قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام با چه هدفی صادر شد؟

قرار بود شورای حکام آژانس بین المللی اتمی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۴ این بیانیه را صادر کند تا بتوانند با هراس افکنی در جامعه و ترساندن مردم از سایه جنگ و تحریم مسیر را برای انتخاب مجدد شهید رئیسی سخت کنند.

قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام با چه هدفی صادر شد؟

روز گذشته در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی سه کشور اروپایی بررسی و اعضا این قطعنامه پیشنهادی را تصویب کردند.

این قطعنامه ضدایرانی ارائه شده توسط تروئیکای اروپا با 20 رای موافق، 2 رای مخالف و 12 رای ممتنع به تایید شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسید.

بنا بر اطلاعات برخی منابع، قرار بود شورای حکام آژانس بین المللی اتمی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 1404 این بیانیه را صادر کند تا بتوانند با هراس افکنی در جامعه و ترساندن مردم از سایه جنگ و تحریم مسیر را برای انتخاب مجدد شهید رئیسی سخت کنند، اما با شهادت رئیس جمهور کشورمان و برگزاری زودهنگام انتخابات ،صدور این بیانیه هم جلو افتاد.

این قطعنامه در شرایط کنونی تنها کاربرد داخلی و یک پالس انتخاباتی به جریان غربگرا داشته و صادرکنندگان آن به دنبال پایان مسیر دیپلماسی عزتمندانه ای هستند که در دولت سیزدهم توسط شهید رئیسی و شهید عبداللهیان شکل گرفت.

منبع: تسنیم
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • ناشناس
    0

    بخاطرالکی گفتن بالابردن درصدبود که باازوپاییها پاس وحق درصدمیدن تاازمردم بیچاره ایران بخورن باسیستم ولا

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها