رکوردشکنی قطر: 3 میلیون بلیت جام جهانی فروخته شد

فیفا اعلام کرد برای جام جهانی قطر دو میلیون و نهصد و پنجاه هزار بلیت فروخته است، این تعداد بلیت برای تماشای 64 مسابقه جام جهانی به فروش رفته است.

با اینکه در آستانه جام جهانی گروه‌های مختلفی از هواداران، به ویژه در اروپا و دیگر کشورهای غربی، از تحریم جام جهانی قطر صحبت کرده و خواهان عدم حضور فوتبالدوستان در قطر بودند اما فیفا امروز اعلام کرد برای این تورنمنت نزدیک به سه میلیون بلیت فروخته است.

جیانی اینفانتینو با تایید این رقم گفت فیفا علاوه بر فروش 2 میلیون و 950 هزار بلیت برای جام جهانی 2022 موفق شده در دوره چهار ساله از جام جهانی 2018 تا امسال رویهم‌رفته 7.5 میلیارد دلار درآمدزایی داشته باشد و به این ترتیب رکورد درآمدهای فیفا را شکسته است.

نزدیک به سه میلیون بلیت که از طرف فیفا فروخته شده متعلق به 64 بازی است که در طول 29 روز برگزاری جام جهانی در قطر با حضور هواداران انجام خواهد شد.

فروش بلیت‌‌های لحظه آخری در قطر همچنان ادامه دارد و گفته می‌شود در شهر دوحه صف‌هایی طولانی در مقابل مرکز بلیت‌فروشی فیفا شکل گرفته است. قطر تا این لحظه از دوره قبلی جام جهانی که سال 2018 در روسیه برگزار شد از این نظر پیشی گرفته است. روس‌ها در آن دوره چیزی نزدیک به 2.4 میلیون بلیت فروختند.

سخنگوی فیفا با ارائه این رقم گفت بیشترین بلیت‌ها بر اساس کشورها به ترتیب در قطر، عربستان سعودی، ایالات متحده آمریکا، مکزیک، بریتانیا، امارات، آرژانتین، فرانسه، هند و برزیل فروخته شده است.

منبع: ورزش3
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 2
 • ناشناس
  0

  3 میلیون بلیط برای 64 بازی یعنی بطور میانگین هر بازی 46 هزار و اندی تماشاگر!!!! اگر هر بلیط میاگین 500 دلار باشد 1 میلیارد و 500 میلیون دلار فقط از تماشاگر در مدت 25 روز بدست میاد اگر هر تماشاگر در طول 25 روز اقامت میانگین 5000 دلار هزینه کنه میشه 15 میلیارد دلار . این درآمد فقط مال قطر است نه فیفا چون فیفا درآمدش بخشی از هزینه بلیط و حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی است که رقم حدودا 2.5 تا 3 میلیارد دلار میشود. اگر فقط 100 هزار نفر از این تماشاگرها به کشور ما می آمدند درآمدی میانگین 500 میلیوندلاری به ما می رسید که هم بخش گردشگریمون جون میگرفت هم صنایع دستی و هم تبلیغی عالی برای فرهنگ و آرامش سرزمینی مان بود افسوس افسوس

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   کسی به کشور خرابکاران [اغتشاش گران] نه تنها پای نمی گذارد بلکه از آنهم فرار می کند!