاييه ،انتصابي باشد بهتر از اين هم نمي شود ،،يكي مثل آقاي صديقي چاپلوسي مي كند

 • خدا حاااافظ
  0

  خدافظ!!خدافظ!!بای بای !!دفعه بعد نماینده نیستی!!چون صلاحیت نداری و رد سلاح میشوی!!!!حتی اگر داماد باشی...!!!
  آدم حسابی حرف مردم را میزند؟؟!!!

 • نا شناس
  0

  درود برتنها نماینده با شرف مجلس

 • ستارخان
  0

  سوپاپ اطمینان. ب.کمپلکس

 • بابک
  0

  اقای روح اله حضرت پور نماینده مردم غیور اذربایجان درود خداوند بر تو و خاندا نت درود بر شرفت که حرف دل اکثریت مردم را گفتی ای کاش بقیه نماینده ها نیز که فقط به فکر جیب مبارک و بستگانشان هستند از تو می اموختند من بازنشسته ابثارگری با سه فرزند بیکار هستم و تنها درامدم حقوق بازنشستگی و منتظر طرح همسان سازی که قرار بود در ابن در مجلس مطرح و تصویب شود که نشد مگر شما نماینده واقعی مردم کاری بکنید.

 • ناشناس
  0

  مگر نظر مردم برای آقایان مهم است .
  تلگرام توسط اکثریت مردم استفاده میشد . عده بسیار اندکی چون قدرت داشتند آن را فیلتر کردند .
  این عملکرد به معنی کشک بودن همه پرسی است .

 • غریبه
  0

  فردا شریعت مداری در روزنامه صد من یه قازش خواهد نوشت که شما دین فروش و وطن فروش هستید

 • نیری
  1

  ممنونم جناب نماینده از حسن نظرتون والا بنده هم همیشه همینا را تواین نشریه مینویسیم ولی کی میخونه کو گوش شنوا یه عده که خودشون خواص وعقل کل می‌دونن حکومت را در دست گرفته ونظر ۸۰میلیون به اصطلاح عوام براشون ارزشی ندارد تو این همه کشورهای جهان تکخال شدیم .ثروت ما تو بانکهای خارجی استفاده میشه اونوقت مردم ما تو فلاکت زندگی میکنندنرخ ارز هر روز بلاتر می‌ره وارزش پولی هر روز پایین تر افغانستان با این همه گیر ودارش واحد پولیس خیلی از ما بیشتره ملت ما چرا با این که ثروت خدادادی باید اینجوری زندگی کنه

 • سردار
  1

  فقط از دست آخوند جماعت که فقط ازمعنویت اونهم درست سر در نمی آورند کلافه ایم

 • سردار
  0

  آفرین به اعبدلمجید سجادیان اعبدلمجید خسته است به آخوند دل نبسته است

 • علی
  0

  به.کی.میگه.این.حرفها.نخود.هم.ممیدچون.پایه.‌‌‌‌..‌.

 • ماشا
  0

  شیر مادر و نان پدر حلالت مرد
  بقیه همکارات دارن چرت میزنن انگار نه انگار که نماینده هفتادو نه میلیون و نهصد هزار نفر جمعیت گرسنه اند...

 • رهرو
  0

  اینها از هر کس بهتر نتیجه نظرخواهی را میدانند.کدام ناحقی فریاد میزند من ناحقم.!شام قدرت بسیاربسیار گلوگیر است.

 • آرش
  0

  آقای اشکان وآقای احسان ۸سالو ول کنید ۴۳ سال است کاری نشده اصلا قرار جمهوری اسلامی این نبود که قرار بود ما به انسانیت برسیم نه اینکه پوست مرغ را به عنوان غذا بخوریم پول نفت سر سفرها بیاد نه جیب سوریه یمن ولبنان چه اصولگر چه اصلاح طلب همه دار و دسته خمینیند

 • فاضل مسافر
  9

  تا پایان سال ۲۰۲۱ , اسرائیل و آل سعود را نابود خواهیم کرد تا دیگر تنشی باقی نماند آقای پانترک

 • ناشناس
  6

  مسولین قبلی کاملن بی کفایت بوذن لهنت خدا بر همشون مخصوص حسن روحانی

 • امیررضا
  0

  بعداز ۴۳ سال یاد مردم افتادی

 • حسین
  6

  لعنت به وزرای سرمایه دار روحانی الان تو ویلاهای کانادا ودبی استراحت میکنن به ریش تو میخندن آونا پایگذار این بدبختیا هستن اونا روباید به دادگاه کشید واموالشون مصادره بشه

 • قلندر واقعی
  0

  درود بر شرفت ای آزاده مرد و در واقع تلویزیون میلی نه به مردم اعتقاد دارد نه یه آخرت قیمتها با سرعت نور بالا میرود آسمان را نور باران میکند اما این تلویزیون میلی انحصاری لالمونی گرفته

 • دکتر سید
  0

  آنچه مهم است نابودی اسرائیل و آمریکا و تمام بشریت الا کشور های کمونیست چون چین و روسیه و کره شمالی و... است .
  خلایق هرچه لایق

 • ناشناس
  5

  اقای نماینده چرا هشت سال به روحانی نگفتی سکوت کردی به کوری چشم دشمنان انشالله آقای رییسی همه چیزرادرست میکند البته با هشت سال گندبه مملکت که زدندوشماسکوت کردی

 • ناشناس
  2

  اگر مبنای نظام جمهوری اسلامی جمهوریت نبود و همه پرسی در غالب انتخابات وجود نداشت جنابعالی اکنون نماینده نبودید ضمنا شما نیز بنوعی از رابطه فامیلی برخوردارید..

 • امیر
  0

  درود برشما،
  چجور ایشان جرات کرده حرف دل مردم بزنه

 • ح
  0

  احسنت بر آدم بافهم

 • آلن
  0

  جمهوری اسلامی =خیانت + رانت +فساد

 • ناشناس
  0

  کدام ضمانت برای احیای برجام؟! ضمانت توهم است، هزاران میلیارد دلار خسارت غرب و متحدانش منطقه ای اش از جمله مرتجعین خلیح فارس زده اند به ایران/ تا فرصت هست جمهوری اسلامی از طریق نیروهای تمام و با بخش عمده مثلا نصف توان تولید نفت و گاز کشورهای خلج فارس نابود میکردیم به طوری تا دهها سال نتواند تولید مجدد کند، باید تاوان سنگین تحریم بپردازند، البته شعوری میخواهد در نزد سپاه و سایر حاکمان ج.ا موجود نیست که وقتی عرضه تلافی ندارد بهانه ندهد و دشمن تراشی نکند، آن چند کیلو اورانیوم به چه درد ملت ایران میخورد که برایش صدها ملیارد دلار خسارت به ملت ایران دادید و دهها میلیون نفر به زیر خط فقر بردید که اقلیتی کاسب تحریم حرام لقمه داخل ایران منفعت ببرند، دین و دنیا ملت ایران نظام ج.ا نابود کرد!

 • منم مختار
  0

  یادمه حضرت امام گفت ما نفتمان را میدیم به جایش آدامس و بادبادک میگیریم و محکوم کرد این رویه را حالا متاسفانه مسئولان ما همین معامله را با چین کمونیسم خفاش خور مسلمان کش اویغور کردند دیری نیست که ما هم خفاش خور کمونیسم شویم لعنت خدا بر تندروها و ریاکاران و کمونیسم کثیف تروریست ریغو که هست نیست ما را به یغما میبرد