یک نماینده مجلس:

آغاز کار کمیته حقیقت یاب مجلس درباره مرگ مهسا امینی/ گزارش دقیق به مردم ارائه می شود

یک نماینده مجلس با تاکید بر اینکه گشت ارشاد باعث ایجاد دوقطبی در جامعه شده است، گفت: مردم از این برخوردهای سلیقه ای و نادرست، ناراحت هستند و تقاضایشان این است که این روش اصلاح شود.

مهسا امینی دختر 22 ساله کردستانی در سفر به تهران، توسط گشت ارشاد بازداشت و سپس در مقر پلیس در خیابان وزرا تهران، دچار حادثه شد و بعد از انتقال به بیمارستان، در حال کما جان باخت.

جلال رشیدی کوچی نماینده مجلس با اشاره به تشکیل کمیته کمیسیون شوراها و امور داخلی برای بررسی اتفاق رخ داده برای مهسا امینی گفت: کمیته کمیسیون شوراها اتفاق رخ داده برای خانم امینی را از چند بعد مورد بررسی قرار می دهد و ظرف دو سه روز آینده گزارش اولیه خود را به هیات رئیسه مجلس برای قرائت در صحن مجلس ارائه می دهد.

وی با تاکید بر اینکه گشت ارشاد باعث ایجاد دوقطبی در جامعه شده است،گفت: مردم از این برخوردهای سلیقه ای و نادرست، ناراحت هستند و تقاضایشان این است که این روش اصلاح شود. واقعیت این است که گشت ارشاد باعث‌ ایجاد خشم و نفرت در جامعه شده است و حتی زنان با حجاب ما نیز از این دو قطبی ایجاد شده ناراحت هستند و خواستار اصلاح این روش هستند.

عضو کمیته حقیقت یاب مجلس اظهار کرد: ما از لحظه ای که خانم امینی بازداشت شده تا لحظه ای که ویدیو موجود است تا زمان انتقال وی به بیمارستان را مورد بررسی دقیق قرار می دهیم و تمام احتمالات و فرضیات را در این مسئله در نظر می گیریم و از پزشکی قانونی نیز خواسته ایم سریعتر گزارش شان را به ما ارائه دهند.

وی تاکید کرد: ما از دیروز صحبت هایمان را با مسئولان وزارت بهداشت آغاز کردیم و قطعا با پزشکان و کادر درمان بیمارستان کسری، شاهدان و‌ خانواده مرحومه امینی نیز صحبت های خواهیم داشت و از ساختمان وزرا و بیمارستان کسری نیز بازدیدی خواهیم کرد. علت مرگ خانم امینی چه در اثر ضرب و شتم و چه در اثر سکته باشد مورد بررسی دقیق قرار می گیرد و گزارش دقیق به مردم توسط مجلس ارائه می شود.

نماینده مرودشت در مجلس ادامه داد: از نظر ما این گزارش گام اول است و قطعا این کمیته عملکرد گشت ارشاد در چند سال گذشته را مورد بررسی قرار می دهد که آیا گشت ارشاد به نفع یا ضرر مردم بوده است. ابعاد اجتماعی گشت ارشاد در گزارش های بعدی این کمیته مورد بررسی قرار می گیرد و این مسئله آسیب شناسی می شود.

منبع: عصر ایران
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 11
 • پلیس
  0

  پلیس مرد چرا دخترها را بغل میکند .یا دستشان را می کشد .یا از پشت هل میده داخل ون سوار کنند .اینا کی حقیقت یابی می شه .این پلیسها کی مجازات می شوند.

 • ناشناس
  0

  دروغ و ریا و تظاهر سرتاسر مملکت رو گرفته
  گزارشی که مینویسید کاملا مشخصه

 • ناشناس
  0

  چون به امید خدا نگفتی ،،،معلوم است که دروغ میگویید

 • ناشناس
  0

  همین احمق فرض کردناتون سنگین تر از کشتن مردمه .

 • 0

  متن گزارشتونا همه میدونیم .مقصرم اون پاکبانست که گوشه خیابون بوده .

 • ناشناس
  0

  چه تلخند زشت ی !
  مگه زورتون به وزیر ڪشور یا .. هم میرسه !؟

 • مخاطب
  0

  یه روزی تقاص خونهایه ریخته شده روباید پس بدید چون دین و مذهب اجباری عاقبت خوشی نداره

 • حوری
  0

  از اختلاس 92 هزار میلیاردی چه خبر

 • ضامن ضامنه اهو
  0

  به امید پروردگار نسلتون منقرض خواهد شد

 • اقااااااا
  0

  اورین ....اورین

 • fhfh[hk
  0

  مجلس عوام فریب دستش با دولت مردانه اختلاسگرکشورمون تویه کاسه و اخوره یجوری ماسمالیش میکنه که خود خدا هم گول میخوره ازشون