تیراندازی به سمت‌ تظاهرات‌کنندگان لبنانی/ ویدئو

همزمان با تظاهرات طرفداران حزب‌الله و جنبش امل در نزدیکی کاخ دادگستری لبنان علیه عملکرد «طارق بیطار» بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت، برخی رسانه‌ها از تیراندازی به سمت آن‌ها خبر دادند.

وبگاه «العهد» نوشته افراد ناشناس به سمت تظاهرات‌کنندگان تیراندازی کرده‌اند و گزارش‌هایی درباره مجروح‌شدن شماری‌ از آن‌ها منتشر شده است. خودروهای امدادی و نیروهای امنیتی نیز در محل حادثه حضور پیدا کرده‌اند.

این پایگاه خبری در ادامه نوشت خودروهای امدادی بلافاصله به محل اعزام شده‌اند و نیروهای امنیتی نیز در محل حادثه حضور پیدا کرده‌اند.

شبکه «المیادین» به نقل از خبرنگار خود در بیروت گزارش داد که نیروهای امنیتی توانسته‌اند یک تک‌تیرانداز را در نزدیکی محل حادثه دستگیر کنند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی تظاهرات‌کنندگان را از منطقه «الطیونه» خارج کرده‌اند.

هنوز گزارش دقیقی از شمار مجروحان منتشر نشده است؛‌ اما برخی منابع از جراحت شدید شماری از مردم خبر می‌دهند.

لحظاتی بعد یک منبع نظامی به خبرگزاری «رویترز» خبر داد که در پی این تیراندازی، یک نفر شهید و هشت نفر دیگر مجروح شده‌اند.

شبکه المیادین روز گذشته خبر داده بود که طرفداران حزب‌الله و جنبش امل، امروز (پنجشنبه)، در اعتراض به عملکرد بد «طارق بیطار» بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت مقابل کاخ دادگستری تجمع خواهند کرد.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی هفته جاری خود ضمن اعلام اینکه بیطار دنبال تسویه‌حساب‌های سیاسی است، عنوان کرده بود: «اصل این است که جناب بازپرس، به خانواده‌های شهدا بگویی که چه کسی کشتی [حامل نیترات آمونیوم] را وارد بندر کرد... با دستور چه کسی وارد کرد؟ اینها سوالاتی است که قاضی پرونده باید به پاسخ آن برسد... قاضی پرونده نباید اشتباهات قاضی سابق را تکرار کند»

طارق البیطار، سه‌شنبه هفته جاری، قرار بازداشت «علی حسن خلیل» وزیر سابق و معاون کنونی «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در ارتباط با انفجار بندر بیروت را صادر کرد.

علی حسن خلیل در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» گفت، روش بیطار غیرقانونی است و بسیاری از قوانینی که باید در خصوص پرونده انفجار بندر بیروت رعایت شود، نادیده گرفته می‌شود.

سیاسی عمل کردن بازپرس قضایی لبنان در پرونده انفجار بندر بیروت، صدای بسیاری را در لبنان درآورده و معترضان می‌گویند وی بنا به دستورات خارجی دنبال هدف گرفتن گروهی خاص است.

کشور لبنان در تاریخ چهارم آگوست سال ۲۰۲۰ (۱۴ مرداد) در بندرگاه بیروت شاهد انفجاری مهیب بود؛ انفجاری که بیش از ۲۰۰ کشته و ۶۵۰۰ مجروح به دنبال داشت.

منبع: فارس

68

حجم ویدیو: 2.66M | مدت زمان ویدیو: 00:00:27 | دانلود ویدیو
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید