تشکیل کمیته‌ ای در کویت برای وضع قوانین عفو امیری

وزیر کشور کویت از تشکیل کمیته‌ای برای وضع قوانین عفو امیری به ریاست «محمد الدعیج» دادستان کل خبر داد.

شیخ «ثامر العلی» روز دوشنبه در بیانیه‌ای مطبوعاتی با اعلام اینکه رهبری سیاسی این کشور قصد عفو مخالفان را دارد، اظهار داشت که بدین منظور، کمیته‌ای برای قوانین عفو امیری به ریاست دادستان کل محمد الدعیج تشکیل شده است.

در ادامه این بیانیه مطبوعاتی آمده است: «این کمیته شامل منایر العجران، عضو دیوان امیری، میشال الغنام، رئیس دادسرای جنایی، ضاری المعجل، معاون دادسرای جنایی و شماری از اعضای وزارت کشور کویت است».

وزیر کشور کویت در ادامه این بیانیه تأکید کرد که «این کمیته صلاحیت وضع قوانین محکومان در پرونده‌های جنایی را دارد».

در همین ارتباط، «محمد موسی الدوسری» تحلیلگر مسایل سیاسی کویت به خبرگزاری آلمان گفت که «کویت قبل از برگزاری جلسه آینده کمیته، شاهد پیشرفت در بحران سیاسی خواهد بود و مخالفان می‎دانند که پرونده عفو در دستان افراد امین است».

الدوسری توضیح داد: «در گفت‌گوی ملی بین دولت و اپوزیسیون، پرونده‌های زیادی مورد بحث قرار گرفت. اکنون پرونده‌هایی وجود دارد که مورد توافق قرار گرفته است و پرونده های دیگر ممکن است به منظور بررسی کافی به خارج از جلسه منتقل شوند و از طریق پارلمان درباره آنها تصمیم گیری شود».

وی تأکید کرد که عفو امیری مربوط به شخص امیر کویت و از اختیارات اوست است، بنابراین مخالفان در جلسات گفت‌گوی ملی شرکت می‌کنند چراکه اعتماد زیادی به امیر دارند.

منبع: ایسنا

68

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید