رئیسی در دیدار رییس جمهور قزاقستان:

مذاکره را برای مذاکره نمی خواهیم و به دنبال مذاکراتی برای رسیدن به نتیجه هستیم

رییس جمهوری با بیان اینکه ایران و قزاقستان ظرفیت‌های متنوع و متعدد اقتصادی برای ارتقای سطح تعاملات و همکاری‌های مشترک دارند، گفت: کارگروه‌های مشترک می‌توانند این ظرفیت‌ها را در قالب روابط راهبردی، عملیاتی کنند.

سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در دومین روز از سفر به تاجیکستان، در دیدار «قاسم توقایف» رییس جمهوری قزاقستان که در اقامتگاه رییس جمهوری کشورمان برگزار شد، تحولات افغانستان را موضوع مشترک همه کشورهای منطقه عنوان کرد و افزود: مشکلات افغانستان صرفا با تشکیل دولتی فراگیر و با مشارکت همه اقوام و گروه ها که بتواند صلح و ثبات را در این کشور برقرار کند و پرهیز کشورهای خارجی از مداخله در امور افغانستان حل و فصل خواهد شد.

رییس جمهوری با بیان اینکه ایران به دنبال حل و فصل مسئله هسته ای از طریق گفت وگو است، تاکید کرد: البته چنانکه پیش تر نیز اعلام شده است، مذاکره را برای مذاکره نمی خواهیم و به دنبال مذاکراتی هستیم که به حل مساله و رسیدن به نتیجه منجر شود.

رییس جمهوری قزاقستان نیز در این دیدار با بیان اینکه کشورش علاقه مند به تقویت روابط و تعاملات خود به ویژه در عرصه اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: خطوط ارتباطی و ترانزیتی با محوریت بندر چابهار می تواند محور توسعه روابط اقتصادی بین ایران و کشورهای آسیای میانه باشد.

قاسم توقایف افزود: قزاقستان هم کاملا با نظر جمهوری اسلامی ایران موافق بوده و تشکیل دولت فراگیر با مشارکت همه گروه ها و اقوام را تنها راهکار حل و فصل مسائل و مشکلات افغانستان می داند.

بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای امروز (جمعه) با حضور سران ۱۲ کشور عضو و ناظر از جمله آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه آغاز شد.

در این اجلاس سران ایران ، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، بلاروس، پاکستان، ترکمنستان و ازبکستان حضور دارند و روسای جمهوری روسیه، چین، هند و مغولستان نیز به صورت آنلاین در این نشست شرکت کرده اند.

بیست و یکمین نشست سالانه شورای سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای ۲۶ شهریور ماه پایان می یابد.

منبع: ایرنا

66

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 16
 • اا
  0

  تا مذاکره را شروع نکنید به هیچ نتیجه ای نخواهیم رسید. البته دولت شما دنبال بهانه برای مذاکره نکردن است. مگه برای شما شرایط مردم مهمه ؟؟؟؟

  نظرات شما -
  • علی
   0

   هشت سال مذاکره کردن چی شد

  • .
   0

   ظاهرا دوست دارید همیشه سرکار باشید

 • اا
  0

  سالی که نکوست از بهارش پیداست. اولین دیدارهای خارجی رییس جمهور: دیدار با رییس حمهورهای پاکستان و قزاقستان. چه کشورهای مهم و بدرد بخوری هستند!!!!!

  نظرات شما -
  • رضا
   0

   روحانی که دیدار با فرانسه و انگلیس و اینا داشت به چه دردمون خورد؟

 • منصوری
  0

  حواستون جمع باشه با مکارترین کشورکه به تعهد خود ذیل مذاکرات وفا نمی کند طرف هستید.تا امتیاز نقد نگرفتید امتیاز ندهید. به بار حقوقی کلمات و معانی مختلف که ممکن است یک واژه بدهد توجه کنید والی اله جزء ضرر چیزی نصیبتان نمیشود.

  نظرات شما -
  • به استاد منصوری
   0

   چشم منصوری جان ، شما هم ساکتو ببند همراه تیم مذاکره برو ، خیلی بلدی شیطون

 • مذاکره ؟؟؟
  0

  4دهه فرصت را با دعواهای بیهوده با دنیا نابود کردید ، دیگر نه تنها هیچ کشوری در دنیا که مردم خودتان هم دروغهایتان را باور ندارند ، انها هم می دانند که شما وقتی در موضع تحریم و ضعف هستید ارام می شوید اما به محض اینکه دوزار نفت می فروشید باز فکر می کنید بابای مسلمین جهان هستید و میخواهید دنیا را به اتش بکشید

 • ص _ ن
  0

  درود بر رییس جمهوری اسلامی ایران رییسی که فرمودند مذاکره را برای مذاکره نمی خواهیم و به دنبال مذاکراتی برای رسیدن به نتیجه هستیم .

 • ن _ ص
  0

  آمریکا « ایران » امروز را با ایران ۴۰ سال گذشته اشتباه گرفته . مذاکره با آمریکا سر کاری می باشد . آمریکا اهل مذاکره دروغین با ایران هستند . برای فریب افکار عمومی جهان مذاکره می کنند . مرگ بر آمریکا تروریست .

 • بهروز ترکه
  0

  نگاه آقای رئیسی به شرق است وجالب نگاه آنان به غرب است.

 • ایرانی آباد و آزاد
  0

  طوطی وار فقط حرف میزنه و با توجه به عدم سواد و شناخت جهان و روابط و قوانین آن تحلیل و درکی ندارد ....

  نظرات شما -
  • .
   0

   سواد.توروخدا ببین کیا از سواد حرف میزنن.دکتر فقط ۳ مورد از اصول مذاکره در شرایط ناهمگون و پیچیدگی مضاعف رو بگو.در غیر این صورت لطف ساکت باش

  • ایرانی آباد و آزاد
   0

   اگه بهت بر نمیخوره من مدرک کلاس استاد حیدری را دارم... هرچند شما درکی از این مسائل و فنون و استاتید دانشگاه و علوم ندارید !!!!

 • فدایی رهبر
  0

  مرحبا به رییس‌جمهور، مرحبا به انتخاب ملت، مرحبا به اقتدار نظام، زنده باد رهبر عزیز و عظیم الشأن انقلاب، جان مخالفین به فدایتان، به کوری چشم مخالف روز به روز پیشرفته تر و مقتدر تر خواهیم شد

  نظرات شما -
  • منتقد
   0

   تندروها و اصول گرایان همیشه در توهم .....