آکسیوس: انصراف بایدن بستگی به تصمیم همسرش دارد

یک وبگاه آمریکایی می‌گوید بستگان و برخی دوستان دیرینه رئیس جمهور آمریکا به همراه گروه کوچکی از مشاوران کاخ سفید بر تمامی تصمیمات او تسلط دارند.

آکسیوس: انصراف بایدن بستگی به تصمیم همسرش دارد

وبگاه خبری آکسیوس می‌گوید جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در صورتی از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری صرف نظر می‌کند که نزدیک‌ترین بستگان و دوستان او چنین تصمیمی بگیرند. در عین حال، منابع این نشریه ادعا می‌کنند که چنین اقدامی از سوی حلقه کوچک اطراف بایدن بعید است و در صورت رخ دادن «تکان دهنده و غیر منتظره» خواهد بود. 

آکسیوس می‌نویسد: «کارشناسان، سرمقاله‌نویس‌ها و ستون‌نویس‌های نیویورک تایمز را فراموش کنید. تنها راهی که رئیس جمهور را مجبور می‌کند پس از شکست در مناظره اخیر از نامزدی دموکرات‌ها انصراف دهد، این است که گروه کوچک وفاداران مادام‌العمر او این تصمیم را بگیرند». این افراد «جیل بایدن» همسر او، «والری بایدن» خواهر کوچک‌تر او و «تد کافمن» دوست دیرینه و مشاور همیشگی بایدن هستند. افزون بر این، گروه کوچکی از مشاوران کاخ سفید هم در این حلقه قرار می‌گیرند. 

آکسیوس می‌گوید این افراد در واقع به منزله الیگارشی و شورای بزرگان برای بایدن هستند و بر تصمیمات کوچک و بزرگ زندگی رئیس جمهور آمریکا تسلط دارند. یک منبع نزدیک به خانواده بایدن می‌گوید آنان می‌دانند که مناظره یک «فاجعه» بود، اما در عین حال معتقدند که هنوز بارقه‌ای از امید واجود دارد. 

با این حال یک دموکرات که نام او ذکر نشده می‌گوید که خانواده بایدن باید حقیقت را به او بگویند، زیرا وفاداری نباید کورکورانه باشد. او در ادامه گفت که کشتی بایدن در وضعیت بدی قرار گرفته و قرار نیست که اعضای کنگره وارد این کشتی شوند. 

گفتنی است، مناظره ریاست جمهوری پنجشنبه شب که میان دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان و جو بایدن دموکرات، رئیس جمهور فعلی آمریکا برگزار شد بسیار بحث‌برانگیز شده است. بایدن که در ماه‌های اخیر نیز حواشی زیادی به خاطر حواس‌پرتی‌های خود داشته، در این مناظره چندین بار جملات خود را نیمه‌تمام گذاشت یا جملاتی مبهم و ناواضح به زبان آورد. رسانه‌های غربی به صراحت این مناظره را «فاجعه» توصیف کرده و خواستار کناره‌گیری بایدن از نامزدی دموکرات‌ها شدند.

کمتر از ۸ هفته به اینکه بایدن نامزد رسمی دموکرات‌ها شود زمان باقی مانده است و در همین حال، این حزب امکان جایگزینی کامالا هریس، معاون رئیس جمهور را نیز به دلیل محبوبیت پایین او ندارد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
 • ناشناس
  0

  بلاهت حیرت انگیز دموکراتها در تاکید بر بایدن با وجود نقص ذهنی و جسمانی نسبتا دیرین او,ان هم در برابر گرگ درنده بی رحمی مانند ترامپ!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  اخبار سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد