اظهارنظر فرماندهی عملیات عراق درباره "تهدید حمله به امارات"

فرماندهی عملیات مشترک عراق، مبنی بر هدف گرفتن امارات به دلیل مداخله‌ اش در انتخابات پارلمانی واکنش نشان داد و گفت، هرگز اجازه حمله به هیچ کشوری از خاک عراق داده نمی‌شود.

تحسین خفاجی، گفت: امکان ندارد اجازه دهیم عراق صحنه حمله به کشورهای هم‌جوار، منطقه و کل جهان باشد و این جزو دستورات مصطفی الکاظمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق است. همچنین اجازه نخواهیم داد هیچ تجاوزی به عراق از سوی هیچ کشوری انجام شود.

الخفاجی افزود، هرگز اجازه تجاوز و حمله به نیروهای عراقی را نمی‌دهیم، همانطور که اجازه تجاوز به عراق را نخواهیم داد. ما به عنوان نهاد امنیتی برای حمایت از عراق به منظور وحدت و امنیت آن تلاش می‌کنیم.

پیش از این ادعا شده بود، خبرنگار نزدیک به گروه‌های حشد شعبی احمد عبدالساده در گفت‌وگوی تلویزیونی گفته، امکان حمله موشکی به امارات به دلیل بازی با نتایج انتخابات عراق و شکست ائتلاف الفتح وجود دارد.

او افزود: واکنش‌های انتقادی به نتایج انتخابات کنونی با اعتراض سیاسی آغاز شد. سپس با تدابیر حقوقی ادامه یافت تا به اعتراض مردمی و تظاهرات رسید تنش به حدی خواهد رسید که امارات را به دلیل مداخله‌اش در انتخابات عراق با پهپادها و موشک‌های هوشمند از خاک عراق هدف بگیریم.

عراق از روز یکشنبه شاهد تظاهرات گسترده به دلیل بازی با نتایج انتخابات است به خصوص به دلیل شکست ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری که گروه‌های حشد شعبی را هدایت می‌کند.

منبع: ایسنا

68

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • سید
  0

  خدا را شکر که تروریست های حدی رای نیاوردند. ومی خواهند عراق را ناامن کنند.

 • رحیم
  0

  انشاءالله‌شکست‌حشد‌الشعبی‌سران‌متوهم‌نظام‌ایران‌را.سر‌عقل‌بیاورد‌و‌بجای‌سرمایه‌گذاری‌برای‌جمع‌کردن‌مرید‌در‌کشورهای‌بیگانه‌مریدان‌ایرانی‌خود‌را‌از‌دست‌ندهند‌چند‌نفر‌مرید‌از‌کشورها‌با‌این‌همه‌سرمایه‌گذاری‌جذب‌شده‌که‌۶۰‌میلیون‌مرید‌در‌داخل‌ایران‌به‌دشمن‌تبدیل‌شده‌آیا‌در‌میان‌مشاورین‌رهب‌عاقلی‌وجود‌ندارد که‌این‌همه‌خسران‌را‌به‌وی‌گوشزد‌کند

 • پاشایی
  0

  دست ایران جز خرابکاری چیزی نداره