خطیب جمعه ارومیه:

برخی‌ با شعار مردم حق دارند همه چیز را بدانند، اقدام به تفرقه افکنی می‌کنند/ اخبار باید امید آفرین باشد/ نفرت از آمریکا باید همواره زنده نگه داشته شود

خطیب جمعه ارومیه با تاکید بر اینکه نباید ظلم‌ استکبار جهانی به بشریت فراموش شود، گفت: نفرت از آمریکا باید همواره زنده نگه داشته شود.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبت ۱۵ مرداد سال ۱۳۲۴، سالروز حمله اتمی آمریکا به هیروشیما، افزود: در این قتل عام بیش از ۶۰ هزار نفر جان دادند و حدود ۱۰۰ هزار انسان مجروح شدند؛ این جنایت استکبار جهانی نباید فراموش شود.

وی با بیان اینکه دشمن در افکار عمومی بدنبال فراموشی جنایات انجام شده است، اضافه کرد: باید چهره واقعی آمریکا به جوانان امروزی بازگو شود.

امام جمعه ارومیه گفت: آمریکا همان شیطان بزرگ است که همواره تلاش می‌کند تا با عناوینی همچون حقوق بشر، بر جنایات خود سرپوش بگذارد.

وی همچنین به ۱۷ مردادماه سالروز شهادت صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز اشاره کرد و یادآور شد: زندگی این شهید بزرگوار باید الگویی برای همه خبرنگاران باشد.

حجت الاسلام قریشی با قدردانی از خبرنگاران جهادی و اصحاب رسانه منطقه در بیان واقعیت‌ها، اضافه کرد: خبرنگاران امروز مسوولیت خطیری در نشان دادن راه درست به مردم دارند که باید در همین راستا بسیار حساس باشند.

وی با تاکید بر اینکه رعایت اخلاق حرفه‌ای توسط خبرنگاران ضروری است، ادامه داد: خبرنگاران باید با انتشار اخبار موثق، اصل انصاف را نیز رعایت کنند.

امام جمعه ارومیه تاکید کرد: اینکه به خاطر برخی اهداف سیاسی، قسمتی از سخنان یک فرد پخش و قسمتی دیگر سانسور شود و واقعیت به گونه‌ای دیگر از سوی خبرنگاران نشر پیدا کند به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی از رسانه‌ها خواست تا از انتشار اخبار تفرقه افکن خودداری کنند و افزود: اینکه برخی‌ها با شعار اینکه مردم حق دارند همه چیز را بدانند، اقدام به تفرقه افکنی می‌کنند، قابل قبول نیست؛ اخبار باید به گونه‌ای باشد که امید آفرین و حافظ آرامش در جامعه شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی ادامه داد: رسانه‌ها باید به دنبال اگاهی بخشی و ارتقاب بینش سیاسی جامعه باشند.

وی همچنین با تاکید بر توجه به مباحث فرهنگی در جامعه گفت: اقتصاد نیز باید بر مبنای فرهنگ تبیین شود که در غیر این صورت توفیقی نخواهد داشت؛ باید توجه کرد که حتی اقتصاد کشورهای توسعه یافته نیز بر مبنای فرهنگ شکل گرفته است.

حجت الاسلام قریشی اظهار کرد: نباید به بهانه مدیریت معیشت مردم از مباحث فرهنگی غفلت کرد؛ مسوولان باید بدانند که بدون فرهنگ سازی مشکلات معیشتی و اقتصادی نیز حل نخواهد شد.

وی در ادامه از انتشار گسترده تبلیغ دانشگاه‌های خارجی در سطح شهر ارومیه انتقاد کرد و افزود: اگر امکان تحصیل در داخل کشور فراهم است پس چرا مسوولان آموزش عالی به تبلیغات گسترده دانشگاه‌های خارجی در سطح شهر بی تفاوت هستند؟

وی تاکید کرد: وقتی رتبه دانشگاه‌های داخلی به مراتب بالاتر از دانشگاه‌هایی است که تبلیغات آنان در سطح شهر منتشر می‌شود در این شرایط سرمایه‌های انسانی تشویق به خروج از کشور می‌شوند که قابل قبول نیست.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 11
 • احمدی
  0

  نون شما در نفرت با آمریکا ست .

 • ناشناس
  0

  یکی تریبون رو از دست این غضنفر بگیره

 • ناشناس
  0

  احمق دانستن مردم تفرقه افکنی ست ؟ چون نفرت از امریکا نون دارد برا مفت خوران اما بچه هاتون تو دل امریکا زندگی میکنند

 • ناشناس
  0

  خوب اگه از آمریکا نفرت دارید توله هاتون تو آمریکا چکار میکنند؟

 • ایرانی آگاه
  0

  تنها دلیلی که مردم ایران از آمریکا و انگلیس و فرانسه و... نفرت دارند فریب ملت ایران با روی کار آوردن شماهاست تا به اسم دین با همکاری هم ثروت و منابع ایران رو چپاول کنید!!!

 • 🐜
  0

  آمریکا دشمن ملت ایران نیست باحکومت شمامشکل داره ماملت ازطرف حکومت داخلی تحریم هستیم نمونه روغن ۹هزارتومنی شد۸۵هزارتومن دیروزگفتن روغن ۱۰درصدارزان شدیعنی قیمت روغن ۹هزاری شده۷۵هزارتومن ایاامریکااین قیمت گزاری راانجام داده یا این حکومت دزدودروغگو؟توضیح بده اخوند

 • ناشناس
  0

  توی سریال کلاه فرنگی نماینده ی انگلیس که یک خانم بود به سر دسته ی اوباش پول داد و بهش گفت توی تجمعات اعتراضی تا می تونی دیگران رو تشویق و تحریک کن به انگلیس بدو بیراه بگن!
  چقدر حرفهای اینا یاد آور این دیالوگ هستش!

 • ناشناس
  0

  چلوکباب با دوغ و چند سیخ کباب اضافی همسایه آورده.

 • ناشناس
  0

  این آخوندهای دنیا دوست فرصت طلب که از ادره مملکت داری با گریه وزاری و ..
  نتونستند مملکت رو سرو سامان بدن قصد دارند به مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز مشاو ره یورش ببرند وسیستمهای آموزشی را با میل ورغبت خودشان اداره کنند و با این روش خود را حقوق بگیر دولت در آورند چون تنها منجی ملت ایران را لیاقت خودشان می‌دانند چه بشود از این به بعد و چه دانش آموزانی بی سوادی تحویل جامعه بدهند چون اینها به دروس علوم پایه خیلی اعتقادندارند یک آخوند که رئیس آموزش پرورش جایی بود می گفت حالا گیریم دانش آموزان در درو سی مثلا فیزیک ،شیمی ریاضی نمره بیست بگیرند میخوان چه بکنند هم و غم این آقا برگزاری نماز جماعت اجباری در محیط اداره و مدارس به هر قیمتی و اعتقاد چندانی به بخش آموزشی هم نداشت و می‌گفت قصد من از اینکه این مسوولیت و پذیرفته ام کار کردن در بعد پرورشیدانش آموزان می باشد .و جوانهای نخبه تحصیل کرده باید بیکار باشند این از عدالتی اسلامی بدور است به والله

  نظرات شما -
  • 0

   جالبه زمانیکه دانش آموز بودیم وقتی نماز جماعت برگزار می‌شد در دستشویی قائم می‌شدیم تا در نماز جماعت شرکت نکنیم

 • ناشناس
  0

  چرانباید نفرت از آمریکا زنده نگهداشته نشه نون شما توهمین دشمنیه خجالت بکشید کمی هم به خواسته مردم ( غیر از دوربریهای خودتان ) توجه کنید مردم در فلاکتند مردم زندگی میخوان