روسیه: دلیلی برای بدبینی نسبت به برجام وجود ندارد

دیپلمات ارشد روسیه در وین با تاکید بر اینکه وضعیت کنونی پیرامون برجام و برنامه هسته‌ای ایران نتیجه سیاست‌های آمریکا علیه تهران است، خاطر نشان کرد که هیچ دلیل برای بدبینی درباره برجام وجود ندارد.

میخائیل اولیانوف در توئیتی به اظهارات انریکه مورا معاون مسئل سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه مذاکرات هسته‌ای با ایران باید فوری و از همان نقطه‌ای که متوقف شده بود از سر گرفته شود، واکنش نشان داد.

نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین نوشت: این روزها، این یک مورد نادر است که رویکردهای روسیه و اتحادیه اروپا به‌ طور عملی و کاملا با یکدیگر منطبق است. تنها تفاوت اندک این است که از نظر ما هیچ دلیلی برای بدبینی نسبت به برجام وجود ندارد. مذاکرات هسته‌ای به زودی از سرگرفته می‌شود. تردیدی در آن وجود ندارد.

این دیپلمات روس در پیامی دیگر به بیانیه روز گذشته وزارت امورخارجه فرانسه درباره آینده مذاکرات برجامی نیز واکنش نشان داد.

اولیانوف در توئیت خود با بیان اینکه "احساسات و نگرانی‌های همکاران فرانسوی خود را درک می‌کند" تاکید کرد که اکنون زمان مناسبی برای نتیجه‌گیری و قضاوت‌های شتاب‌زده نیست و چنین اظهاراتی در شرایط کنونی می‌تواند غیر سازنده باشد.

نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی همچنین در یک توئیت دیگر به اظهارات روز گذشته رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران پاسخ داد و خاطر نشان کرد که وضعیت کنونی پیرامون برجام نتیجه سیاست "فشار حداکثری" دولت ترامپ علیه ایران است که هنوز هم به قوت خود باقی است.

اولیانوف افزود: سیاست‌های دولت قبلی آمریکا منجر به پیشرفت عظیمی در برنامه هسته‌ای ایران شده است. امیدواریم دولت جدید با هماهنگی نزدیک با شرکت کنندگان در برجام بتواند این اشتباه تقریبا فاجعه بار را جبران کند.

وی در توئیتی دیگر هشدار داد که در حال حاضر صحبت کردن از طرح جایگزین (plan B) غیر سازنده، نامعقول و نابهنگام است.

منبع: خبرآنلاین

70

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید