روسیه: باید جزئیات توافق احیای برجام را بدانیم

سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه گفت: واقعیت‌های جدیدی در رابطه با گام‌های غیردوستانه غرب وجود دارد، اما «امیدواریم توافق هسته‌ای ایران احیا شود.»

به گزارش خبرگزاری «تاس» سخنگوی کرملین در این خصوص به خبرنگاران گفت روسیه طرفدار احیای سریع توافق هسته‌ای با ایران است، اما باید در نظر داشت که گام‌های غیردوستانه غرب در قبال مسکو ممکن است بر تعدادی از مفاد آن تأثیر غیرمستقیم داشته باشد. وی افزود باید جزئیات آن مشخص شود. 

پیش‌تر، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین نتیجه‌بخش بودن مذاکرات رفع تحریم‌های ایران را در گرو پاسخ مثبت آمریکا به درخواست‌های مشروع ایران دانست.

لیجیان در پاسخ به سوالی درباره اینکه مذاکرات از ماه مارس متوقف شده، گفت: آمریکا به عنوان طرفی که این بحران هسته‌ای را رقم زد بایستی کاملاً سیاست اشتباه فشار حداکثری را اصلاح کند و به درخواست‌های مشروع و منطقی ایران پاسخ دهد. این اقدام کمک خواهد کرد مذاکرات در زمان کوتاه، نتیجه بدهند.

منبع: فارس
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • باز نشسته
  0

  معلوم است دوست و برادر روسیه چقدر برای احیای برجام تلاش میکند؟!
  نمی دانم چه وقت متوجه خواهیم شد هر کشور بدنبال منافع خود و مردمش هست!

 • ناشناس
  0

  طرفدارای روس بفرمایند هروقت برجام به تواقع نزدیک میشه روسیه یه سنگ میندازه جلوش

 • ناشناس
  0

  تا ارباب اوکی نده خبری از برجام نیست.

 • وحید
  0

  ایول انگار یه سفره به اسم ایرانه، عین لاشخور دورش جمع شدن ، صدای مام هستیم از 1+5 طرف میاد. برادران ما هم ترسو ، عمو پوتین میزنه له میکنه مارو

 • رضاهاشمخانی
  0

  طبق گفته امام امریکاازانگلیس بدترانگلیس ازامریکا وشوروی ازهردو بدترولی الان باهمون ازهردوبدتررابطه داریمو تو همه کاری هم دخالت میکنن ازبرجام تا.....