بایدن: با یک دیوانه مناظره کردم

رئیس‌جمهور آمریکا پس از عملکرد بد در مناظره اول با دونالد ترامپ، در جریان سخنرانی در کارزار انتخاباتی خود در کارولینای شمالی، رقیب خود را به دروغگویی متهم و او را «دیوانه» توصیف کرد.

بایدن: با یک دیوانه مناظره کردم

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در جریان این سخنرانی گفت: ترامپ خطری برای دموکراسی کشور ما است و آن را نابود خواهد کرد و من از آن {دموکراسی ادعایی}  دفاع خواهم کرد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، وی افزود: حتی اگر نتوانم مثل قبل راه بروم و حرف بزنم، باز همیشه حقیقت را می‌گویم.

بایدن اضافه کرد: ترامپ در جریان مناظره دروغ می‌گفت و او بود که اقتصاد را نابود کرد و کسری بودجه در دوران ریاست‌جمهوری او به دو تریلیون دلار رسید.

وی ادامه داد: ما برای غلبه بر فجایع ترامپ راه طولانی را پیموده‌ایم و نباید به عقب برگردیم.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین تاکید کرد: امروز در مناظره در مقابل یک دیوانه ایستادم و قصد دارم در انتخابات نوامبر آینده پیروز شوم.

بایدن گفت: تنها جنایتکار امروز در صحنه مناظره، ترامپ بود که جنایات در دوران ریاست‌جمهوری‌اش افزایش یافت.

پنج ماه مانده به انتخابات آمریکا، جو بایدن و دونالد ترامپ نخستین مناظره خود را صبح جمعه (۸ تیر) با درگیری‌های لفظی بین خودشان برگزار کردند. این مناظره به میزبانی شبکه تلویزیونی سی.ان.ان و بدون حضور تماشاگران استودیویی انجام شد.

جو بایدن و دونالد ترامپ در طول این مناظره در مورد موضوعاتی نظیر اقتصاد آمریکا و تورم، حق سقط جنین، مهاجرت، جنگ‌های اوکراین و غزه و حتی بازی‌های گلف، یکدیگر را مورد انتقاد قرار دادند و درگیری‌های لفظی شدیدی میان آنها درگرفت.

در پی این مناظره، رسانه‌های آمریکایی نوشتند، دموکرات‌ها به دلیل عملکرد شدیدا ضعیف «جو بایدن» در مناظره نخست ریاست‌جمهوری با «دونالد ترامپ»، احساس خطر شدیدی کرده و به تکاپو افتاده‌اند تا بایدن را از رقابت خارج و با گزینه دیگری جایگزین کنند.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    اخبار سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت خبرفوری هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد