چالش کیا در تیک تاک؛ راهکاری برای سرقت خودروهای کره‌ای!

این بار اولی نیست که انجام چالش های اینترنتی دردسرساز می شود، به تازگی سرقت خودروهای کیا افزایش یافته است.

شبکه اجتماعی تیک تاک میزبان هزاران چالش است، چالش‌هایی که برخی از آن‌ها حاشیه‌ساز شده‌اند. یکی از جدیدترین حواشی این شبکه به چالش کیا مربوط می‌شود. در این چالش به افراد آموزش داده می‌شود که با استفاده از خروجی فندک، خودروهای کیا را بدون نیاز به ریموت و سوییچ روشن کنند.

با راه افتادن چالش کیا در تیک تاک، اکنون صاحبان خودروهای کیاموتورز باید مراقب محل پارک خود باشند. امکان سرقت اتومبیل‌های کیا به خصوص در شب بسیار افزایش یافته است. چالش کیا در تیک تاک بار دیگر نشان داد که استفاده نادرست از شبکه‌های اجتماعی، تا چه حد می‌تواند خطرآفرین باشد.

چالش کیا

چالش کیا از زمانی آغاز شد که شخصی در شبکه تیک تاک نحوه راه‌اندازی خودرو کیا با استفاده از کابل شارژر USB را به همگان نشان داد. البته به داشبورد خودرو در جریان این چالش آسیب جدی وارد می‌شد. با این حال مردم علاقمند بودند که این رویه را در اتومبیل‌های کیا تکرار کنند. بسیاری از خودروهای هیوندای و کیا ساختار مشترکی دارند. در نتیجه اکنون بسیاری از خودروهای هیوندای نیز در معرض سرقت قرار دارند.  

خسارت چالش کیا به یک کیا سول

تاکنون افراد بسیاری از جانب چالش کیا خسارت دیده‌اند و به اتومبیل آن‌ها آسیب وارد شده است. زنی از شهرستان مدیسون در ایالت ایندیانا تصور می‌کند که این چالش موجب وارد شدن خسارت به اتومبیل او بوده است. او اتومبیل کیا خود را در حالی پیدا کرد که شیشه سمت راننده به طور کامل شکسته بود. سارقان ستون خودرو را خراش داده بودند و سعی کردند با کابل شارژر USB، خودرو را روشن کنند. پلیس هنوز مظنونی برای این سرقت ندارد، در نتیجه مالک باید هزینه بازسازی خودرو را از جیبش بپردازد. گویا سارقان موفق شده بودند این خودرو را روشن کنند.

چالش کیا

علاوه بر وارد آمدن خسارت به کیا سول در جریان سرقت، سارقان دو دوچرخه، ابزارآلات برقی موجود در پارکینگ و تعدادی خوراکی را به سرقت بردند. این زن با هدف قرار دادن شبکه اجتماعی تیک تاک، از این شبکه خواسته است تا در قبال محتوایی که منتشر می‌کند مسئولیت پذیر باشد.

منبع: دیجیاتو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • یه بنده خدایی
    0

    اتفاقا دم تولید کنندگان چالش گرم که باعث شدند کیا به عیب امنیتی ماشین های خودش پی ببره