مالیات بر نقل و انتقال خودروهای صفر به خودروسازان منتقل شد

سازمان امور مالیاتی مسئول پرداخت مالیات بر اولین نقل و انتقال خودروهای صفر کیلومتر را شرکت های تولیدکننده اعلام کرد.

بر اساس اعلام داوود منظور معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان امور مالیاتی به حسین فرهیدزاده سرپرست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، خودروسازان را مسئول پرداخت اولین مالیات خودروهای صفر کیلومتر تولید داخلی و همچنین خودروهای مونتاژ داخل عنوان کرد.

در این نامه آمده: بر اساس ماده ۳۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۴۰۰، مالیات اولین نقل و انتقال خودرو اعم از تولید کارخانجات داخلی یا مونتاژ از سوی واردکننده‌ها بر عهده شرکت‌های خودروساز است.

بر اساس اعلام معاون وزیر اقتصاد، شرکت‌های خودروساز داخلی یا واردکنندگان قطعات خودروهای خارجی که در داخل مونتاژ می‌شوند، بدون درج مالیات مذکور در صورتحساب فروش، مالیات مذکور را به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند.

مالیات بر نقل و انتقال خودروهای صفر به خودروسازان منتقل شد

منبع: مهر
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 6
 • ناشناس
  0

  خودرو سازان با یک شوت سرضرب این مالیات را به زمین مصرف کننده می اندازد

 • امیر1
  0

  می شود با مالیات دست دلال ماشین را بست و قیمت خودرو را پایین اورد ولی قدرت اقایون به خودرو سازها نمی رسد

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   دلال چه ربطي به خودروساز داره ؟!! خدا رو شكر همه بايد نظر بدن تو اين مملكت ، حرف مفت فقط ماليات نداره

 • ناشناس
  0

  مبلغ همان مالیات را می‌کشند رو قیمت خودرو

 • ناشناس
  0

  خدایا ما را از دست مسئولین نادان نجات بده
  در همه جای دنیا با بستن مالیات بر خرید اضافه مخصوصا" اقلام حیاتی مثل خودرو و خانه از احتکار آنها و گران شدن بی مورد آنها جلوگیری می کنند بعد مسئولین ما بجای بستن مالیات ۱۰۰٪ برای کسانی که از چندین تا چندصد خانه و خودرو دارند یا با معامله کردن پر تعداد این اقلام باعث گران شدن آنها و نرسیدن به دست نصرف کننده نهایی می شوند دنبال پر کردن جیب دولت با بستن مالیات به نقل و انتقال خودرو و گرفتن آن از خودرو ساز هستند اگر کار بلد نیستید بروید ببینید که ژاپن سوییس کانادا و... چگونه با ۹۰ درصدی با اقساط بلند مدت و بهره ۱درصد برای خرید خانه و خودرو می دهند ولی در حکومت شما هر سال قیمت خودرو و خانه دو برابر می شود و با وجود خانه های خالی مردم در پارک و پشت بام می خوابند

 • دروغگوها
  0

  بلا فاصله خودرو سازهای مهربان بدون هیچ دردی مالیات مذکور روی قیمت تمام شده ی مصرف کننده میکشد ،شاید هم بیشتر ،،البته با کمک سازمان جنایت !!!در مصرف کننده