انتقاد معصومه ابتکار از مدعیان حمایت از رئیسی

معاون امور زنان و خانواده دولت دوازدهم نوشت: اگر مدعی هستیم، خود باید بهترین الگوی رفع هرگونه خشونت علیه زنان را ارائه دهیم و با پاک کردن صورت‌مسئله و نادیده گرفتن حقوق زنان و دخترانمان تنها اتفاقی که می‌افتد ناباوری و دور شدن آن‌ها از ادعاهای مسلمانی ما هست.

انتقاد معصومه ابتکار از مدعیان حمایت از رئیسی

معصومه ابتکار در اعتماد نوشت: لایحه «تامین امنیت زنان در مقابل خشونت» که سال‌ها بر روی آن کار شده و هر بار با موانع مختلفی متوقف و مسکوت مانده بود در دولت آقای روحانی به جد پیگیری شد و از آنجا که آخرین نقطه توقف طولانی‌مدت در قوه قضاییه در دوره آقای آملی‌لاریجانی بود، طی نشست‌های متعدد با معاونین قوه، قضات و کارشناسان به اجماع رسیدیم.

این لایحه‌که یک نیاز ملی بوده و می‌توانست بخشی از مشکلات حقوقی و قانونی، مطالبات و انتظارات زنان جامعه را پاسخ گوید و به تقویت بنیان خانواده کمک کند. به علاوه از مطالبات رهبری و از اولین مسائلی بود که ایشان در جلسه با دولت دوازدهم به خودِ من گفتند.

به هر حال متاسفانه پس از نشست‌های مشترک دو قوه و کسب اجماع، تأیید نهایی آن توسط آقای آملی‌لاریجانی به‌رغم پیگیری‌های کتبی و حتی حضوری انجام نشد تا اینکه آقای رییسی آمد.

در جلسه معارفه آقای رییسی با بانوان فعال که حضور یافتم، اهمیت موضوع را تشریح کردم. آقای رییسی قول پیگیری داد و بعد از ۳ ماه این لایحه تأیید و به دولت فرستاده شد که پس از بررسی و تصویب در کمیسیون لوایح دولت با تأیید دو قوه مجریه و قضاییه در دی ۱۳۹۹ به مجلس رفت.

هدف این بود که لایحه منع خشونت از زنان که در رفت و آمدها کلمه «خشونت» را هم از آن حذف کردند به عنوان قانون، چتری در حمایت از زنان و دخترانی را باشد که به انحای مختلف در خانه و اجتماع تحت انواع خشونت جسمی و روانی قرار می‌گیرند.

ما اگر مدعی هستیم خود باید بهترین الگوی رفع هر گونه خشونت علیه زنان را ارایه دهیم و با پاک کردن صورت مساله و نادیده گرفتن حقوق زنان و دختران‌مان تنها اتفاقی که می‌افتد ناباوری و دور شدن آنها از ادعاهای مسلمانی ما هست. اما در کمال شگفتی لایحه مورد بحث حدود ۵ ماه در مجلس حتی اعلام وصول نشد. سپس به دلیل استفاده از آن برای یک فضای انتخاباتی مطرح شد و بعد همان مدعیان طرفداری و همفکری با آقای رییسی، آن را با طرح اشکالاتی سخیف و فارغ از درد جامعه متوقف کردند؛ در حالی که خود را مدافع کسی معرفی می‌کردند که طی سه ماه این لایحه را از یک توقف طولانی و حبس در قوه قضاییه نجات داد.

یعنی این مدعیان حتی برای تلاش‌های آقای رییسی هم ارزش قایل نشدند و نمی‌شوند. گاه فرصت‌طلبی‌ها اینگونه برملا می‌شود؛ اگر حقایق گفته شود و در پس پروگاندای رسانه‌ای گم نشود.

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 4
 • ناشناس
  0

  بعضي ها پياز داغ انرا زياد مي كنند چون از خودشان جنمي ندارند

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   خانم ابتکار اگر مرحوم ریسی اینگونه بود پس چرا روحانی در مناظره می گفت اگر او بیاید در پیاده روها دیوار خواهد کشید. تو شرافتت کجا بود بگویی او بعد از مدت طولانی توقف لایحه در قوه قضاییه وقتی ریس قوه شد ظرف سه ماه این لایحه را تایید و نهایی کرد.

 • عاشق وطن
  0

  ظاهرا در این سیستم باید در حین خدمت عمرت به پایان برسد تا خدمات واعمالت مثبت بماند والا اگر ماندی ونفرت بعد جایگزینی شد یا وطن فروشی یا منحرفی یا ضد ولایتی و قس .... بنی صدر..بازرگان ..موسوی ..رفسنجانی...احمدی نژاد...روحانی .یک طرف ....شهید رجایی...باهنر و حالا هم رئیسی خوشا با سعادت این سه نفر

  نظرات شما -
  • ناشناس
   1

   شهادت به هر کس نصیب نشه

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها