رئيس جمهور در شوراي اداري خراسان شمالي:

شرایط زندگی مردم خوب نیست، اما مقداری بهتر از ماه‌های گذشته است


23 تیر 1398 - 19:56
filemanager/7/siasi/156311191734352000
رئیس جمهور با بیان اینکه هر چه فشار خارجی بیشتر شود، حضور مردم در صحنه هم بیشتر می شود، اظهارداشت: با اطلاع می گویم شرایط ما از دوران جنگ سخت تر است؛ اما مطمئنم مثل جنگ با مقاومت پیروز می شویم.

به گزارش خبر فوری، حسن روحانی در جریان سفر به خراسان شمالی،در جلسه شورای اداری این استان با بیان اینکه تعداد کمی از فعالان اقتصادی در شرایط سخت کشور سوداگری و به ملت ظلم کردند، تاکید کرد: خدا را گواه می گیرم دولت با تمام قوا تلاش کرد؛ مردم و اکثر مسوولان همراهی، اما عده ای هم ما و ملت را دور زدند.

وی با بیان اینکه تعداد کمی از فعالان اقتصادی در شرایط سخت کشور سوداگری و به ملت ظلم کردند، تاکید کرد: خدا را گواه می گیرم دولت با تمام قوا تلاش کرد؛ مردم و اکثر مسوولان همراهی، اما عده ای هم ما و ملت را دور زدند.

 روحانی با قدردانی از حضور پرشور مردم استان خراسان شمالی که با هدف قدرت‌نمایی اسلام و نظام، از خدمتگزار و منتخب خود حمایت کردند، گفت: هر چه فشار خارجی‌ها بیشتر می‌شود، مردم ما بیشتر به صحنه می‌آیند و در حمایت از نظام و مسئولان خود سنگ تمام می‌گذارند.

 رئیس جمهور با اشاره به وحدت و همدلی موجود در بین مردم و مسئولان استان، گفت: وقتی می‌بینم همه مردم استان از شیعه و سنی و اقوام مختلف یکپارچه در کنار هم هستند، احساس لذت می‌کنم.

روحانی با بیان اینکه نباید انرژی‌های خود را هدر دهیم، اظهار داشت: در شرایط سخت امروز که با فشارها و تهدیدات مختلف دشمنان مواجه هستیم، همه باید در کنار هم باشیم و با وحدت و همبستگی است که می‌توان کارهای بزرگ انجام داد و افتخارات زیادی خلق کرد.

 رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امروز 23 تیرماه در تقویم ملی کشور به عنوان روز گفتگو و تعامل سازنده نامگذاری شده است، گفت:‌ در سال 94 در چنین روزی، توانستیم در یک گفتگوی سخت و نفسگیر 2 ساله با قدرت‌های بزرگ به توافق مهمی دست یابیم و این کار در تاریخ کم‌نظیر و حتی بی‌نظیر است.

روحانی خاطر نشان کرد: در مذاکرات سخت و فشرده‌ای که انجام شد یک کشور در مقابل 6 کشور، ایستاد و به توافق بزرگی دست یافت و در حالی که 12 سال قدرت‌های بزرگ، ملت ما را متهم به مخفی‌کاری و تلاش برای دستیابی به بمب می‌کردند در این گفتگوها آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به صراحت اعلام کرد که ایران به دنبال ساخت بمب نیست و این همان پروژه معروف پی‌ام‌دی بود که پرونده آن برای همیشه بسته شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه لغو 6 قطعنامه سازمان ملل علیه ایران که در مذاکرات محقق شد، کار ساده‌ای نبوده است، گفت:‌ از همه کسانی که در این موفقیت بزرگ دخیل بودند، مخصوصاً وزیر خارجه و همکارانش که به این موفقیت بزرگ دست یافتند تشکر می‌کنم.

روحانی خاطر نشان کرد: امروز ما پای قراردادی که بستیم، ایستاده‌ایم و عهد خود را نشکستیم و این یک پیروزی اخلاقی بزرگ برای ملت ایران است. مسئولان برخی کشورها در مذاکرات خصوصی با من نیز به این موضوع مهم اشاره می‌کنند و می‌گویند که شما پیروز بزرگ اخلاقی و سیاسی هستید.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها برغم تلاش‌های خود و زورگویی‌هایی که انجام می‌دهند، نتوانستند کاری از پیش ببرند، اظهار داشت: آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دادگاه لاهه، کنفرانس ورشو و همه عرصه‌هایی که علیه ملت ایران تلاش کردند، شکست خوردند و این یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران است و ما توانستیم در صحنه‌های بزرگ قدرت خود را به نمایش بگذاریم.

روحانی با بیان اینکه ملت ایران در جنگ تحمیلی قدرت نظامی خود را به نمایش گذاشت، گفت: در مذاکرات هسته‌ای، ما قدرت سیاسی و حقوقی خود را نشان دادیم و این موفقیت بسیار بزرگی است.

 رئیس جمهور با اشاره به تجربیات خود در مذاکرات هسته‌ای در مقاطع مختلف به عنوان مذاکره‌کننده و یا ناظر و تصمیم گیر، گفت: خیلی‌ها می‌گفتند که این توافق به نفع آمریکا بوده است، چرا آمریکا آن را بدترین توافق عنوان می‌کند.

روحانی با اشاره به اینکه براساس مصوبه شورای امنیت غنی‌سازی که حق ایران بوده را برای ما ممنوع کرده بودند، تصریح کرد: ما در این مذاکرات غنی‌سازی را برای خود قانونی کردیم. هر چند هر کشوری در چارچوب مقررات ان‌پی‌تی حق غنی‌سازی دارد اما در مورد هیچ کشوری شورای امنیت سازمان ملل این حق را به رسمیت نشناخته است و فقط در مورد ایران بود که به اتفاق آراء حق غنی‌سازی برای ایران به رسمیت شناخته شد و حتی خود آمریکا نیز به آن رأی داد که این پیروزی بسیار بزرگی است.

رئیس جمهور با اشاره به امضاء توافق برجام بعد از مذاکرات سخت و فشرده با قدرت‌های بزرگ، گفت: پس از توافق برجام از نظر اقتصادی، گشایش‌های خوبی برای کشور شاهد بودیم به طوری که  14 فاز پارس جنوبی افتتاح شد.

روحانی گفت: کمپرسورهای عظیمی را برای تأسیسات پارس جنوبی خریداری کرده بودیم اما بخاطر تحریم به ما تحویل نمی‌دادند، بعد از برجام ظرف چند ماه همه این دستگاه‌ها وارد کشور شد و در یکسال 5 فاز جنوبی  افتتاح گردید.

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح ده‌ها طرح پتروشیمی و همچنین پالایشگاه خلیج فارس، گفت: امروز روزانه 110 میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می‌کنیم که در تاریخ بی‌سابقه است. در آغاز توافق برجام یک میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم، اما در سال‌های 94 الی 96 این رقم به 2 میلیون و 800 هزار بشکه رسید که اینها از نتایج و آثار برجام بود.

وی در ادامه با طرح این سوال که چه کسی موجب شد که آمریکا از برجام خارج شود؟، گفت: رژیم صهیونیستی و شخص نتانیاهوی خبیث 2 بار اعلام کردند که ما فشار آوردیم ترامپ از برجام خارج شود و همچنین ولیعهد عربستان هم گفت که فشارهای او به ترامپ باعث خروج آمریکا از برجام شده است و بدعهدی دولتمردان امروز آمریکا که هیچ پایبندی به تعهدات بین‌المللی ندارند و حتی برای متحدان خود نیز احترام قایل نیستند،  از دیگر عوامل خروج آمریکایی‌ها از برجام بوده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکایی ها بعد از خروج برجام تلاش کردند، دنیا را دنبال خود بکشند و با وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران و جنگ اقتصادی، ایران را نیز مجبور به خروج از برجام کنند، اظهار داشت: ما که یک ملت و یک حکومت با تجربه هستیم و در مقابل یک دولت کم‌تجربه در آمریکا قرار داریم به طرف‌های دیگر برجام مهلت دادیم تا جبران کنند که البته در این مدت برخی از طرف‌های برجام از جمله روسیه و چین قدم‌هایی برداشتند و همکاری خوبی با ایران دارند اما اروپایی‌ها نخواستند و یا نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند.

روحانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در این موضوع و تلاش برای دستیابی به هدف خود، تنها مانده‌اند، گفت: فقط یک رژیم جعلی و یکی دو کشور کوچک از آمریکا حمایت کردند، اما همه دنیا در مقابل آمریکا و زورگویی‌اش ایستاده و صبر راهبردی ما را در مقابل آمریکا که کار بسیار سختی هم بود می‌ستایند.

رئیس جمهور همچنین اظهار داشت: البته با تحمیل شرایط سخت به کشور و تحریم‌های ناعادلانه آمریکا در داخل کشور بعضی افراد که در کارهای اقتصادی فعال بودند در ماه‌های اول بد عمل کردند. سوء استفاده و سوداگری نمودند و به ملت خود ظلم کردند.

روحانی با بیان اینکه این افراد عده زیادی نیستند، گفت: این سوداگران دلار را از ما گرفتند تا کالاهای اساسی برای رفع نیاز مردم وارد کنند، اما با عملکرد نادرست خود و با فرم‌های تقلبی به وظیفه خود عمل نکرده و مردم را دچار مشکل کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما در دولت با تمام توان برای حل مشکلات و مقابله با فشار دشمنان تلاش می‌کردیم، گفت: گاهی تلاش ما کارساز نبود و عده‌ای ما را دور می‌زدند که البته دستگیر شدند که باید طبق قانون با آنها برخورد شود.

روحانی با قدردانی از مردم بخاطر مقاومت در برابر مشکلات در این شرایط سخت، گفت: می‌دانم که در این مدت به مردم بسیار سخت گذشته است، اما مردم ما مقاومت کردند در برابر مشکلات و دولت را یاری کردند. به روشنی می‌گویم با مقاومت مردم و تلاش مسئولان دشمنان موفق نخواهند شد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه اگر دشمنان بخواهند به فشارهای خود ادامه داده و ما را تسلیم کنند، در مقابل فشارها ایستادگی خواهیم کرد، گفت: ما گاهی سخن نرم می‌گوییم و به دشمنان خود فرصت می‌دهیم شاید هدایت شوند. اشکالی هم ندارد که اول با دشمن با منطق و نرم صحبت کنیم، اما صبر و تحمل ما هم حد و اندازه‌ای دارد و کاسه صبر روزی لبریز می‌شود.

روحانی با بیان اینکه یک عده افراد تازه‌کار در آمریکا روی کار آمده و بازی را بهم زدند تا ما را تحریک کنند، گفت: در برابر این بدعهدی‌ها ما استراتژی صبر راهبردی خود را از 18 اردیبهشت امسال به اقدام تقابل تغییر دادیم و تأکید کردیم که در مقابل هر اقدامی از طرف مقابل، متقابل عمل می‌کنیم. اگر آنها با کاهش عمل کنند ما هم تعهدات خود را کاهش می‌دهیم، اگر برجام را نقض کنند ما هم نقض می‌کنیم. اگر هم تعهدات خود را به صورت کامل اجرا کنند ما نیز کامل اجرا خواهیم کرد. البته در این میان مذاکرات زیادی هم این روزها داریم، اما مسیر درستی را که انتخاب کرده‌ایم، پیش می‌بریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم مقاوم و عزیز کشور هم امروز کاملاً به این نظر رسیده‌اند که در برابر زورگو نمی‌توان تسلیم شد و باید در برابر زورگویی ایستاد، تصریح کرد: ما همیشه برای مذاکره آماده‌ایم، همین ساعت و همین لحظه شما از زورگویی و تحریم دست بردارید و پای منطق و عقل برگردید ما آماده‌ایم.

 روحانی تأکید کرد: ما اهل منطق و عقلانیت هستیم و به عهد خود وفاداریم، اما وقتی شما به عهد خود عمل نمی‌کنید، ما راه دیگری پیش روی خود نداریم و در این مسیر مردم عزیز با همه قدرت در حمایت از مسئولان خود پای کار هستند و از 18 اردیبهشت در مقابل فشار دشمنان از تصمیم مسئولان خود حمایت کرده و بیشتر دولت را حمایت می‌کنند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات و حوادث طبیعی ماه‌های اخیر در کشور، گفت: مردم در برابر مشکلات نشان دادند که همراه و کمک دولت هستند و در واقعه سیل کشور که 24 استان با آن درگیر شد، همه از مردم گرفته تا مسئولان، نیروهای مسلح، نیروهای امدادی و همه و همه پای کار بودند و کمک کردند. کار بسیار بزرگی انجام شد.

روحانی همچنین به هجوم ملخ‌ها به برخی استان‌های کشور و خسارات به بار آمده از این حادثه به محصولات کشاورزی اشاره کرد و  گفت: در این زمینه نیز کار بزرگی انجام شد و 700 هزار هکتار مزارعی که با هجوم ملخ‌ها مواجه شده بود، سمپاشی شد و برغم مشکلات مالی، بودجه مورد نیاز تأمین و از این مشکل نیز عبور کردیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که شرایط امروز بهتر از 2 ماه قبل است، گفت: مردم و مسئولان همه تلاش خود را برای عبور از مشکلات انجام می‌دهند، به ملت شریف می‌گویم ما کاهلی و تنبلی نکردیم و همه مسئولان نیروهای مسلح، مجلس، قوه قضائیه و دولت نسبت به رفع مشکلات مردم بی‌تفاوت نبوده و بی‌توجهی نکردند.

روحانی خاطر نشان کرد: همه پای کار بودند و تلاش کردند، گاهی 80 درصد، گاهی 70 درصد و گاهی کمتر و یا بیشتر موفق بودند. در این راه در بعضی امور تجدیدی داشتیم، اما ردی نداشتیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در 2 ماه اخیر، در موضوع قیمت ارز و تورم کمی تعادل ایجاد شده است، گفت:‌ معنی آن این است که اگر تلاش کنیم، موفق می‌شویم و اگر با همه توان حرکت کنیم، تورم را به طور کامل کنترل خواهیم کرد.

 روحانی با بیان روند کاهش نرخ تورم طی ماههای فروردین تا خرداد ماه امسال گفت: اگر این روند کاهش نرخ تورم با تلاش همگانی ادامه یابد، بی‌تردید موفق خواهیم شد.

رئیس جمهور با اشاره به جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی، اظهار داشت: در جلسه دیروز تصمیم گرفتیم امور بازرگانی را تا حدی متمرکز کنیم تا با نظارت بیشتر برای مصرف‌کننده‌ها گام‌های مثبتی برداشته شود.

وی با بیان اینکه آغاز روند مثبت را امروز مشاهده می‌کنیم، گفت: اینکه امروز طرح‌ها و پروژه‌های متعددی در استان خراسان شمالی افتتاح می‌شود و برای ادامه روند توسعه استان 10 هزار میلیارد تومان موافقتنامه امضاء می‌شود، نشان‌دهنده این است که حرکت پرشتاب توسعه و پیشرفت کشور برغم مشکلات و فشارهای دشمنان همچنان ادامه دارد.

رئیس جمهور اضافه کرد: به فضل الهی در همه ماه‌های آینده چندین طرح‌ بزرگ اقتصادی  در کشور افتتاح خواهد شد که این نشان‌دهنده وجود کار و کوشش در مسیر توسعه و آبادانی کشور است.

روحانی با اشاره به افزایش برداشت از مخزن مشترک گاز با قطر ، اظهار داشت: در گذشته و در اوایل دولت یازدهم کل برداشت گاز کشورمان از این مخزن مشترک کمتر از 300 میلیون متر مکعب در روز بود و امروز بیش از 600 میلیون متر مکعب از این مخزن برداشت می‌کنیم و از قطر پیشی گرفته‌ایم و این خبری است که انسان از شنیدن آن احساس غرور و آرامش می‌کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه به عنوان خادم ملت ایران، مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش خود احساس می‌کنیم، گفت:‌ مدیران بخاطر این مسئولیت باید در روز قیامت در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشند لذا امروز باید در مسیر انجام وظایف و مسئولیت‌های خود به ملت بزرگ ایران تلاش‌ مضاعف داشته باشیم.

 روحانی اضافه کرد: مردم به ما مسئولین رأی دادند و ما را انتخاب کردند که ما وکیل آنها بوده و از طرف‌شان کارها را انجام دهیم و قدرت دولت به واسطه رأی مردم است.

رئیس جمهور با اشاره به استقبال گرم مردم و ابراز مهربانی و خونگرمی آنها نسبت به خادمین خود در دولت، گفت: دولت‌های خارجی صحنه‌های اینگونه استقبال و همدلی بین دولت و مردم را به خوبی مورد بررسی قرار می‌دهند و اقتدار دولت را براساس آن می‌سنجند.

روحانی خاطر نشان کرد: مردم قدرشناس مسئولین خود هستند و هر چقدر استقبال مردم بیشتر می‌شود، مسئولیت ما نیز سنگین‌تر می‌شود. مردم نسبت به آینده خود امیدوار هستند و احساس می‌کنند که مسئولین به عنوان خادمین آنها مشغول خدمت‌گزاری هستند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: همه آرزوی‌مان این است که خداوند ما را به عنوان خادم مردم و خادم و غلام امام هشتم(ع) قبول کند و اگر خداوند این را بپذیرد، بالاترین لطف الهی شامل حال ما شده است.

روحانی تصریح کرد: همچنان که خدمت به مردم بسیار ارزشمند است، به همان اندازه کم‌کاری جرم بزرگی به حساب می‌آید.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به افزایش برداشت از منبع مشترک نفت کشورمان با کشور عراق، اظهار داشت: اوایل دولت یازدهم، کشورمان 50 هزار بشکه نفت از این منبع مشترک برداشت می‌کرد و در مقابل عراقی‌ها حدود 300 هزار بشکه برداشت داشتند و امروز با اقداماتی که انجام شده تقریباً روزانه 365 هزار بشکه نفت برداشت می‌کنیم.

 روحانی افزود: اینکه وزیر نیرو اعلام می‌کند در هفته 30 روستا از آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند و براساس گفته وزیر نفت هر روز 10 روستا به گاز سراسری وصل می‌شوند. این موارد اقداماتی ارزشمند و غرورانگیز است.

رئیس جمهور با بیان اینکه از عمران و آبادانی روستاها احساس لذت و خوشایندی دارد، گفت:‌ به عنوان یک روستازاده از شنیدن اخبار مربوط به آبادانی روستاها و رفاه و آسایش روستائیان احساس خوشحالی می‌کنم و اینگونه اخبار برایم لذت‌بخش است همچنان که برای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز عمران و آبادانی روستاها لذت‌بخش بود.

 روحانی با تأکید بر اینکه دولت گام‌های بسیار خوبی برای توسعه و پیشرفت روزافزون کشور برداشته است، اظهار داشت: بدون تردید اگر تحریم‌های اخیر آمریکا نبود و کارشکنی‌های آنها وجود نداشت، امروز شرایط بهتری داشتیم، اما برغم همه فشارها باز هم ملت ایران به پیش خواهد رفت و به مقصد خواهیم رسید.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه راهی جز وحدت، اتحاد، یگانگی و کار و تلاش روزافزون نداریم، گفت: همچنان که ژاپنی‌ها بعد از جنگ جهانی دوم بیش از ساعات کاری خود، خود را مسئول توسعه کشورشان می‌دانستند، امروز همه ما باید احساس مسئولیت کرده و در مسیر کار و تلاش و توسعه و آبادانی کشورمان گام برداریم و در چنین شرایطی بدون تردید از این مسیر به سلامت عبور خواهیم کرد.

روحانی با بیان اینکه اگر گروهی از مردم در اثر فداکاری و ایثار به پیروزی رسیدند تا کی پیروز می‌مانند به بیانات امام علی(ع) در این رابطه اشاره کرد و گفت: چنین ملتی تا زمانی که همه در کنار هم باشند، خواسته‌ها و افکارشان مشترک باشد، در ذهن و قلب‌هایشان اعتدال باشد، دست‌هایشان در کنار هم باشد و شمشیر و قدرت‌شان به یاری یکدیگر بیاید و چشم دقیق و جهان‌بین داشته باشند و از وحدت تصمیم و اراده جمعی برخوردار باشند، همواره پیروز خواهند بود و زمانی این جماعت شکست می‌خورند که بین آنها اختلاف و تفرقه بیفتد، مهربانی‌ها از بین برود، دل‌هایشان از هم جدا باشد، خداوند عزت و نعمت‌های فراوانی که به آنها داده را می‌گیرد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: نباید تصور کنیم که اگر در انقلاب پیروز شدیم و مسلمان بوده و عاشق خاندان رسالت و امامت هستیم، بدون وحدت و یاری یکدیگر پیروز می‌مانیم. همه باید توجه داشته باشیم که قانون خداوند برای همه مردم و اقشار یکسان است و اگر امروز به توصیه مولا علی(ع) عمل کنیم، خداوند قطعاً ما را پیروز خواهد کرد و از مشکلات عبور خواهیم کرد.

وی  در ابتدای سخنان خود نیز با اشاره به سالروز ولادت امام هشتم شیعیان(ع) و با بیان اینکه مضجع شریف رضوی پناه ایران و ایرانیان است، گفت: زندگی امام رضا (ع) و ترویج علم اهل بیت(ع)، درس بزرگی برای همه ما است.امام رضا(ع) به دلیل فرصتی که پیدا کرد توانست دانش و علم اهل بیت(ع) را در گفتگوها و مناظره‌های خود، تبیین کند.

 روحانی افزود: مناظره‌های بسیار جالب ایشان با خلیفه مرو نشان داد که بالاترین قدرت، منطق است و این رسالتی است که همه پیامبران برای دعوت بر عهده داشتند.

رئیس جمهور با بیان اینکه وظیفه همه ما نیز دعوت است، گفت: اگر مردم بدرستی دعوت شوند، مشتاقانه به دین رو می آورند و برای جذب مردم، بیان زیبایی های دین کافیست و بگیر و ببند هم لازم نیست.

روحانی تأکید کرد: با بیان درست از طرف ما مردم عاشق حقیقت، مهربانی، کمک به یکدیگر و عاشق اجرای مناسک دینی می‌شوند به شرطی که ما موضوع را درست بیان کنیم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه زندگی امام هشتم(ع) برای ما یک درست است، گفت:‌ امام رضا (ع) در قدرت نبود، اما مردم و صاحب منصبان به ایشان اقتدا می کردند.

روحانی با تأکید بر اینکه نفوذ معنوی، از ارزش بالایی برخوردار است، گفت: امام راحل و بنیانگذار انقلاب با همین قدرت معنوی خود در انقلاب پیروز شد و همه باید کاری کنیم که قدرت معنوی تقویت شود که در این حالت مشکلات جامعه حل خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه هر چه فشار خارجی بیشتر شود، حضور مردم در صحنه هم بیشتر می شود، اظهارداشت: با اطلاع می گویم شرایط ما از دوران جنگ سخت تر است؛ اما مطمئنم مثل جنگ با مقاومت پیروز می شویم.

پایگاه خبری خبر فوری (khabarfoori.com)

filemanager/7/siasi/156311191734352000
23 تیر 1398 - 19:56

به گزارش خبر فوری، حسن روحانی در جریان سفر به خراسان شمالی،در جلسه شورای اداری این استان با بیان اینکه تعداد کمی از فعالان اقتصادی در شرایط سخت کشور سوداگری و به ملت ظلم کردند، تاکید کرد: خدا را گواه می گیرم دولت با تمام قوا تلاش کرد؛ مردم و اکثر مسوولان همراهی، اما عده ای هم ما و ملت را دور زدند.

وی با بیان اینکه تعداد کمی از فعالان اقتصادی در شرایط سخت کشور سوداگری و به ملت ظلم کردند، تاکید کرد: خدا را گواه می گیرم دولت با تمام قوا تلاش کرد؛ مردم و اکثر مسوولان همراهی، اما عده ای هم ما و ملت را دور زدند.

 روحانی با قدردانی از حضور پرشور مردم استان خراسان شمالی که با هدف قدرت‌نمایی اسلام و نظام، از خدمتگزار و منتخب خود حمایت کردند، گفت: هر چه فشار خارجی‌ها بیشتر می‌شود، مردم ما بیشتر به صحنه می‌آیند و در حمایت از نظام و مسئولان خود سنگ تمام می‌گذارند.

 رئیس جمهور با اشاره به وحدت و همدلی موجود در بین مردم و مسئولان استان، گفت: وقتی می‌بینم همه مردم استان از شیعه و سنی و اقوام مختلف یکپارچه در کنار هم هستند، احساس لذت می‌کنم.

روحانی با بیان اینکه نباید انرژی‌های خود را هدر دهیم، اظهار داشت: در شرایط سخت امروز که با فشارها و تهدیدات مختلف دشمنان مواجه هستیم، همه باید در کنار هم باشیم و با وحدت و همبستگی است که می‌توان کارهای بزرگ انجام داد و افتخارات زیادی خلق کرد.

 رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امروز 23 تیرماه در تقویم ملی کشور به عنوان روز گفتگو و تعامل سازنده نامگذاری شده است، گفت:‌ در سال 94 در چنین روزی، توانستیم در یک گفتگوی سخت و نفسگیر 2 ساله با قدرت‌های بزرگ به توافق مهمی دست یابیم و این کار در تاریخ کم‌نظیر و حتی بی‌نظیر است.

روحانی خاطر نشان کرد: در مذاکرات سخت و فشرده‌ای که انجام شد یک کشور در مقابل 6 کشور، ایستاد و به توافق بزرگی دست یافت و در حالی که 12 سال قدرت‌های بزرگ، ملت ما را متهم به مخفی‌کاری و تلاش برای دستیابی به بمب می‌کردند در این گفتگوها آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به صراحت اعلام کرد که ایران به دنبال ساخت بمب نیست و این همان پروژه معروف پی‌ام‌دی بود که پرونده آن برای همیشه بسته شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه لغو 6 قطعنامه سازمان ملل علیه ایران که در مذاکرات محقق شد، کار ساده‌ای نبوده است، گفت:‌ از همه کسانی که در این موفقیت بزرگ دخیل بودند، مخصوصاً وزیر خارجه و همکارانش که به این موفقیت بزرگ دست یافتند تشکر می‌کنم.

روحانی خاطر نشان کرد: امروز ما پای قراردادی که بستیم، ایستاده‌ایم و عهد خود را نشکستیم و این یک پیروزی اخلاقی بزرگ برای ملت ایران است. مسئولان برخی کشورها در مذاکرات خصوصی با من نیز به این موضوع مهم اشاره می‌کنند و می‌گویند که شما پیروز بزرگ اخلاقی و سیاسی هستید.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها برغم تلاش‌های خود و زورگویی‌هایی که انجام می‌دهند، نتوانستند کاری از پیش ببرند، اظهار داشت: آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دادگاه لاهه، کنفرانس ورشو و همه عرصه‌هایی که علیه ملت ایران تلاش کردند، شکست خوردند و این یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران است و ما توانستیم در صحنه‌های بزرگ قدرت خود را به نمایش بگذاریم.

روحانی با بیان اینکه ملت ایران در جنگ تحمیلی قدرت نظامی خود را به نمایش گذاشت، گفت: در مذاکرات هسته‌ای، ما قدرت سیاسی و حقوقی خود را نشان دادیم و این موفقیت بسیار بزرگی است.

 رئیس جمهور با اشاره به تجربیات خود در مذاکرات هسته‌ای در مقاطع مختلف به عنوان مذاکره‌کننده و یا ناظر و تصمیم گیر، گفت: خیلی‌ها می‌گفتند که این توافق به نفع آمریکا بوده است، چرا آمریکا آن را بدترین توافق عنوان می‌کند.

روحانی با اشاره به اینکه براساس مصوبه شورای امنیت غنی‌سازی که حق ایران بوده را برای ما ممنوع کرده بودند، تصریح کرد: ما در این مذاکرات غنی‌سازی را برای خود قانونی کردیم. هر چند هر کشوری در چارچوب مقررات ان‌پی‌تی حق غنی‌سازی دارد اما در مورد هیچ کشوری شورای امنیت سازمان ملل این حق را به رسمیت نشناخته است و فقط در مورد ایران بود که به اتفاق آراء حق غنی‌سازی برای ایران به رسمیت شناخته شد و حتی خود آمریکا نیز به آن رأی داد که این پیروزی بسیار بزرگی است.

رئیس جمهور با اشاره به امضاء توافق برجام بعد از مذاکرات سخت و فشرده با قدرت‌های بزرگ، گفت: پس از توافق برجام از نظر اقتصادی، گشایش‌های خوبی برای کشور شاهد بودیم به طوری که  14 فاز پارس جنوبی افتتاح شد.

روحانی گفت: کمپرسورهای عظیمی را برای تأسیسات پارس جنوبی خریداری کرده بودیم اما بخاطر تحریم به ما تحویل نمی‌دادند، بعد از برجام ظرف چند ماه همه این دستگاه‌ها وارد کشور شد و در یکسال 5 فاز جنوبی  افتتاح گردید.

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح ده‌ها طرح پتروشیمی و همچنین پالایشگاه خلیج فارس، گفت: امروز روزانه 110 میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می‌کنیم که در تاریخ بی‌سابقه است. در آغاز توافق برجام یک میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم، اما در سال‌های 94 الی 96 این رقم به 2 میلیون و 800 هزار بشکه رسید که اینها از نتایج و آثار برجام بود.

وی در ادامه با طرح این سوال که چه کسی موجب شد که آمریکا از برجام خارج شود؟، گفت: رژیم صهیونیستی و شخص نتانیاهوی خبیث 2 بار اعلام کردند که ما فشار آوردیم ترامپ از برجام خارج شود و همچنین ولیعهد عربستان هم گفت که فشارهای او به ترامپ باعث خروج آمریکا از برجام شده است و بدعهدی دولتمردان امروز آمریکا که هیچ پایبندی به تعهدات بین‌المللی ندارند و حتی برای متحدان خود نیز احترام قایل نیستند،  از دیگر عوامل خروج آمریکایی‌ها از برجام بوده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکایی ها بعد از خروج برجام تلاش کردند، دنیا را دنبال خود بکشند و با وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران و جنگ اقتصادی، ایران را نیز مجبور به خروج از برجام کنند، اظهار داشت: ما که یک ملت و یک حکومت با تجربه هستیم و در مقابل یک دولت کم‌تجربه در آمریکا قرار داریم به طرف‌های دیگر برجام مهلت دادیم تا جبران کنند که البته در این مدت برخی از طرف‌های برجام از جمله روسیه و چین قدم‌هایی برداشتند و همکاری خوبی با ایران دارند اما اروپایی‌ها نخواستند و یا نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند.

روحانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در این موضوع و تلاش برای دستیابی به هدف خود، تنها مانده‌اند، گفت: فقط یک رژیم جعلی و یکی دو کشور کوچک از آمریکا حمایت کردند، اما همه دنیا در مقابل آمریکا و زورگویی‌اش ایستاده و صبر راهبردی ما را در مقابل آمریکا که کار بسیار سختی هم بود می‌ستایند.

رئیس جمهور همچنین اظهار داشت: البته با تحمیل شرایط سخت به کشور و تحریم‌های ناعادلانه آمریکا در داخل کشور بعضی افراد که در کارهای اقتصادی فعال بودند در ماه‌های اول بد عمل کردند. سوء استفاده و سوداگری نمودند و به ملت خود ظلم کردند.

روحانی با بیان اینکه این افراد عده زیادی نیستند، گفت: این سوداگران دلار را از ما گرفتند تا کالاهای اساسی برای رفع نیاز مردم وارد کنند، اما با عملکرد نادرست خود و با فرم‌های تقلبی به وظیفه خود عمل نکرده و مردم را دچار مشکل کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما در دولت با تمام توان برای حل مشکلات و مقابله با فشار دشمنان تلاش می‌کردیم، گفت: گاهی تلاش ما کارساز نبود و عده‌ای ما را دور می‌زدند که البته دستگیر شدند که باید طبق قانون با آنها برخورد شود.

روحانی با قدردانی از مردم بخاطر مقاومت در برابر مشکلات در این شرایط سخت، گفت: می‌دانم که در این مدت به مردم بسیار سخت گذشته است، اما مردم ما مقاومت کردند در برابر مشکلات و دولت را یاری کردند. به روشنی می‌گویم با مقاومت مردم و تلاش مسئولان دشمنان موفق نخواهند شد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه اگر دشمنان بخواهند به فشارهای خود ادامه داده و ما را تسلیم کنند، در مقابل فشارها ایستادگی خواهیم کرد، گفت: ما گاهی سخن نرم می‌گوییم و به دشمنان خود فرصت می‌دهیم شاید هدایت شوند. اشکالی هم ندارد که اول با دشمن با منطق و نرم صحبت کنیم، اما صبر و تحمل ما هم حد و اندازه‌ای دارد و کاسه صبر روزی لبریز می‌شود.

روحانی با بیان اینکه یک عده افراد تازه‌کار در آمریکا روی کار آمده و بازی را بهم زدند تا ما را تحریک کنند، گفت: در برابر این بدعهدی‌ها ما استراتژی صبر راهبردی خود را از 18 اردیبهشت امسال به اقدام تقابل تغییر دادیم و تأکید کردیم که در مقابل هر اقدامی از طرف مقابل، متقابل عمل می‌کنیم. اگر آنها با کاهش عمل کنند ما هم تعهدات خود را کاهش می‌دهیم، اگر برجام را نقض کنند ما هم نقض می‌کنیم. اگر هم تعهدات خود را به صورت کامل اجرا کنند ما نیز کامل اجرا خواهیم کرد. البته در این میان مذاکرات زیادی هم این روزها داریم، اما مسیر درستی را که انتخاب کرده‌ایم، پیش می‌بریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم مقاوم و عزیز کشور هم امروز کاملاً به این نظر رسیده‌اند که در برابر زورگو نمی‌توان تسلیم شد و باید در برابر زورگویی ایستاد، تصریح کرد: ما همیشه برای مذاکره آماده‌ایم، همین ساعت و همین لحظه شما از زورگویی و تحریم دست بردارید و پای منطق و عقل برگردید ما آماده‌ایم.

 روحانی تأکید کرد: ما اهل منطق و عقلانیت هستیم و به عهد خود وفاداریم، اما وقتی شما به عهد خود عمل نمی‌کنید، ما راه دیگری پیش روی خود نداریم و در این مسیر مردم عزیز با همه قدرت در حمایت از مسئولان خود پای کار هستند و از 18 اردیبهشت در مقابل فشار دشمنان از تصمیم مسئولان خود حمایت کرده و بیشتر دولت را حمایت می‌کنند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات و حوادث طبیعی ماه‌های اخیر در کشور، گفت: مردم در برابر مشکلات نشان دادند که همراه و کمک دولت هستند و در واقعه سیل کشور که 24 استان با آن درگیر شد، همه از مردم گرفته تا مسئولان، نیروهای مسلح، نیروهای امدادی و همه و همه پای کار بودند و کمک کردند. کار بسیار بزرگی انجام شد.

روحانی همچنین به هجوم ملخ‌ها به برخی استان‌های کشور و خسارات به بار آمده از این حادثه به محصولات کشاورزی اشاره کرد و  گفت: در این زمینه نیز کار بزرگی انجام شد و 700 هزار هکتار مزارعی که با هجوم ملخ‌ها مواجه شده بود، سمپاشی شد و برغم مشکلات مالی، بودجه مورد نیاز تأمین و از این مشکل نیز عبور کردیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که شرایط امروز بهتر از 2 ماه قبل است، گفت: مردم و مسئولان همه تلاش خود را برای عبور از مشکلات انجام می‌دهند، به ملت شریف می‌گویم ما کاهلی و تنبلی نکردیم و همه مسئولان نیروهای مسلح، مجلس، قوه قضائیه و دولت نسبت به رفع مشکلات مردم بی‌تفاوت نبوده و بی‌توجهی نکردند.

روحانی خاطر نشان کرد: همه پای کار بودند و تلاش کردند، گاهی 80 درصد، گاهی 70 درصد و گاهی کمتر و یا بیشتر موفق بودند. در این راه در بعضی امور تجدیدی داشتیم، اما ردی نداشتیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در 2 ماه اخیر، در موضوع قیمت ارز و تورم کمی تعادل ایجاد شده است، گفت:‌ معنی آن این است که اگر تلاش کنیم، موفق می‌شویم و اگر با همه توان حرکت کنیم، تورم را به طور کامل کنترل خواهیم کرد.

 روحانی با بیان روند کاهش نرخ تورم طی ماههای فروردین تا خرداد ماه امسال گفت: اگر این روند کاهش نرخ تورم با تلاش همگانی ادامه یابد، بی‌تردید موفق خواهیم شد.

رئیس جمهور با اشاره به جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی، اظهار داشت: در جلسه دیروز تصمیم گرفتیم امور بازرگانی را تا حدی متمرکز کنیم تا با نظارت بیشتر برای مصرف‌کننده‌ها گام‌های مثبتی برداشته شود.

وی با بیان اینکه آغاز روند مثبت را امروز مشاهده می‌کنیم، گفت: اینکه امروز طرح‌ها و پروژه‌های متعددی در استان خراسان شمالی افتتاح می‌شود و برای ادامه روند توسعه استان 10 هزار میلیارد تومان موافقتنامه امضاء می‌شود، نشان‌دهنده این است که حرکت پرشتاب توسعه و پیشرفت کشور برغم مشکلات و فشارهای دشمنان همچنان ادامه دارد.

رئیس جمهور اضافه کرد: به فضل الهی در همه ماه‌های آینده چندین طرح‌ بزرگ اقتصادی  در کشور افتتاح خواهد شد که این نشان‌دهنده وجود کار و کوشش در مسیر توسعه و آبادانی کشور است.

روحانی با اشاره به افزایش برداشت از مخزن مشترک گاز با قطر ، اظهار داشت: در گذشته و در اوایل دولت یازدهم کل برداشت گاز کشورمان از این مخزن مشترک کمتر از 300 میلیون متر مکعب در روز بود و امروز بیش از 600 میلیون متر مکعب از این مخزن برداشت می‌کنیم و از قطر پیشی گرفته‌ایم و این خبری است که انسان از شنیدن آن احساس غرور و آرامش می‌کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه به عنوان خادم ملت ایران، مسئولیت بسیار سنگینی بر دوش خود احساس می‌کنیم، گفت:‌ مدیران بخاطر این مسئولیت باید در روز قیامت در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشند لذا امروز باید در مسیر انجام وظایف و مسئولیت‌های خود به ملت بزرگ ایران تلاش‌ مضاعف داشته باشیم.

 روحانی اضافه کرد: مردم به ما مسئولین رأی دادند و ما را انتخاب کردند که ما وکیل آنها بوده و از طرف‌شان کارها را انجام دهیم و قدرت دولت به واسطه رأی مردم است.

رئیس جمهور با اشاره به استقبال گرم مردم و ابراز مهربانی و خونگرمی آنها نسبت به خادمین خود در دولت، گفت: دولت‌های خارجی صحنه‌های اینگونه استقبال و همدلی بین دولت و مردم را به خوبی مورد بررسی قرار می‌دهند و اقتدار دولت را براساس آن می‌سنجند.

روحانی خاطر نشان کرد: مردم قدرشناس مسئولین خود هستند و هر چقدر استقبال مردم بیشتر می‌شود، مسئولیت ما نیز سنگین‌تر می‌شود. مردم نسبت به آینده خود امیدوار هستند و احساس می‌کنند که مسئولین به عنوان خادمین آنها مشغول خدمت‌گزاری هستند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: همه آرزوی‌مان این است که خداوند ما را به عنوان خادم مردم و خادم و غلام امام هشتم(ع) قبول کند و اگر خداوند این را بپذیرد، بالاترین لطف الهی شامل حال ما شده است.

روحانی تصریح کرد: همچنان که خدمت به مردم بسیار ارزشمند است، به همان اندازه کم‌کاری جرم بزرگی به حساب می‌آید.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به افزایش برداشت از منبع مشترک نفت کشورمان با کشور عراق، اظهار داشت: اوایل دولت یازدهم، کشورمان 50 هزار بشکه نفت از این منبع مشترک برداشت می‌کرد و در مقابل عراقی‌ها حدود 300 هزار بشکه برداشت داشتند و امروز با اقداماتی که انجام شده تقریباً روزانه 365 هزار بشکه نفت برداشت می‌کنیم.

 روحانی افزود: اینکه وزیر نیرو اعلام می‌کند در هفته 30 روستا از آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند و براساس گفته وزیر نفت هر روز 10 روستا به گاز سراسری وصل می‌شوند. این موارد اقداماتی ارزشمند و غرورانگیز است.

رئیس جمهور با بیان اینکه از عمران و آبادانی روستاها احساس لذت و خوشایندی دارد، گفت:‌ به عنوان یک روستازاده از شنیدن اخبار مربوط به آبادانی روستاها و رفاه و آسایش روستائیان احساس خوشحالی می‌کنم و اینگونه اخبار برایم لذت‌بخش است همچنان که برای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز عمران و آبادانی روستاها لذت‌بخش بود.

 روحانی با تأکید بر اینکه دولت گام‌های بسیار خوبی برای توسعه و پیشرفت روزافزون کشور برداشته است، اظهار داشت: بدون تردید اگر تحریم‌های اخیر آمریکا نبود و کارشکنی‌های آنها وجود نداشت، امروز شرایط بهتری داشتیم، اما برغم همه فشارها باز هم ملت ایران به پیش خواهد رفت و به مقصد خواهیم رسید.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه راهی جز وحدت، اتحاد، یگانگی و کار و تلاش روزافزون نداریم، گفت: همچنان که ژاپنی‌ها بعد از جنگ جهانی دوم بیش از ساعات کاری خود، خود را مسئول توسعه کشورشان می‌دانستند، امروز همه ما باید احساس مسئولیت کرده و در مسیر کار و تلاش و توسعه و آبادانی کشورمان گام برداریم و در چنین شرایطی بدون تردید از این مسیر به سلامت عبور خواهیم کرد.

روحانی با بیان اینکه اگر گروهی از مردم در اثر فداکاری و ایثار به پیروزی رسیدند تا کی پیروز می‌مانند به بیانات امام علی(ع) در این رابطه اشاره کرد و گفت: چنین ملتی تا زمانی که همه در کنار هم باشند، خواسته‌ها و افکارشان مشترک باشد، در ذهن و قلب‌هایشان اعتدال باشد، دست‌هایشان در کنار هم باشد و شمشیر و قدرت‌شان به یاری یکدیگر بیاید و چشم دقیق و جهان‌بین داشته باشند و از وحدت تصمیم و اراده جمعی برخوردار باشند، همواره پیروز خواهند بود و زمانی این جماعت شکست می‌خورند که بین آنها اختلاف و تفرقه بیفتد، مهربانی‌ها از بین برود، دل‌هایشان از هم جدا باشد، خداوند عزت و نعمت‌های فراوانی که به آنها داده را می‌گیرد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: نباید تصور کنیم که اگر در انقلاب پیروز شدیم و مسلمان بوده و عاشق خاندان رسالت و امامت هستیم، بدون وحدت و یاری یکدیگر پیروز می‌مانیم. همه باید توجه داشته باشیم که قانون خداوند برای همه مردم و اقشار یکسان است و اگر امروز به توصیه مولا علی(ع) عمل کنیم، خداوند قطعاً ما را پیروز خواهد کرد و از مشکلات عبور خواهیم کرد.

وی  در ابتدای سخنان خود نیز با اشاره به سالروز ولادت امام هشتم شیعیان(ع) و با بیان اینکه مضجع شریف رضوی پناه ایران و ایرانیان است، گفت: زندگی امام رضا (ع) و ترویج علم اهل بیت(ع)، درس بزرگی برای همه ما است.امام رضا(ع) به دلیل فرصتی که پیدا کرد توانست دانش و علم اهل بیت(ع) را در گفتگوها و مناظره‌های خود، تبیین کند.

 روحانی افزود: مناظره‌های بسیار جالب ایشان با خلیفه مرو نشان داد که بالاترین قدرت، منطق است و این رسالتی است که همه پیامبران برای دعوت بر عهده داشتند.

رئیس جمهور با بیان اینکه وظیفه همه ما نیز دعوت است، گفت: اگر مردم بدرستی دعوت شوند، مشتاقانه به دین رو می آورند و برای جذب مردم، بیان زیبایی های دین کافیست و بگیر و ببند هم لازم نیست.

روحانی تأکید کرد: با بیان درست از طرف ما مردم عاشق حقیقت، مهربانی، کمک به یکدیگر و عاشق اجرای مناسک دینی می‌شوند به شرطی که ما موضوع را درست بیان کنیم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه زندگی امام هشتم(ع) برای ما یک درست است، گفت:‌ امام رضا (ع) در قدرت نبود، اما مردم و صاحب منصبان به ایشان اقتدا می کردند.

روحانی با تأکید بر اینکه نفوذ معنوی، از ارزش بالایی برخوردار است، گفت: امام راحل و بنیانگذار انقلاب با همین قدرت معنوی خود در انقلاب پیروز شد و همه باید کاری کنیم که قدرت معنوی تقویت شود که در این حالت مشکلات جامعه حل خواهد شد.

22

نظرات 48
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.
عباس عارفی 0 0 پاسخ 1398/4/26 -16:08

دولت واعضای آن چه در داخل وچه در خارج(ظریف الدوله) دارن به مردم دروغ میگن،یک کلمه راست از دهان اینا در نمیاد صداقت در کردار وگفتار ندارن،اگه دست از این کارشون برندارن،ضرر خواهند کرد

سام 0 0 پاسخ 1398/4/25 -09:03

آقای روحانی توایران به مردم با زبان فارسی دروغ میگوید وظریف هم تو اورپا با زبان انگلیسی به مردم دروغ میگوید.

مهمان 0 0 پاسخ 1398/4/24 -14:42

ممکن است وضع امروز مملکت حاصل کاهلی و تنبلی دولت نباشد اما کارنابلدی و سوء مدیریت بدتر از کاهلی و تنبلی است.

ا 2 1 پاسخ 1398/4/24 -13:51

همتون باید برید . اگر نرید مردم به زور بیرونتون میکنن . از تاریخ درس عبرت بگیرید .

Poj 1398/4/24 -17:52

احیانا تو از همون منافقینی نیستی که در اروپا دارن در فضای مجازی میچرخن و هشتگ#براندازی مینویسن؟؟

محسن 2 0 پاسخ 1398/4/24 -11:58

واقعا از رئیس جمهور یه مملکت که باید بینش سیاسی و تحلیل داشته باشه بعیده این حرف زدن که برجام به نفع ایران بوده و آمریکا از آن خارج شده است. بابا برادر من این مسئله را هم الان یه ادم بی سواد هم فهمیده است که آمریکا و حامیانش از ایران به خاطر تو تا مسئله میترسدین که یکیش بحث هسته ای است و دیگری موشکهای بالستیک . یعنی تا قبل از برجام این دو مورد بود که کشورهای عربی جرات نق نق کردن نداشتن . ولی آمریکا با یک برنامه حساب شد اول بحث هسته را اورد جلو و کل دستاوردهای هسته ای را با سیمان نابود کرد و بعد که خیالش راحت شد ایران بمب اتم نداره از برجام خارج شد یعنی مشت اول ایران که ضامن امنیت ملی بود رفت هوا. حالا میخواهد مشت دوم ایران که موشکهای بالستیک است را باز کنه یعنی از بین بردن صنعت موشکی به همین خاطر هی وعده مذاکره میفرسته و بعد از این دو مرحله هم حمله به ایران و تجزیه ایران و....

Poj 1398/4/24 -17:54

اگر برجام و رابطه با امریکا به نفع ایران بوده پس قرارداد گلستان و ترکمانچای هم به نفع ایران بوده. روحانی دقیقا تفکرات و راه و روشش و حتی دروغ هاش مشابه با بنی صدره جاسوس بوده

محسن 1 0 پاسخ 1398/4/24 -11:07

دروغ تا کی؟

کدخدا 1 2 پاسخ 1398/4/24 -10:45

سلام جناب روحانی اینکه درمذاکرات سنگ تمام گذاشتید برهیچکس پوشیده ومخفی نیست اما کار بکنید که اقتصاد ومعیشت مردم رونق بگیرد نردو واقعا درزیر فشار تورم دارند له میشوند بجنبید کارگری بعد از6سال ازگذشته دولت جنابعالی با حقوق یک الی یکونیم میلیون تومان با تورم 52درصد یعنی فاجعه دست بجنبانید تکلیف مردم رامشخص کنید

محمد شیشه گران 1 1 پاسخ 1398/4/24 -10:40

با درود به مردم کوچه و بازار نه مردم رانت خوار ،خواهش میکنم برای دیدن امثال روحانی به خیابان نرید که ایشان دیدن شما را حمل بر حمایت کند و بیشتر توهم بزند

شهروند 0 0 پاسخ 1398/4/24 -09:33

سلام وعرض خداقوت جانانه به جناب آقای روحانی !!!!تو که نوشم نئی نیشم چرایی .....جناب رئیس جمهور از توهم و رویاپردازی دست بردارید اگه نمی تونید کاری انجام بدید به شعور مردم توهین نکنید کدوم جنس قیمتش ثابت مونده یاارزون تر شده؟مردم دارن له میشن و صدای خردشدنشون به دلایل متعدد به گوش شما و وزیراتون نمی رسه یا دوست ندارید برسه خواهشا نمک به زخم مردم نپاشین . خدا خیرتون بده

رضا 0 0 پاسخ 1398/4/24 -09:04

اونی که بهت لبخند زده احتمالا مجنون بوده مارو گرفتی با یه خداحافظی کل ایران شاد میکنی

علی 1 0 پاسخ 1398/4/24 -09:00

اگه دلت برای مردم میسوزه برو چرا نمیری همه چیز نابود کردی

جبار 0 0 پاسخ 1398/4/24 -08:45

استاد حاشيه سازي هستي روحاني!!! مرغ تخم دارد و غار غار ميكند حتما فاميلهات برات دست تكون دادن

وفایی 0 0 پاسخ 1398/4/24 -06:34

ما که ماشین ضدگلوله نداریم تا از داخلش مردم رو جوری دیگه ببینیم .ماپیاده ایم ازسواره هم بیخبریم . قبله عالم.

غلامرضاهوشمند 0 0 پاسخ 1398/4/24 -04:29

هیچ بقالی نمیگه ماست من ترش است.

سید ابوطالب 0 0 پاسخ 1398/4/24 -02:01

سلام.مگر نظر مردم مهم است.وقتی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی که طرفدار دولت روحانی بود،الان پشیمان است،که از او حمایت میکرد.بقیه مردم تکلیفشون معلومه.خداوند اانشالله سزای مسئولینی که سفره مردم کم کردند برسونه.بیشتر مردم وضع اقتصادشون روز به روز بدتر میشه.خدا عاقبت مردم ختم بخیر کنه.فردای قیامت آقای روحانی وامثال نوبختها باید جواب خون شهدا بدهند.

بنده خدا 3 0 پاسخ 1398/4/23 -23:53

سلام. یه سوال از حسن آقا دارم؟ اگه واقعا به این اعتقاد دارید که فردای قیامت باید جوابگوی ۸۲میلیون جمعیت باشید چرا واسه رسیدن به این کرسی پر درد سر اینقدر خودتو به آب و آتیش زدی و واسه خودت مشکل درست کردی؟ بیچاره کردی مردم رو مرد ناحسابی

نقاش باشی 3 0 پاسخ 1398/4/23 -23:21

فقط زود تموم بشه بره همین ،حرفاش خیلی چندش آورشده

ناشناس 2 0 پاسخ 1398/4/23 -22:42

اقای رئیس جمهور محترم اگر شما مانند مردم از بازار خرید می کردید آن موقع حرفتان صحیح است لکن همین ماه تیر نسبت به خرداد ماست 14هزار تومان در سوپر مارکت های و لبنیات فروشی ها در 22تیر به قیمت 18500 هزار تومان روی أن درج شده است آقای رئیس جمهور متاسفانه بعضی از مسئولین از صبحانه تا شام از پول بیت المال صرف می کنند و خبر ندارند قیمت های چقدر افزایش می باید امیدوارم این پیام بنده حقیر بخوانند و فکر کنید که نمی کنید بعد اتمام دوره ریاست جمهوری هم بگوئید مردم حلال کنید

احمد 2 1 پاسخ 1398/4/23 -22:21

جناب رئیس دولت اگه واقعا برا این ملت ارزش و احترام قائلین و دلتون واسشون میسوزه با یه خداحافظی مردونه خوشحالشون کنین ،باور کنین اکثر ملت دعای خیرشون بدرقه ی راهتون میشه وگرنه نفرین ابدی این ملت دامنگیرتون میشه ،راضی نشین این ملت بیشتر ازاین خوار و ذلیل بشن ،دروغ بسه لطفا. 《مارا به تو امید نیس ،شر مرسان》

رسولی 3 0 پاسخ 1398/4/23 -22:19

مردم دارند له میشن ,این داره شعر میگه ,من موندم تو این مملکت کسی پیدا نمیشه جوابگوی این همه بی عدالتی دولت باشه,و چرارهبری ورود نمیکنه مگه وضع مردم نمیبینه یا نمیدونه,مگر این نظام یا این انقلاب مال مستضعفین ومحرومین وفقرا نبود چی شد ,یا وظیفه شورایی نگهبان مگه تایید صلاحیت کاندیدا ها نیست,چرا یک فرد ک نمیتونه مشکلات کشور حل کنه تایید کردن,,

حجت محسنی ازآبیک 0 3 پاسخ 1398/4/23 -22:19

حاج آقا وضع عالیه بهتراز این نمی شه .ماازشما گلایه نداریم چون به شمارای ندادیم مابه وعده ها ،به شعارها ،به دروغهارای دادیم،مابه کنسرتهای مختلط،به کارناوالهای مختلط رای دادیم .شماخوب بلدی مایم که چوب تفکرخودمون داریم می خوریم . روحانی مچکریم...

R.r 7 0 پاسخ 1398/4/23 -22:05

هرکسی بگه وضعیت مردم در ماه های اخیر بهتر شده، در حلال بودن نطفش باید شک کرد. والسلام

.. 1398/4/24 -00:19

عالی عالی

بیتا 4 0 پاسخ 1398/4/23 -22:04

به خدا حقمونه که روحانی مسخرمون کنه خدا به هر کس به اندازه لیاقتش میده! تازه فیلم طنز اختلاس ها و دزدی هاشو ن رو هم واسمون می سازن و ما غش غش می خندیم

Hamid 2 0 پاسخ 1398/4/23 -21:48

اون لبخند که دیدین جناب از سر رضایت نیس ،از روی تمسخر خودشون هس که چی شد که با دست خودشون گور خودشونا کندن.وقتی باقسم جلاله و به دروغ مردم رو فریب دادین ،خداوند هم اینجوری گذاشت تو کاسه اتون. از وقتی جنابعالی اومدین سرکار این مردم یه روز خوش ندیدن ،اگه دیدن بیان بگین چه زمانی بوده .چهار سال ملت و کشور رو معطل توافقی کردین که یه شبه کدخدا گند زد بهش ،بجاش چی گیر ما اومد ،نابودی تقریبا ۸۰درصدی صنعت هسته ای،رکود اقتصادی ،تحریم ،گرونی ،اختلاس ،مافیا،دزدی ،بی پولی ،بیکاری و....علی برکت ا‌...،نتیجه ی دروغ همین ها میشه،طبق آمار خودتون منتهی به سال ۹۶ پولی که بابت فروش نفت گرفتین بیش از ۵۰۰میلیارد دلاربوده،عملکرد ؟؟؟؟؟دلار از ۳۵۰۰تومان رسیده الان به۱۳۰۰۰تومان،خودرو تقریبا ۱۰۰درصد گران،مواد خوراکی میانگین دویست درصد گران و...اینها نتیجه دولت تدبیر و امید بوده ،معلومه مردم لبخند رضایت هم میزنن.!!!!!؟؟

سمانه نیک امان 7 0 پاسخ 1398/4/23 -21:46

ماهیانه ۱۸۰۰ حقوق میگیرم هنوز ۱۰ روز از ماه نگدشته کاسه ی چه کنم چه کنم دستم میگیرم ... آقای رییس جمهور به نظرتون مردم به چی راضی هستند ؟؟

علی 2 0 پاسخ 1398/4/23 -21:42

آره اینقدر وضع خوبه که ارزش سرمایه من سه برابر کم تر شده . یک خونه میخواستم بخرم حالا به لطف دولت شما و برجام متون تا ۲۰ سال دیگه هم نمی تونم کاری بکنم نه تنها من بلکه خیلی های دیگه هم همین شرایط رو دارند .یک خرید ساده که میری برای خونه وقتی برمیگردی میبینی هیچ تو جیبت نمونده ازبس قیمتها بالا رفته. من که روز و شب دعا میکنم هم خودت رو هم وزرات رو

بهنام 8 0 پاسخ 1398/4/23 -21:25

شوخی میکنی شیخ ؟یه سری به خودت بزن فک کنم حالت خوب نیست،مرد حسابی اصن مگه برا مردم ارزش هم قائلی ؟؟؟؟؟ملت زیر بار فشار اقتصادی له شدن ،چی چی بهتر شده ؟واقعا گندشو در آوردین دیگه .خجالتم خوب چیزی والا.

عبدلی 3 0 پاسخ 1398/4/23 -21:17

شتر در خواب بیند پنبه دانه ...

علی 6 0 پاسخ 1398/4/23 -21:17

تو رو خدا به روحانی لبخند نزنید و دست براش تکون ندین تا کمر زیر بار مسئولیت سنگین نشکنه خخخخخخخخ

علی رضا 5 0 پاسخ 1398/4/23 -21:03

سلام خدا را شکر امروز مرغ را ۱۴۹۰۰ تومانخریدیم خیلی خوب شده ۱۰ روز پیش ۱۲۰۰۰ بود انشالله مردم به دولت کمک کنند رانت خوار ها تپل تر بشن این هم عیدی مردم

m 5 0 پاسخ 1398/4/23 -21:01

نخیر اقا مثله وعده های دروغتون این هم دروغه مردم خودشون دارن از بازار جنس میخرن میبینن چخبره دیگه.... وضع ما داره روز به روز بدتر میشه فقط حرف میزنید و میگید باید این کار بشه باید اون کار بشه خب بعد از شش سال کو؟؟دیگه از بعد از شش سال از کلمه باید استفاده نکنید خواهشا

رضا 3 0 پاسخ 1398/4/23 -21:00

آقای رئیس جمهور محترم به نظر شما وضع خوبه هیچ فرد تحصیل کرده ای با کمی مطالعه اقتصادی فکر نمی کرد اوضاع اینگونه بشه. در هر پارامتري نگاه بیاندازید رشد کاذب رو که اصلا همخوانی با جیب اکثر مردم رو نداره رو می بینید لطفا با انصاف تر صحبت کنید . روزگار مردم اصلا خوب نیست و رو آوردن به حتی کم خوردن . این رو می تونید از آمار زباله شهر تهران هم متوجه بشوید . از وضع مسکن هم که شما خیلی بیشتر از بنده خبر دارید . به جای استفاده از فرصت چندین ساله در دوره ریاست جمهوری جنابعالی برای ترمیم اقتصاد و کاهش سوداگری و دلالی متاسفانه در این حداقل یکساله چه موارد بداخلاقی و سوداگری در همه موارد را شاهد بودیم . یعنی امکان هست شرایط درست بشه و مسکن به قیمت پنج میلیون تومان برگرده و ...

تورج میرزا 5 0 پاسخ 1398/4/23 -21:00

روحانی : شرایط زندگانی مردم... اما مقداری بهتر از ماه های گذشته است. ههههه بله خیلی بهتر شده نسبت ب ماه های گذشته البته برای تجار و محتکرین و أعازاده ها و جیره خوران و دست اندرکاران و اگه امت عامی هم گفتهء روباه بنفش را تأئید میکنن ! احتمالا از روغن زیتون اصل همراه با گریس استفاده میکنن

هلنا موسوی نژاد 3 0 پاسخ 1398/4/23 -20:54

مگ نظر ما مردم واسه مسئولین مهمه فقط زندگی خودشون مهمه

Kabir 1398/4/24 -18:31

هلنا تو زمانی که روحانی گفت حجاب ازاده که رفتی بهش رای دادی و فکره گرونی نبودی حالا چه مرگته؟؟ حالا برو تا دلت میخواد تو خیابونا چهارشنبه سفید برگزار کن و موهاتو بریز بیرون. ولی فقط دهنت رو ببند و انتقاد نکن.

قربانی 7 0 پاسخ 1398/4/23 -20:39

سلام .به نظرم آقای رئیس جمهور محترم هیچوقت بازار برای خرید تو عمرشون نرفتن محض اطلاع ایشون همین چند روز پیش سیب زمینی تا کیلویی 15هزار رفت سه کیلو 45تومان ببخشید هواسم نبود یاد یارانه میفتید .فردا همینم قطع میکنین. آقای رئیس جمهور مرغ داشت قیمتش ثبات پیدا میکرد کیلویی 10500بود بی سرو صدا به خاطر تدبیر وزارت محترم کشاورزی و شورای.......قیمت 12500تعیین کردن چرا؟؟؟الان بخاطر این تدبیر شده کیلویی 14500؟؟؟تخم مرغ و لبنیات.قیمت لوازم یدکی ووووو بزارین صادقانه بگم این دولت .دولت ثروتمندان و مدیران پیر و فرسوده.بود و هست شما فرمودین مردم مرا میبینن لبخند میزنن کدوم مردم ؟؟؟احتمالا ما نظر شما وزرا هستن.یه عده دلال. پولدار یا توی جامعه نیستین یا زمانی که سفر استانی تشریف میبرین با دقت به شعارها توجه نمیکنین..حقوق کار گر و کارمند هم به خاطر تدبیر جناب نوبخت مثل سالهای قبل کم بود ولی قشر ثروتمند رو فاصله دادین (فاصله طبقاتی )چرا موقع انتخابات حرفتاتون اینقدر قشنگه ولی در عمل ...بماند ..چند وقت دیگه هم انتخابات مجلسه ما که چیزی ندیدیم ازشون ..بازم مردم شریف و همیشه در صحنه بیادشون میفته و وعده های تو خالی واقعا روتون میشه واقعا حرف زیاده اینارو از سر خوشی و لبخند گفتم چون رئیس جمهور فرمودن شادیم و مشکلی نداریم الحمدالله ....... که نداریم همیشه به لبخند و آمار چشمی

امنه نوروزی 2 0 پاسخ 1398/4/23 -20:36

به نظر من تا دولت ایران به باج دادن به امریکا و ان‌گلیس ادامه میده اوضاع همینه این دعوای زرگری باید تموم بشه همین وگرنه مردم ایران دیگه ظرفیت ندارن خرج بلند پروازی های انگلیس و امریکا رو بدن

سلطانعلی کریم نژاد 2 0 پاسخ 1398/4/23 -20:30

سلام جناب روحانی تلخند را اشتباهی لبخند میبیند ولی ایشان می دانند این هم یکی از دروغ هایش است مردم! مردم(۷۰٪)مرده اندکسی نیست شرم کند و این ملت را رها کنند شما عرضه ندارید کار به افراد کارآمد و جهادی بسپارید

یه نفر 3 0 پاسخ 1398/4/23 -20:21

خیلی وضع خوب شده عالی عالیه فقط نون نداریم بخوریم توان پرداخت اجاررو نداریم. درآمدمون کم شده. پول قبض اب و برق هم نمیشه پرداخت کرد. دکترم نمیشه رفت سعی میکنیم خود درمانی کنیم. ولی بازم خوبه که زنده ایم. علی برکت الله

جواد کریمی 4 0 پاسخ 1398/4/23 -20:21

اوضاع مردم هر روز بدتر از دیروز، حق مردم واقعا این نیست، واقعا اگه نمیتونید بکشید عقب، بی تدبیری وندانم کاری هم حدی داره، شما رو به خون شهدا قسم فکری به حال این مردم بکنید، داریم زیر فشار زندگی له میشیم

نگین 5 1 پاسخ 1398/4/23 -20:14

به ریشت می خندن مردم توهم زدن هم حدی داره نه تنها ملت ایران مردم یمن سوریه را باید پاسخگو باشید خواهشاً اگه دوره نیفتی سنگینتری اراجیف بافتن هم حد و مرزی داره

یه شهروند 4 0 پاسخ 1398/4/23 -20:14

آقای روحانی میشه لطفا بگین چه کاری انجام دادین برای مردم که ازدوماه قبل وضعشون بهتر شده؟

ـ 1398/4/23 -23:26

چه توقعی داری شما دوماه میشه ۶۰روز فعلا بزار ۱۰۰ روز بشه آخه یه فرصتی بهش بدین

ت.محم 3 0 پاسخ 1398/4/23 -20:09

من نمیددونم کی تو خیابون دقیقا به اقای روحانی لبخند میزنه!!!! ایشون انقد خوشحاله....!! فک کنم مردم برای حرفهای دروغی که زدید بهتون لبخند میزنن اقای روحانی نه از روی ذوق علاقه

خبر فوری در شبکه های اجتماعی
khabarfoori in social networks