حضور وزیر صمت در افتتاحیه اولین رویداد همتایابی در اقتصاد دریامحور

رویداد همتایابی در اقتصاد دریامحور از روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه تا روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه در جزیره قشم برگزار می‌شود‌.

حضور وزیر صمت در افتتاحیه اولین رویداد همتایابی در اقتصاد دریامحور

رویداد همتایابی در اقتصاد دریامحور از روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه تا روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه در جزیره قشم برگزار می‌شود‌. هدف از برگزاری این رویداد، ارتباط موثر فعالان اقتصادی دریاپایه و گردهم‌آمدن اکوسیستم صنایع دریایی کشور است. وزارت صنعت، معدن و تجارت، یکی از متولیان رویداد همتایابی در اقتصاد دریامحور و رویدادهایی مانند آن شده است تا توسعه اقتصاد مبتنی بر دریا را شاهد باشیم. با توجه به برنامه‌های وزارت صمت در زمینه توسعه اقتصاد دریایی کشور، عباس علی‌آبادی، وزیر صمت تصمیم گرفته در افتتاحیه اولین رویداد همتایابی در اقتصاد دریامحور حضور یابد و از نمایشگاه‌های صنایع دریایی که در حاشیه این رویداد برگزار می‌شود، بازدید کند. وزیر صمت، بارها در صحبت‌هایش به لزوم توسعه اقتصاد مبتنی بر دریا و صنایع دریایی اشاره کرده است.

در آذر ماه سال گذشته،‌ محمدمهدی سالاری، مشاور امور دریایی وزیر صمت درخصوص اهمیت اکوسیستم دریایی گفته بود: «تامین مالی مهم‌ترین گلوگاه در اقتصاد دریایی است.» سالاری، همچنین درباره سند توسعه دریامحور صحبت کرده بود که این سند به‌ تازگی ابلاغ شده است. سندی که به گفته سخنگوی دولت در ۳ بخش تدوین شده و راه‌کارهای اجرایی اقتصاد دریامحور را در آن می‌بینیم. در زمینه تدوین و ابلاغ این سند نیز وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت، نقش چشمگیری را ایفا کرده است و به گفته مشاور امور دریایی این وزارتخانه، آن‌ها به دنبال آن هستند که زیست‌بوم کسب‌وکارهای دریایی را در ابعاد مختلف تشریح کنند و با به دست آوردن الزامات اقتصاد دریامحور، موانع موجود در این زمینه را از میان بردارند.

وزارت صمت علاوه بر این‌که از حامیان اولین رویداد همتایابی در اقتصاد دریامحور است،‌ در برگزاری ششمین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان در حوزه صنایع و کسب‌وکارهای دریایی، همراه سازمان منطقه آزاد قشم و شورای عالی صنایع دریایی کشور است. ششمین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان در حوزه صنایع و کسب‌وکارهای دریایی همزمان با اولین رویداد همتایابی در اقتصاد دریامحور از تاریخ ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه در مرکز بین‌المللی نمایشگاه‌های قشم برگزار می‌شود.

 

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها