رئیس جمهور:

پیشاپیش پیروزی شنبه و یکشنبه هفته آینده را به ملت ایران تبریک می‌گویم

آمریکا حتی نتوانست مکانیزم ماشه را آغاز کند


26 شهریور 1399 - 10:51
5f61af0768ddb_2020-09-16_10-51
رییس جمهوری گفت: استفاده از مکانیزم ماشه برای کشورهای عضو برجام و روند آن یک ماهه است که آمریکا حتی نتوانست آن را آغاز کند.

حجت‌الاسلام ‌حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس و ایثار و فداکاری ملت ایران و رزمندگان اسلام هستیم، به روح پاک همه آن شهیدان درود می فرستیم و نسبت به خانواده‌های معزز آنان سر تعظیم فرود می‌آوریم و برای همه جانبازان شفای عاجل و برای آزادگان سربلندی طلب می‌کنیم.

رییس جمهوری ادامه داد: ملت ما روزهای بسیار سختی را سال ۵۹ پیش روی خود دید و آن توطئه بزرگ بین المللی؛  به ظاهر از سوی ارتش همسایه اما در باطن همه قدرت‌های شرق و غرب برابر ملت ایران توطئه کردند و مردم توانستند مقابل مدرن‌ترین سلاح‌های آنان به پیروزی برسند در حالی که ما در طول ۸ سال دفاع مقدس حتی یک سلاح معمولی متوسط را نتوانستیم خریداری کنیم.  

روحانی افزود: البه برخی اقلام تسلیحاتی را از برخی خریداری کردیم البته بعدش در داخل خودکفا شدیم اما سلاح یا تجهیزاتی کسی به ما نداد. اروپا، آمریکا و  شوروی، شرق و غرب و تقریبا دنیای عرب آن روز همه پشت ظالم و متجاوز رفتند و ملت ما با مقاومت،  صبوری و ایستادگی و برابر این تجاوز دلاورانه ایستاد و به پیروزی رسید.

وی ادامه داد: امروز هم به اعتقاد من باید به همان حبل متین و ریسمان الهی و مسیر صبر و مقاومت و ایستادگی تمسک بجوییم.  همان طور که مردم در طول این سه سال ۹۷ تا ۹۹ در سخت‌ترین شرایط تحریم مقاومت کردند.  آمریکایی‌ها در پی آن بودند که در این توطئه در نخستین گام ما را به فروپاشی اقتصادی برسانند. آنان فکرشان این بود که در خرداد و تیر به این فروپاشی می رسیم و بعدش دنبال این بودند که ما را در مرداد به سمت فروپاشی اجتماعی ببرند و در پایان فصل پاییز هم ما را به فروپاشی امنیتی برسانند و به تعبیر خودشان در ۲۲ بهمن وارد ایران شوند و بر ملت ایران مسلط شوند یک همچین فکر خام کودکانه در ذهن کاخ سفید بود.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: آنچه مهم بود ملت ما در تمام این مراحل نگذاشت آنان از لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و امنیتی به هدف خود برسند. البته مردم ما را در سختی و فشار اقتصادی قرار دادند امروز هم آمریکایی‌ها حدود یک ماه است می خواستند در شورای امنیت سازمان ملل تحریم تسلیحاتی ایران تمدید شود که ناموفق بودند و  شکست خوردند.

مکانیسم ماشه متعلق به اعضای برجام است

روحانی ادامه داد: آمدند شکست بعدی را تجربه کنند و آن این بود که از مکانیسم ماشه استفاده کنند همه دنیا می‌دانند مکانسیم ماشه مال آن هایی است که عضو برجام هستند.   کسی که برجام را خائنانه و آنرا بدترین توافق تاریخی آمریکا دانسته، از این برجام خارج شده است، هر چه فحش عالم بوده نثار برجام کرده و دیگران را تشویق کرده که از برجام خارج شوند و برابر قطعنامه شورای امنیت ایستادگی کرده است همچین صلاحیت این کار را ندارد.

رییس جمهوری افزود: این پروسه یک ماهه است آمریکا خوشبختانه نتوانست آنرا آغاز کند. این از پیروزی‌ها و موفقیت‌های تاریخی ایران است. آمریکا می‌خواهد علیه ملت ایران توطئه کند و نمی‌تواند حتی یک قدم بردارد.

روحانی گفت: اعضای شورای امنیت و سه کشور اروپایی در سطح سفرا به صراحت مخالفت کردند، چین و روسیه هم پیش‌قدم بودند و با زبان واضح مخالفت کردند و بقیه اعضای شورای امنیت هم مخالفت کردند بنابراین آمریکا تنها ماند.

وی افزود: این آمریکای تنهای رسوا در این ماجرا به‌دنبال این است که روز شنبه و یکشنبه برای خودش شادمانی درست کند و بگوید موفق شدم. آمریکا که حتی نتوانست آغاز کند و یک عضو را با خود همراه کند و یک قدم بردارد پس چگونه موفق می‌شود؟

آمریکا جز چند کشور کسی را دنیا ندارند 

روحانی عنوان کرد: به جز رژیم صهیونیستی و یکی دو کشور کوچک دیگر در منطقه که به کاخ سفید چسبیده‌اند، آمریکایی‌ها هیچ‌ کس دیگری را در دنیا ندارند و این چند کشور که جزو اذناب خود آمریکا هستند که یکی از آنها همین رژیم نامشروع است.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین ملت ما کاملا حواسشان جمع باشد، روز شنبه و یکشنبه روز پیروزی ملت ایران است، روز شکست مفتضحانه آمریکا است. کانال‌های ضدایرانی خارج از کشوربرای خودشان خبر درست نکنند و بگویند آمریکا ادعایی کرده و یک ماه هم صبر کرده بنابراین می‌تواند از این مکانیسم استفاده کند. اصلا مکانیسمی شروع نشد که به نتیجه‌ای برسد.

رییس جمهوری یادآور شد: همانطور که ایستادگی ملت ایران در دفاع هشت ساله را به ملت ایران تبریک می‌گویم، پیشاپیش پیروزی شنبه و یکشنبه هفته آینده را نیز به ملت ایران تبریک می‌گویم که آمریکا دچار شکست مفتضحانه می‌شود.  

روحانی بیان داشت: البته آمریکایی‌ها حرف زیاد می‌زنند این آقایی که امروز رییس جمهوری آمریکا است، دو روز گذشته، اعلام کرد که رشد اقتصادی ایران در طول این چند ماه اخیر منفی ۲۵ است، البته ممکن است با رشدهای خودشان کمی شباهت داشته باشد.

رییس جمهوری گفت: رشد غربی‌ها الان منفی ۱۰ و ۱۲ تا ۲۲ درصد و در مواردی بالاتر هم دارند. در کرونا یک فشار فوق‌العاده‌ای به کشورهای غربی وارد شد و یکی از کشورهای مهم اروپایی روز گذشته اعلام کرده که رشد اقتصادیشان منفی ۹ است.

روحانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که سال ۹۹ را سال «جهش تولید» اعلام کردند، گفت: حرکت بسیار خوبی در زمینه زیرساختی، گاز، نفت، پتروشیمی، فولاد، آب، برق، گاز حرکت بسیار خوبی توسط دولت صورت گرفته و هر هفته افتتاحیه‌های بزرگی صورت می گیرد.

متاسفانه برخی از کشورهای منطقه مردم انها مسلمان و متدین و طرفدار اسلام هستند حاکمان آن ها دین و دِین را نمی فهمند، نه احکام دین را می فهمند و اجرا می کنند و نسبت به دین خود نسب به ملت فلسطین و برادران خود و همزبانی‌ها که ادعای عربیت می کنند، پایبند نیستند، عربیت کجا رفت؟

تامین آب پایدار روستایی برای ۸ میلیون روستایی 

روحانی با بیان اینکه فردا - پنجشنبه -  افتتاحیه‌ها بزرگی در بخش خدمات عمومی،  بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها در کشور انجام می شود، تاکید کرد: در زمینه تولید، شرایط کشور خوب است و در زمینه صادرات دولت در ماه های اول کرونا یعنی اسفند ۹۸ تا اردیبهشت دچار مشکل بودیم، ولی از خردادماه  گشایش صورت گرفت و امروز وضعیت صادرات غیرنفتی کشور خوب است و شرایط تولید نیز در تیر و مرداد شرایط بسیار خوبی در صنعت و کشاورزی وجود داشت.

رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: کشاورزان، کارگران، مهندسان و وزارتخانه‌ها کارهای لازم را انجام می‌دهند و گزارش وزیر نیرو نیز درباره شرایط روستاها بسیار خوشحال کننده بود، زیرا امروز برای ۸ میلیون روستایی آب سالم پایدار را تامین کردیم.

وی با بیان اینکه در کل تاریخ قبل و بعد از انقلاب آب سالم بهداشتی پایدار کمتر از یک میلیون نفر روستایی بوده و اما امروز این میزان به ۸ میلیون رسیده است که به میزان ۸ برابر شدن کل تاریخ شده است. که کار بزرگی است در سدسازی و تصفیه آب و پتروشیمی، گاز، نفت؛ راه  و راه آهن و مسکن و بهداشت و درمان کارهای خوبی انجام شده است.  

اعطای ۷۰۰هزار بسته اینترنتی رایگان به معلمان

روحانی به اشاره به دستاوردهای حوزه ارتباطات گفت: در دوران کرونا در فضای مجازی شاهد اتفاقات خوبی بودیم، آموزش به خوبی انجام شد، دولت اینترنت را برای دانش آموزان رایگان کرد و ۷۰۰هزار بسته اینترنتی رایگان در اختیار معلمان قرار داد، برای دانشگاه ها این قدم را بر می‌داریم و اعلام می‌کنیم.

در شرایط جنگ هستیم نه تحریم 

روحانی گفت: محصولات داخلی از روزی که تولید می‌شوند تا مصرف نهایی باید کنترل شوند، محصولات داخلی در انبار یا کارخانه است باید میزان آن مشخص باشد و باید بدانیم اگر در حال حمل هستند باید بدانیم، محصولات در انبار در مغازه باید بدانیم باید یک پایش و نظارت مستمر بر واردات، تولید و صادرات داشته باشیم، باید فعالیت یک وزارتخانه از صبح تا شب پایش کامل این مسیر باشد تا مردم دچار مشکل نشوند

رییس جمهوری تصریح: در زمینه تامین موادغذایی مورد نیاز از نظر اصل مواد در بازار وجود دارد، اما از نظر قیمت، این قیمت‌ها ناعادلانه و غیرمنصفنه و نادرست است. چرا مردم در فشار قرار می‌گیرند باید پایش و نظرات کنیم و باید تعزیرات حکومتی با همه نتوان دربازار حضور داشته باشد قوه قضاییه که اعلام آمادگی کرده است همه باید کمک و یاری کنیم.

روحانی افزود: وزیر معرفی کرده ایم حق مجلس است و ایراد حقوقی و قانونی  نمی‌توانیم بگیریم، اما وزیر رای کافی را نمی‌آورد و دوباره معطل می‌شویم تا وزیر بعدی را تعیین کنیم. البته فردی شاید بگوید که حق مجلس است تا وزیر پیشنهادی را رد کند و من هم قبول دارم، اما شرایط کنونی شرایط خاصی است.

رییس جمهوری گفت: ما اکنون در شرایط جنگ هستیم برخی می‌گویند ما در شرایط تحریم هستیم این حرف دقیق نیست ما در شرایط تحریم نیستیم، تحریم بودیم قبلا و در دولت قبلی در تحریم بودیم اما درجنگ افتصادی هستیم نه در تحریم.

وی افزود: در تحریم ظالمانه، غیرانسانی و تروریسم اقتصادی با همه توان در حال جنگیدن هستیم و قدم به قدم کشتی‌ها و صادرات و واردات ما را دنبال می‌کنند.

برخی حاکمان منطقه نه دین دارند، نه دِین

روحانی گفت: متاسفانه برخی از کشورهای منطقه مردم انها مسلمان و متدین و طرفدار اسلام هستند حاکمان آن ها دین و دِین را نمی فهمند، نه احکام دین را می فهمند و اجرا می کنند و نسبت به دین خود نسب به ملت فلسطین و برادران خود و همزبانی‌ها که ادعای عربیت می کنند، پایبند نیستند، عربیت کجا رفت؟  

رییس جمهوری افزود: در فلسطین که هر روز جنایت افزایش می‌یابد این کشورها چطور به سمت اسراییل دست دراز کردند و بعد هم می ‌واهند دراین منطقه به آنها پایگاه بدهند، همه عواقب وخیم در این زمینه به عهده کشورهایی است که برخلاف مقررات وامنیت منطقه، این کارها را انجام می دهند.  

نباید اجازه دهیم مردم در رنج و فشار قرار گیرند

روحانی تاکید کرد: در این شرایط که دشمن بر ضد ما توطئه می‌کند باید همه توان خود را بکار ببریم و مطمئنم همه وزیران، مسئولان تعزیرات حکومتی، قوه قضاییه همه در تلاش هستند، اما این تلاش‌ها را باید مضاعف کنیم و نباید اجازه دهیم مردم در رنج و فشار قرار بگیرند.

رییس جمهوری ادامه داد: نسبت به نیازمندی‌ها و بدهکارهایی که در بنیاد شهید داشتیم در چندماه هفت هزار و ۱۲۱ میلیارد تومان به خانواده‌ها به عنوان پاداش بازنشستگی، معوقات حقوق جانبازان، مطالبات درمان، مطالبات دانشگاه پرداخت کردیم.

روحانی خاطرنشان کرد: روز گذشته به من اطلاع دادند برای پاسخ به مطالبات پرستاران حدود ۳ هزار میلیارد تومان به آنها پرداخت شده است. اینگونه نیست که مردم فکر کنند ما دست روی دست گذاشته‌ایم و بگویند قیمت‌ها بالا رفته چرا کسی به فکر ما نیست ما در حد توان نسبت به حقوق کارگران، کارمندان مستمری‌بگیران در همه زمینه‌ها تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه نسبت به همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها و شاغلان قدم خوب و مهمی در تامین اجتماعی برداشته شده است، اظهار داشت: دولت ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام را واگذار کرد برای اینکه این کار انجام شود. ان شاء الله امروز هم در جلسه دولت درباره کارهایی که باید برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری انجام شود، بحث خواهد شد.  

روحانی تصریح کرد: بنابراین تلاش انجام می‌گیرد برای اینکه بتوانیم حرکت خوبی برای رفاه مردم داشته باشیم.

رییس جمهوری یادآور شد: در مساله گندم همیشه تلاش ما این بوده که پول گندم‌کاران و مطالبات آنها را به‌موقع پرداخت کنیم که مشوق آنها برای سال آینده باشد تا بدانند که اگر گندم کاشتند به‌موقع خریداری می‌شود و به موقع قیمت داده می‌شود و طلب آنها به موقع پرداخت می‌شود.

روحانی بیان کرد: دولت در هفته گذشته هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم تخصیص داده است، الان در شهریورماه، بدهکاری دولت به گندمکاران ۴ درصد است. در صورتی که در گذشته در شهریورماه بدهکاری دولت به گندمکاران حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد بود و به‌تدریج این بدهی را پرداخت می‌کردیم.

رییس جمهوری گفت: بنابر این کار خوبی در این زمینه انجام می‌گیرد نسبت به آنهایی که حقوق ثابت دارند و حرکت خوبی در زمینه تولید وجود دارد. ان شاءالله همه دست به دست هم بدهیم که در زمینه توزیع‌ هم بتوانیم توزیع عادلانه‌ای را در کشور داشته باشیم و یک پایش مستمری داشته باشیم.

روحانی تاکید کرد: نگذاریم برای سختی ملت ایران، لبخند در چهره آمریکایی‌ها پدیدار شود و بگذاریم آنها از اینکه ملت و دولت ما پیروز است، همیشه عصبانی باشند و ان شاءالله این پیروزی تا پیروزی مطلق ملت ایران و همه صحنه‌ها ادامه خواهد یافت.

رییس جمهوری گفت: استفاده از مکانیزم ماشه برای کشورهای عضو برجام و روند آن یک ماهه است که آمریکا حتی نتوانست آن را آغاز کند.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

5f61af0768ddb_2020-09-16_10-51
26 شهریور 1399 - 10:51

حجت‌الاسلام ‌حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس و ایثار و فداکاری ملت ایران و رزمندگان اسلام هستیم، به روح پاک همه آن شهیدان درود می فرستیم و نسبت به خانواده‌های معزز آنان سر تعظیم فرود می‌آوریم و برای همه جانبازان شفای عاجل و برای آزادگان سربلندی طلب می‌کنیم.

رییس جمهوری ادامه داد: ملت ما روزهای بسیار سختی را سال ۵۹ پیش روی خود دید و آن توطئه بزرگ بین المللی؛  به ظاهر از سوی ارتش همسایه اما در باطن همه قدرت‌های شرق و غرب برابر ملت ایران توطئه کردند و مردم توانستند مقابل مدرن‌ترین سلاح‌های آنان به پیروزی برسند در حالی که ما در طول ۸ سال دفاع مقدس حتی یک سلاح معمولی متوسط را نتوانستیم خریداری کنیم.  

روحانی افزود: البه برخی اقلام تسلیحاتی را از برخی خریداری کردیم البته بعدش در داخل خودکفا شدیم اما سلاح یا تجهیزاتی کسی به ما نداد. اروپا، آمریکا و  شوروی، شرق و غرب و تقریبا دنیای عرب آن روز همه پشت ظالم و متجاوز رفتند و ملت ما با مقاومت،  صبوری و ایستادگی و برابر این تجاوز دلاورانه ایستاد و به پیروزی رسید.

وی ادامه داد: امروز هم به اعتقاد من باید به همان حبل متین و ریسمان الهی و مسیر صبر و مقاومت و ایستادگی تمسک بجوییم.  همان طور که مردم در طول این سه سال ۹۷ تا ۹۹ در سخت‌ترین شرایط تحریم مقاومت کردند.  آمریکایی‌ها در پی آن بودند که در این توطئه در نخستین گام ما را به فروپاشی اقتصادی برسانند. آنان فکرشان این بود که در خرداد و تیر به این فروپاشی می رسیم و بعدش دنبال این بودند که ما را در مرداد به سمت فروپاشی اجتماعی ببرند و در پایان فصل پاییز هم ما را به فروپاشی امنیتی برسانند و به تعبیر خودشان در ۲۲ بهمن وارد ایران شوند و بر ملت ایران مسلط شوند یک همچین فکر خام کودکانه در ذهن کاخ سفید بود.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: آنچه مهم بود ملت ما در تمام این مراحل نگذاشت آنان از لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و امنیتی به هدف خود برسند. البته مردم ما را در سختی و فشار اقتصادی قرار دادند امروز هم آمریکایی‌ها حدود یک ماه است می خواستند در شورای امنیت سازمان ملل تحریم تسلیحاتی ایران تمدید شود که ناموفق بودند و  شکست خوردند.

مکانیسم ماشه متعلق به اعضای برجام است

روحانی ادامه داد: آمدند شکست بعدی را تجربه کنند و آن این بود که از مکانیسم ماشه استفاده کنند همه دنیا می‌دانند مکانسیم ماشه مال آن هایی است که عضو برجام هستند.   کسی که برجام را خائنانه و آنرا بدترین توافق تاریخی آمریکا دانسته، از این برجام خارج شده است، هر چه فحش عالم بوده نثار برجام کرده و دیگران را تشویق کرده که از برجام خارج شوند و برابر قطعنامه شورای امنیت ایستادگی کرده است همچین صلاحیت این کار را ندارد.

رییس جمهوری افزود: این پروسه یک ماهه است آمریکا خوشبختانه نتوانست آنرا آغاز کند. این از پیروزی‌ها و موفقیت‌های تاریخی ایران است. آمریکا می‌خواهد علیه ملت ایران توطئه کند و نمی‌تواند حتی یک قدم بردارد.

روحانی گفت: اعضای شورای امنیت و سه کشور اروپایی در سطح سفرا به صراحت مخالفت کردند، چین و روسیه هم پیش‌قدم بودند و با زبان واضح مخالفت کردند و بقیه اعضای شورای امنیت هم مخالفت کردند بنابراین آمریکا تنها ماند.

وی افزود: این آمریکای تنهای رسوا در این ماجرا به‌دنبال این است که روز شنبه و یکشنبه برای خودش شادمانی درست کند و بگوید موفق شدم. آمریکا که حتی نتوانست آغاز کند و یک عضو را با خود همراه کند و یک قدم بردارد پس چگونه موفق می‌شود؟

آمریکا جز چند کشور کسی را دنیا ندارند 

روحانی عنوان کرد: به جز رژیم صهیونیستی و یکی دو کشور کوچک دیگر در منطقه که به کاخ سفید چسبیده‌اند، آمریکایی‌ها هیچ‌ کس دیگری را در دنیا ندارند و این چند کشور که جزو اذناب خود آمریکا هستند که یکی از آنها همین رژیم نامشروع است.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین ملت ما کاملا حواسشان جمع باشد، روز شنبه و یکشنبه روز پیروزی ملت ایران است، روز شکست مفتضحانه آمریکا است. کانال‌های ضدایرانی خارج از کشوربرای خودشان خبر درست نکنند و بگویند آمریکا ادعایی کرده و یک ماه هم صبر کرده بنابراین می‌تواند از این مکانیسم استفاده کند. اصلا مکانیسمی شروع نشد که به نتیجه‌ای برسد.

رییس جمهوری یادآور شد: همانطور که ایستادگی ملت ایران در دفاع هشت ساله را به ملت ایران تبریک می‌گویم، پیشاپیش پیروزی شنبه و یکشنبه هفته آینده را نیز به ملت ایران تبریک می‌گویم که آمریکا دچار شکست مفتضحانه می‌شود.  

روحانی بیان داشت: البته آمریکایی‌ها حرف زیاد می‌زنند این آقایی که امروز رییس جمهوری آمریکا است، دو روز گذشته، اعلام کرد که رشد اقتصادی ایران در طول این چند ماه اخیر منفی ۲۵ است، البته ممکن است با رشدهای خودشان کمی شباهت داشته باشد.

رییس جمهوری گفت: رشد غربی‌ها الان منفی ۱۰ و ۱۲ تا ۲۲ درصد و در مواردی بالاتر هم دارند. در کرونا یک فشار فوق‌العاده‌ای به کشورهای غربی وارد شد و یکی از کشورهای مهم اروپایی روز گذشته اعلام کرده که رشد اقتصادیشان منفی ۹ است.

روحانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که سال ۹۹ را سال «جهش تولید» اعلام کردند، گفت: حرکت بسیار خوبی در زمینه زیرساختی، گاز، نفت، پتروشیمی، فولاد، آب، برق، گاز حرکت بسیار خوبی توسط دولت صورت گرفته و هر هفته افتتاحیه‌های بزرگی صورت می گیرد.

متاسفانه برخی از کشورهای منطقه مردم انها مسلمان و متدین و طرفدار اسلام هستند حاکمان آن ها دین و دِین را نمی فهمند، نه احکام دین را می فهمند و اجرا می کنند و نسبت به دین خود نسب به ملت فلسطین و برادران خود و همزبانی‌ها که ادعای عربیت می کنند، پایبند نیستند، عربیت کجا رفت؟

تامین آب پایدار روستایی برای ۸ میلیون روستایی 

روحانی با بیان اینکه فردا - پنجشنبه -  افتتاحیه‌ها بزرگی در بخش خدمات عمومی،  بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها در کشور انجام می شود، تاکید کرد: در زمینه تولید، شرایط کشور خوب است و در زمینه صادرات دولت در ماه های اول کرونا یعنی اسفند ۹۸ تا اردیبهشت دچار مشکل بودیم، ولی از خردادماه  گشایش صورت گرفت و امروز وضعیت صادرات غیرنفتی کشور خوب است و شرایط تولید نیز در تیر و مرداد شرایط بسیار خوبی در صنعت و کشاورزی وجود داشت.

رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: کشاورزان، کارگران، مهندسان و وزارتخانه‌ها کارهای لازم را انجام می‌دهند و گزارش وزیر نیرو نیز درباره شرایط روستاها بسیار خوشحال کننده بود، زیرا امروز برای ۸ میلیون روستایی آب سالم پایدار را تامین کردیم.

وی با بیان اینکه در کل تاریخ قبل و بعد از انقلاب آب سالم بهداشتی پایدار کمتر از یک میلیون نفر روستایی بوده و اما امروز این میزان به ۸ میلیون رسیده است که به میزان ۸ برابر شدن کل تاریخ شده است. که کار بزرگی است در سدسازی و تصفیه آب و پتروشیمی، گاز، نفت؛ راه  و راه آهن و مسکن و بهداشت و درمان کارهای خوبی انجام شده است.  

اعطای ۷۰۰هزار بسته اینترنتی رایگان به معلمان

روحانی به اشاره به دستاوردهای حوزه ارتباطات گفت: در دوران کرونا در فضای مجازی شاهد اتفاقات خوبی بودیم، آموزش به خوبی انجام شد، دولت اینترنت را برای دانش آموزان رایگان کرد و ۷۰۰هزار بسته اینترنتی رایگان در اختیار معلمان قرار داد، برای دانشگاه ها این قدم را بر می‌داریم و اعلام می‌کنیم.

در شرایط جنگ هستیم نه تحریم 

روحانی گفت: محصولات داخلی از روزی که تولید می‌شوند تا مصرف نهایی باید کنترل شوند، محصولات داخلی در انبار یا کارخانه است باید میزان آن مشخص باشد و باید بدانیم اگر در حال حمل هستند باید بدانیم، محصولات در انبار در مغازه باید بدانیم باید یک پایش و نظارت مستمر بر واردات، تولید و صادرات داشته باشیم، باید فعالیت یک وزارتخانه از صبح تا شب پایش کامل این مسیر باشد تا مردم دچار مشکل نشوند

رییس جمهوری تصریح: در زمینه تامین موادغذایی مورد نیاز از نظر اصل مواد در بازار وجود دارد، اما از نظر قیمت، این قیمت‌ها ناعادلانه و غیرمنصفنه و نادرست است. چرا مردم در فشار قرار می‌گیرند باید پایش و نظرات کنیم و باید تعزیرات حکومتی با همه نتوان دربازار حضور داشته باشد قوه قضاییه که اعلام آمادگی کرده است همه باید کمک و یاری کنیم.

روحانی افزود: وزیر معرفی کرده ایم حق مجلس است و ایراد حقوقی و قانونی  نمی‌توانیم بگیریم، اما وزیر رای کافی را نمی‌آورد و دوباره معطل می‌شویم تا وزیر بعدی را تعیین کنیم. البته فردی شاید بگوید که حق مجلس است تا وزیر پیشنهادی را رد کند و من هم قبول دارم، اما شرایط کنونی شرایط خاصی است.

رییس جمهوری گفت: ما اکنون در شرایط جنگ هستیم برخی می‌گویند ما در شرایط تحریم هستیم این حرف دقیق نیست ما در شرایط تحریم نیستیم، تحریم بودیم قبلا و در دولت قبلی در تحریم بودیم اما درجنگ افتصادی هستیم نه در تحریم.

وی افزود: در تحریم ظالمانه، غیرانسانی و تروریسم اقتصادی با همه توان در حال جنگیدن هستیم و قدم به قدم کشتی‌ها و صادرات و واردات ما را دنبال می‌کنند.

برخی حاکمان منطقه نه دین دارند، نه دِین

روحانی گفت: متاسفانه برخی از کشورهای منطقه مردم انها مسلمان و متدین و طرفدار اسلام هستند حاکمان آن ها دین و دِین را نمی فهمند، نه احکام دین را می فهمند و اجرا می کنند و نسبت به دین خود نسب به ملت فلسطین و برادران خود و همزبانی‌ها که ادعای عربیت می کنند، پایبند نیستند، عربیت کجا رفت؟  

رییس جمهوری افزود: در فلسطین که هر روز جنایت افزایش می‌یابد این کشورها چطور به سمت اسراییل دست دراز کردند و بعد هم می ‌واهند دراین منطقه به آنها پایگاه بدهند، همه عواقب وخیم در این زمینه به عهده کشورهایی است که برخلاف مقررات وامنیت منطقه، این کارها را انجام می دهند.  

نباید اجازه دهیم مردم در رنج و فشار قرار گیرند

روحانی تاکید کرد: در این شرایط که دشمن بر ضد ما توطئه می‌کند باید همه توان خود را بکار ببریم و مطمئنم همه وزیران، مسئولان تعزیرات حکومتی، قوه قضاییه همه در تلاش هستند، اما این تلاش‌ها را باید مضاعف کنیم و نباید اجازه دهیم مردم در رنج و فشار قرار بگیرند.

رییس جمهوری ادامه داد: نسبت به نیازمندی‌ها و بدهکارهایی که در بنیاد شهید داشتیم در چندماه هفت هزار و ۱۲۱ میلیارد تومان به خانواده‌ها به عنوان پاداش بازنشستگی، معوقات حقوق جانبازان، مطالبات درمان، مطالبات دانشگاه پرداخت کردیم.

روحانی خاطرنشان کرد: روز گذشته به من اطلاع دادند برای پاسخ به مطالبات پرستاران حدود ۳ هزار میلیارد تومان به آنها پرداخت شده است. اینگونه نیست که مردم فکر کنند ما دست روی دست گذاشته‌ایم و بگویند قیمت‌ها بالا رفته چرا کسی به فکر ما نیست ما در حد توان نسبت به حقوق کارگران، کارمندان مستمری‌بگیران در همه زمینه‌ها تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه نسبت به همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها و شاغلان قدم خوب و مهمی در تامین اجتماعی برداشته شده است، اظهار داشت: دولت ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام را واگذار کرد برای اینکه این کار انجام شود. ان شاء الله امروز هم در جلسه دولت درباره کارهایی که باید برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری انجام شود، بحث خواهد شد.  

روحانی تصریح کرد: بنابراین تلاش انجام می‌گیرد برای اینکه بتوانیم حرکت خوبی برای رفاه مردم داشته باشیم.

رییس جمهوری یادآور شد: در مساله گندم همیشه تلاش ما این بوده که پول گندم‌کاران و مطالبات آنها را به‌موقع پرداخت کنیم که مشوق آنها برای سال آینده باشد تا بدانند که اگر گندم کاشتند به‌موقع خریداری می‌شود و به موقع قیمت داده می‌شود و طلب آنها به موقع پرداخت می‌شود.

روحانی بیان کرد: دولت در هفته گذشته هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم تخصیص داده است، الان در شهریورماه، بدهکاری دولت به گندمکاران ۴ درصد است. در صورتی که در گذشته در شهریورماه بدهکاری دولت به گندمکاران حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد بود و به‌تدریج این بدهی را پرداخت می‌کردیم.

رییس جمهوری گفت: بنابر این کار خوبی در این زمینه انجام می‌گیرد نسبت به آنهایی که حقوق ثابت دارند و حرکت خوبی در زمینه تولید وجود دارد. ان شاءالله همه دست به دست هم بدهیم که در زمینه توزیع‌ هم بتوانیم توزیع عادلانه‌ای را در کشور داشته باشیم و یک پایش مستمری داشته باشیم.

روحانی تاکید کرد: نگذاریم برای سختی ملت ایران، لبخند در چهره آمریکایی‌ها پدیدار شود و بگذاریم آنها از اینکه ملت و دولت ما پیروز است، همیشه عصبانی باشند و ان شاءالله این پیروزی تا پیروزی مطلق ملت ایران و همه صحنه‌ها ادامه خواهد یافت.

منبع: ایرنا

66

نظرات 72
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
reza 2 0 پاسخ 1399/6/27 -08:33

خب خداروشکر پس از دوشنبه نفت میفروشیم-لطفا پس بیخیال بورس و دلار برای کسری بودجه باشید-و لطفا بیمه بیکاری نیز بعد چهارماه پرداخت گردد باشد شیرینی پیروزی گردد

عبدالله 2 3 0 پاسخ 1399/6/27 -07:48

لطفاتاریخ پایان ریاست جمهوری رادقیق اعلام تاجشن واقعی بگیریم.

ناشناس 1 0 پاسخ 1399/6/27 -07:39

از مجلس محترم و قوه قضائیه تمنا می کنیم به جلسات ایشان توجهی نکنن. خلاصه مجلس یه بار ایشونو زیر سوال ببرن. با دوتا جلسه با سران قوه فکر نکنند همه چی درست می شه. اینقدر با جلسات و وعده ایشان خوشبین نباشن. هیچ خبری نیست !! همان وعده صد خرمن همیشگی!!!

ناشناس 3 0 پاسخ 1399/6/27 -07:32

جشن اینکه مملکت و بحال خودش گذاشته و رها کرده!فعلا خون تو دل ملت بره شما جشن بگیر .این حرفا جز پرت کردن ملت سر اصل قضیه است!

کار بر ناشناس 4 1 پاسخ 1399/6/27 -07:25

فقط صدقه بذاریم خدا به این ملت رحم کنه!!! ولی بدونه آقا ناظره.این نظامی که حاصل خون شهداست ودیعه الهی ست حالا ایشان یا هر کسی قصور کند با ملت طرف نیست با خدا طرفه!! خود دانند!!!

کاربر 5 0 پاسخ 1399/6/27 -06:55

از گشایش اقتصادی دروغ قبلی چه خبر؟

کاظم 3 0 پاسخ 1399/6/27 -03:11

وقاحت هم حدی دارد

حسین هستم یک فقیر 2 0 پاسخ 1399/6/27 -02:45

روزای سخت الانه که بیکاری ،کرونا ،گرانی صدبرابری ،وعدهای توخالی،اجارههای سربه فلک کشیده،ازبین رفتن رحم ومروت،بی حجابی،نبود نظارت،اختلاس،دزدی آقازادها.اعتیادبازم بگم کجایی آقای روحانی تو کاخ نشستی از ما فقیرا چه میدانی که چه جوری جلوی زن وبچه خجالت میکشیم سرمان بالا بیاریم.یادت باشه ماملت امام حسینیم.

محمدمهدکرمانشاه 2 0 پاسخ 1399/6/27 -02:31

برعکس برعکس.هرچه گفتی هست.نبود ارز داریم نداشتیم.بنادرپراز کالا خالی بود سرتون دردنیارم دروغ دروغ دروغه حرفهات همش دروغه

حمید 1 0 پاسخ 1399/6/27 -01:16

به قرآن قسم بحث تعویق کنکور رو هنوز یادم نرفته یکشنبه شکست عشقی میخوریم دل خوشمون نکن

سعید 1 0 پاسخ 1399/6/27 -01:01

اقای روحانی من یک بیسوادم امابایک حساب سرانگشتی میتونم بشماثابت کنم دراین شرایط تحریم و جنگ اقتصادی اگر تمام هم وغم شمانگاه بداخل بود و اراده میکردی وزلف زیباتون روبه خارج وغرب گره نمیزدید الان تعیین کننده قانون بازی غرب مابودیم،اما دولت شما ووزیران نخبه تان اگرفقط برای فرصت سوزی هاتون مواخذه وتنبیه بشید حق است.مایک کشور 85میلیونی با اقلیمی چهارفصل هستیم واگر اراده و برنامه ریزی کوتاه مدت دراستفاده ازظرفیت ها وثروت خدادادی این کشور بود برای حداقل 70%درصد نیازهای کشور کارخانه ها و کارگران ما درسه شیفت کارکنند باز جوابگوی بازار خود نیستیم.بشوطی که ازباندبازی ،امتیازدهی به خواص، قاچاق سازماندهی شده وووو جلوگیری میکردید

مجتبی 2 0 پاسخ 1399/6/27 -00:36

پناه بر خدا باز این بشر وعده داد آ شییییییییییییییخ جون مادرت بیخیال

شاهین 4 1 پاسخ 1399/6/27 -00:00

اخه این به کی سفارش میکنه؟شما همه چی رها کردی شیخ و میسپاری تعزیرات و قوه قضاییه؟خوبه اینم برات نون اب داره چون منبع در امد هست تعزیرات!جریمه های تعزیرات را به مردم پس بدهید!

محمد 5 0 پاسخ 1399/6/26 -23:58

خدایا بسه دیگه خسته شدیم

کاربر ناشناس 7 0 پاسخ 1399/6/26 -23:46

وعده های توخالی ادامه دارد پیروزی شنبه و یکشنبه را هم خواهیم دید یک دروغ دیگر برای سر کار گذاشتن مردم . از این ستون به اون ستون فرجی .

جهانگیر 13 0 پاسخ 1399/6/26 -22:18

آقای روحانی هرچه گفته کاملا برعکس درآمده یعنی ملت مطمئن باشید که تحریمها روزشنبه یایکشنبه دوباره اعمال میشوند ولی کسی بهآقای روحانی چیزی نگفته تا اینکه خودشان یک هفته بعد متوجه شدند که تحریمها برگشته است اینم از رونق اقتصادی!!!

امیر 13 0 پاسخ 1399/6/26 -21:07

خدایا به تو پناه می بریم.باز میخواد چه بلایی سرمون بیاره؟

نظرگو 11 0 پاسخ 1399/6/26 -18:06

لابد قراره دلار بشه سی هزار تومن ارز چهار هزار و دویستی هم کلا حذف بشه همون چیزهایی که ارزون پیداشون میکنی هم بشن شش برابر!!!!

مهری 14 0 پاسخ 1399/6/26 -17:56

اخ جون جشن لباس چی بپوشم؟؟؟!!¡!!!!

دانا 18 0 پاسخ 1399/6/26 -17:55

مردم ایران چه کسی را باید ببینند تا شما به آنها تبریک نگویید.تبریک شما مانند نمکی است که بر زخم پاشیده می شود.

ی ط 13 0 پاسخ 1399/6/26 -17:52

آقای روحانی نظارت ها کم شده کارخانه ها هر قیمتی اراده کنن میفروشن هر روز قیمت ها را بالا میبرنند.لطفا نظارت بیشتر شود.

داروغه 8 39 پاسخ 1399/6/26 -17:49

ما همه ایرانیان به فدای رهبر شویم

داروغه 25 1 پاسخ 1399/6/26 -17:48

خود را آماده یک بدبختی جدید در روز شنبه و یکشنبه کنید

عباس 18 0 پاسخ 1399/6/26 -17:40

بابا چی میزنی حلال‌ترین پول رو ساقی روحانی میبره سر سفره‌ش

ناشناس 14 0 پاسخ 1399/6/26 -17:28

کدام لبخند بر لبان مردم دیدی که می گویی کدام خوشی تا کی دروغ کافی نیست یک روحانی اینقدر دروغگو از روز قیامت بترس اگر دین داری

محمد علی 26 0 پاسخ 1399/6/26 -15:38

رو که نیست سنگ پای قزوین است

رضا. 19 0 پاسخ 1399/6/26 -15:38

آقای رئیس جمهور حرف شما در مورد مخالفت یا بی طرفی اعضای شورای امنیت در قبال مکانیسم ماشه درست است ولی چیزی که نمی‌خواهید قبول کنید یا بیان نمی‌کنید این است که آمریکا نیاز به همراهی یا تایید دیگران ندارد. در طی همین تحریم های ثانویه دیدید که صادرات نفت ما نزذیک به صفر شد و وضعیت اقتصاد و ارزش ریال هم که ملاحضه میکنید. تازه این فشار حداکثری در زمان پیروزی ترامپ به حد اعلای خود خواهد رسید و مطمئن باشید اگر کشور ها در ظاهر با آمریکا همراهی نمی‌کنند ولی آن زمان مجبور به تمکین هستند و خدا می‌داند بر سر اقتصاد در حال احتضار ما چه می آید.

صید 12 0 پاسخ 1399/6/26 -15:31

یه نفر توروستا راهش نمی دادن دنبال خونه کد خدا می گشت بنده خدا دلم براد میسوزه

ناشناس 26 0 پاسخ 1399/6/26 -15:27

ترامپ در کاخ سفید با اسراییل جشن خاور میانه می گیرند اقای روحانی هفته اینده جشن دلار 27 هزارتومانی را تبربک می گوید

خودم 20 0 پاسخ 1399/6/26 -15:24

روکه نیس سنگ پا قزوینه بخدا. من دارم خجالت میکشم بااین جفنگا

سعید 23 1 پاسخ 1399/6/26 -15:19

ملت ایران نجیب ترین ملتهاست.وهمین باعث حفظ کشور شده است.

ناشناس 18 0 پاسخ 1399/6/26 -15:17

اکر دلار را به قیمت قبل در اوردی جشن بگیر این کلک ونیرنگ را کنار بگرار تو که می گویی این ها قدیمی است جشنی ندارد مرم فریب روزگار

ناشناس 14 0 پاسخ 1399/6/26 -15:01

دلار 27 تومانی و..............کدام شنبه یکشنبه ای دروغ گو 8 سال دروغ ونیرنگ کافی نیست

کاربر ناشناس 14 1 پاسخ 1399/6/26 -14:57

بابا بازنشستها گرسنه اند حسن چمیگوی بابا دوزدان تامین اجتماعی دورغ میگن توهم هی تکرار میکن گرسنمان است

بینام 1399/6/27 -09:51

از تامین اجتماعی نگو که دل همه خونه از دستشون.قوه قضائیه باید بهشون رسیدگی کنه که اونا هم زورشون نمیرسه.هرچی هم میگن الکیه.

کاربر ناشناس 11 0 پاسخ 1399/6/26 -14:52

اقای رئس جمهور بگرسنگی مردم فکر کن جشن برا چیمونه اواز همسان سازی وزیرت که بدر باز نشسته های تامین اجتمائی نمیخوره دوروغ بتمیگن

کاربر مهمان 16 1 پاسخ 1399/6/26 -14:50

با سلام.خواهش ازت میکنم دیگه حرف نزن واقعا هر وقت حرف زدی ما بدبخت تر شدیم.این یه کارو که میتونی انجام بدی؟

عادل 13 0 پاسخ 1399/6/26 -14:49

فریدون حالت خوبه؟چیو به کی تبریک میگی نکنه دلارهاو سهام داداش خوب فروش میره؟

شهروند۱ 15 2 پاسخ 1399/6/26 -14:48

واقعا نام تو در تاریخ به بدترین باقی خواهد ماند ، اگر با مردم بودی باید مثل ترامپ که واقعا خدمتگزار مردم آمریکاست به وعدهای خود عمل میکردی و هر جا که نمی تونستی راست و حسینی بخاطر مردم کنار میکشیدی چطوری شما مسئولین مملکتی شب خوابتون میبره ،مردم فقیر و خسته اند

کاربر ناشناس 2 25 پاسخ 1399/6/26 -14:41

هرکسی حرف عموی من بزنه فردای قیامت شکایتش میکنم ایشان رئیس جمهور است تا پایان خدمتش حاکم است برشما ها هم لازم است که احترامش کنید

یک شهروند معمولی 1399/6/27 -05:38

معلومه که باید احترام بزارن؛تازه بعد از روحانی عزیز و سرور مردم ؛با ظریف یا جهانگیری یا خاتمی تا 1408.

آسیا 9 0 پاسخ 1399/6/26 -14:39

این دست نوشته آرزوهای ایشان است

سامر 21 0 پاسخ 1399/6/26 -14:07

با این حرف روحانی قسم میخورم دوباره جهش قیمت داریم

هموطن 1399/6/26 -14:36

سلام اصلا شک نکنید چون این مردک هروقت دهانشو باز کرده بازار را بهم ریخته و ملت را بدبخت و جیب دوروبریهاشو پر دلار

شهدای فکه 14 1 پاسخ 1399/6/26 -13:54

کامنت گذارهای عزیز هیچ کاری نمیشه کرد ناراحت نباشید چون اکثرمردم از مسئولان بلند پایه ، مدیران ، رئیس روسا گرفته تا بازاریان ، کاسبان آزاد با این آشفته بازار بهترین بهره رو دارند میبرند چرا اعتراض کنند ؟ بازاری و کاسب آزاد وقتی صبح بلند میشه جنسش چند برابر میشه و یا مزدشو چند برابر میکنه برای چی ناراحت بشه ؟ همه راضیند ، حرص و جوش نزنید هیچ چیز درست نخواهد شد ، فقط خدا به داد حقوق بگیرهای ثابت برسد مابقی یه جوری خودشونو با مشکلات جمع و جور میکنند، بازنشسته ها هم پناه میبرند به خدا !! صبر پیشه کنید خداوند با صابرین است .

جانان 1399/6/26 -14:38

دقیقا همینطوره که شما میفرمایید //// این کامنتایی هم که دوستان میذارند فقط برای اینه که یه مقدار از دق دلیشون بکاهند

نادان 15 1 پاسخ 1399/6/26 -13:51

کدام پیروزی ؟؟؟؟مردم که چنین احساسی ندارند *شماها حتما شاد وپیروز هستید هزاران بارشکرکه حداقل شماها خوشید ومشکلی ندارید

فرهاد 13 0 پاسخ 1399/6/26 -13:44

و تبریک به این همه دوزد فساد اختلاس رانتخواری و تبریک به این همه دروغهات راستی دوستان مصلحت ملت بدبخت کیییییییییییییییییییههههههههههههههههههههه

ناشناس 10 1 پاسخ 1399/6/26 -13:35

حسنک کجایی تو خراب کن مردم جز مقاومت چاره ای ندارند ولی از خوشحالی شاه کلید مخرب باز هم باید ترسید یاد مون هست با برجامت چه بلایی بر سر مون آوردی هزار تا خوردی حالا یکی که مال خودمون هست رو شاید ازش نخوری شادی نداره

نادر 1399/6/26 -17:54

پس این استیضاح مجلس چه شد رفت در زباله دان تاریخ بی خاصیتها

مهری 10 1 پاسخ 1399/6/26 -13:33

خدایا خودت هوایی شنبه و یکشنبه مارا داشته باشد؟خدا چرا؟؟ نمی دونم روحانی باز می خواد جشن بگیره!!!! آقای روحانی شما تمام زحمات شهدا و جانبازان و ایثارگران رهبروسپاه و انقلاب چهل ساله رادر دو چهار سال زیرسوال بردی !!!! باچه روی به اونها درود می فرستین؟؟ صابون جشنهای شما به تن ماخورده ؟؟ برجام یادتونه .......... واقعا که!!!!!!

بینام 1399/6/27 -09:54

لطفا از کلمه صابون استفاده نشود الان یادشون میافته که باید قیمتش 15 برابر بشه.

ناشناس 9 0 پاسخ 1399/6/26 -13:15

بنام خودت نزن چون امریکا خودش ازبرجام خارج شد و زیر قول قرارش زد نتونست مکانیزم ماشه رو عملی کنه وگرنه توهیچ کاری نکردی نمیکنی ونخواهی کرد حسن جون

کریم 11 0 پاسخ 1399/6/26 -13:09

نمردیم ما هم پیروز شدیم.پیروزی خیالی و برره ای

پزشک سهمیه ای 8 0 پاسخ 1399/6/26 -13:08

ددم وای

جشن 10 0 پاسخ 1399/6/26 -13:08

شما برو شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه و جمعه و هفتشنبه رو جشن بگیر و خوش باش خانم شما هم اگر شوهرش بیکار بود باز ببینم همیجوری جشن میگرفت..... برو بفکر فشار بدبختی و بیکاری و گرونی و بی پولی مردم باشید جشن نگیرید باید گریه کنیم نه جشن بگیریم... ناراحتی اعصاب گرفتیم هممون

گرونی 17 0 پاسخ 1399/6/26 -13:02

آقای روحانی بعنوان یک رئیس جمهور قیمتهای ناعادلانه و گران است چرا به ما میگوید مردم چکار میتوانند بکنند شما باید جلوی گران فروشی را بگیرید شما وقتی بخواهید قیمتها را پایین بیاورید میتوانید ولی نمیدانیم چرا نمیخواهید این کار بکنید چرا.. فقط از یه چیزای بدرد نخور حرف میزنی که دوزار ارزش نداره. هر روز گرونی و یا خبر گرونی همین کافیه برای مرگ تدریجی و جنگ روانی با مردم که اکثرا مردانشان یا بیکارند یا حقوق بخور و بمیر میگیرن

دوست 1399/6/26 -14:49

دلیل اینکه نمیخواهند قیمتهارو ثابت نگه دارند یا نذارند بره بالا اینه که هرچه قیمتها بره بالا دولت عزیز که هیچوقت جیبش پر نمیشه بیشتر مالیات ارزش افزوده میگیره مثلا طلا که بود گرمی 100هزار تومان و شما 10 گرم طلا خریده بودی میشد یک میلیون تومان و دولت 9درصد ارزش افزوده میگرفت که میشد 90هزارتومان الان به فرض محال اگر طلا ارزان بشه و بشه گرمی یک میلیون و شما 10گرم طلا بخری میشه 10میلیون تومان دولت تدبیر و امید 9درصد ارزش افزوده شو که میشه 900هزار تومان میگره یعنی دقیقا 10برابر بنظر شما دولت ما از چنین سودهای بادآورده ش میگذره ؟و این در همه اجناس و معاملات هست البته درصد مالیات ارزش افزوده ش متغیره حالا از نظر دولتهای عزیزی که ما داشتیم و داریم اینکه اجناس گران میشه و مردم توان خریدشون کم میشه و... بجهنم مردم نتونند بخرند صادر میکنند و به هرجا دلشون بخواد در قالب کمکهای مردم دوستانه دولت ایران مجانی هم میدن

م 23 0 پاسخ 1399/6/26 -13:01

حسن از صدا وسیما پخش شود بسه پیامک نزنید اسم حسن فریدون یا حسن روحی وهرچه در گوشی ها ببینم نفرت آوره دلارهای نفتی را بلعیدید روی اعصاب نروید

ندای بی ندا 27 0 پاسخ 1399/6/26 -12:58

این انشای یک رئیس جمهوری هست ک توهماتش رو مینویسه. کشور اقتصاد متلاشی ، ملت داغون ، دنیا رو ب سمت جلو و صلح ، ما در حال جنگ بر سر غنائم حاصل از اختلاس از جیب ملت جالبتر ک هنوز دنبال انتخابات ۱۴۰۰ هستن

ایران 37 0 پاسخ 1399/6/26 -12:54

سلام بر بزرگ ترین دروغگو تاریخ معاصر، خدایی خجالت نمیکشی از این حرفات نمیدونم دیگه ترامپ چه بلایی باید سرمون بیاره، بدون شلیک حتی یه گلوله کاری به سر ما اورد جنگ ۸ ساله نیاورده، چیو داری تبریک میگی مواد غذایی، مسکن ، بیکاری، دلار اجاره خونه، ماشین ، وسایل خانگی خجااااااالت بکش مرد ، حیفه اسم مرد رو تو گذاشت

ناشناس 18 1 پاسخ 1399/6/26 -12:38

پيروزي و خوشحالي ملت ايران روزي است كه سايه ي دولت و كابينه ي سياهت را از سر مردم كوتاه كني. اين صداي ملتي ست كه سفره اش خاليست و پدري كه توانايي خريد جهيزيه را ندارد و جواناني كه داشتن خانه و ماشين برايشان آرزو و رويا شده !!!! كاش زمان به عقب برميگشت و دست و پايم ميشكست و آن روز به صندوق انتخابات نميرسيدم و به تو راي نميدادم.

امیر 23 0 پاسخ 1399/6/26 -12:19

سلام ممنون اقای رییس جمهور با این مدیریت اقتصادی عزیزان پیشاپیش پراید پانصد ملیونی ودلار سی چهل هزاری هم تبریک

ناشناس 23 0 پاسخ 1399/6/26 -12:10

البته شما همیشه جشن دارید فشار و بدبختیش روی ملت است نه شما مفتخورها

ایرانی 35 0 پاسخ 1399/6/26 -11:44

حیف که نمیشه صدای شیشکی در سایت گذاشت زارتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

کاربر ناشناس 28 0 پاسخ 1399/6/26 -11:36

و الا. دیگر. خسته. شدیم. از. زندگی. که. برایمان. درست

م 39 0 پاسخ 1399/6/26 -11:28

شنبه یکشنبه ! خدا بخیر کنه مثل گشایشه نشه (:

پرشین 36 0 پاسخ 1399/6/26 -11:26

باسلام حسن چاخان مکانیزم فعال شده خبر نداری لغو پخش فوتبال شروعش بود دلار ۲۶ تومن تخم مرغ ۴۰ تومن ولی دمت گرم گند زدی به کشور منتظر سوپرایز حاج آقا ترامپ ۳۰ شهریور در نیمه های شب باش عین برجام آچمز میشی جیگر

کاربر ناشناس 11 63 پاسخ 1399/6/26 -11:10

لبیک یاخامنه ای مرگ برترامپ قاتل

سعید 1399/6/26 -15:17

اونایی که منفی دادن راستی هوای البانی چطوره.

...... 1399/6/26 -17:40

سعید جان فکر نمیکنی البانی واسه این جمعیت کوچیکه بهتر نیست امثال شماها برید البانی و ما که بیشتریم بمونیم تو ایران

سارا 1399/6/27 -00:02

آقای سعید این شما هستید که آلبانی زندگی می کنید اگر حتی یک روز در ایران بین مردم بودید می فهمیدید منفی ها مال مردم ایران هست.

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks