تراکنش های بانکی در ایام پایانی سال ۱۴۰۱ رکورد زدند

تعداد تراکنش‌های شتاب در روز ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، به رکورد ۳۰۵ میلیون تراکنش رسید که در مقایسه با سال گذشته، ۱.۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

بانک مرکزی اعلام کرد که شبکه بانکی و پرداخت در آخرین روزهای سال میزبان حجم بسیار زیادی تراکنش در سراسر کشور است که همین مسئله باعث می‌شود تا در روزهای پایانی سال و در آستانه ایام نوروز تراکنش‌های بانکی رشد چشمگیری داشته باشد.

مطابق آمارهای اعلامی معاونت فناوری‌های نوین، امسال نیز تعداد تراکنش‌های شتاب در روز ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، رکورد ۳۰۵ میلیون عدد را ثبت کرد که این تعداد در مقایسه با بیشینه تعداد تراکنش‌های شتاب در سال گذشته، ۱.۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

همچنین، در روز ۲۷ اسفند امسال، تعداد ۲۰۹ میلیون تراکنش خرید شاپرکی (اعم از کارتخوان‌های فروشگاهی، درگاه‌های خرید اینترنتی و ...) ثبت شده است و بیشینه تعداد تراکنش روزانه سایر سامانه‌های ملی پرداخت در روزهای پایانی سال نیز برای ساتنا بیش از ۶۰۰ هزار، در پایا بیش از ۱۴ میلیون و در چک بیش از ۱ میلیون تراکنش بوده است.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  1

  هرچی،داشتیم،کشیدیم،بیرون،بانک،هادزدن،

 • ناشناس
  0

  بله اکثر مردم وضع اقتصادی آنها خیلی خوب شده اما باید برابر دین ما و مکتب ما مولا علی فقیر های جامعه شناسایی شوند و کمک چشم گیری شود .چون متاسفانه مثل قدیم خیلی ها پایبند به خمس و زکات نیستن

  نظرات شما -
  • شیخ حسن حاجی حسین
   0

   سیاست مسعولین به خیلی ازاین اخوندها هم پشت پازد، ازاین به بعد بجای پرداخت خمس وزکات به مفتخورها ی معبدهامون به تهی دستان وفقیران کمک کنید تا انها هم لذت زندگی روبچشن