بازنشستگان و افراد سالخورده در دام کلاهبردار حرفه ای

چند پیرمرد و پیرزن در حیاط پلیس آگاهی تهران جمع شده‌اند و همه آنها برگه‌ای در دست دارند، برگه شکایت. آنها به دام مردی شیاد گرفتار شده‌اند که با زیرکی توانست حسابشان را خالی کنند.

 متهمی که دستگیر شده 48 ساله و سابقه‌ دار است و می‌گوید با اینکه توبه کرده و دور خلاف را خط کشیده بود، اما یک شب وقتی دوستش را در حال سرقت دیده، وسوسه شد و خلاف را از سر گرفت.

با چه شگردی دست به کلاهبرداری و سرقت می‌زدی؟

این‌بار فقط افراد سالخورده را به دام می‌انداختم و برای اینکه پیش خلافکاران دیگر خودی نشان بدهم می‌گفتم شکارچی مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها هستم.

اما پشیمانم، این افراد هم مانند پدربزرگ و مادربزرگ خودم هستند. شگردم این بود که به مقابل دستگاه‌های خودپرداز یا ایستگاه‌های اتوبوس می‌رفتم و به بهانه کمک به افراد سالخورده‌ای که نمی‌توانستند از دستگاه خودپرداز یا بلیت الکترونیک استفاده کنند، کارتشان را می‌گرفتم.

وقتی رمز آنها را به‌دست می‌آوردم می‌گفتم عملیات را انجام داده‌ام اما به جای آنکه کارت خودشان را پس بدهم، یکی از کارت‌های عابربانکی که از قبل همراهم بود را به آنها می‌دادم و به این ترتیب کارت عابربانکشان را سرقت می‌کردم.

بعد از سرقت کارت طعمه‌هایم، چون رمزشان را هم داشتم اکثر اوقات با آنها خرید می‌کردم؛ از صرافی‌ها دلار می‌خریدم، از طلافروشی‌ها سکه و یا از فروشگاه‌های بزرگ، وسایل خانه می‌خریدم.

چند نفر را با این شگرد به دام انداختی؟

بالای 100نفر

چقدر پول به جیب زدی؟

بالای یک میلیارد تومان.

گفتی سابقه‌داری. قبلا به چه جرمی دستگیر شده بودی؟

چند بار به اتهام کلاهبرداری و سرقت بازداشت شدم اما آخرین بار که سال 97 از زندان آزاد شدم دور خلاف را خط کشیدم و توبه کردم.

دیگر سراغ خلاف نرفتم تا اینکه یک روز با دوستم در خیابان بودیم و او گوشی موبایل زنی را قاپید و هر دو فرار کردیم. پس از این اتفاق بود که من هم وسوسه شدم و دلم خواست بار دیگر سراغ خلاف بروم. چون به‌شدت مشکل مالی داشتم.

منبع: حادثه 24
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • ناشناس
    0

    افراد سالخورده، بی سواد و کم سواد باید در موقع تراکنش بانکی بیش از پیش حواس خود را جمع کنند و کارت بانکی خود را برای تراکنش بانکی به دیگران نسپارند و خودشان مبادرت به کشیدن کارت در دستگاه کارت خوان یا وارد نمودن کارت بانکی در دستگاه خودپرداز نمایند و رمز کارت بانکی خود را به دیگران ندهند یا جایی فاش نکنند و به جای تراکنش بانکی از پول نقد یا چک تضمینی استفاده کنند تا در دام سارقانی گه به روش فریبکاری مال آنها را سرقت می کنند نیفتند!