مخالفت هیات عالی نظارت مجمع تشخیص با تعطیلی شنبه‌ها

هیات عالی نظارت در جلسه امروز خود با تعطیلی شنبه ها موافقت نکرد.

 مخالفت هیات عالی نظارت مجمع تشخیص با تعطیلی شنبه‌ها

به گزارش سایت مجمع تشخیص مصلحت نظام، هیات عالی نظارت به ریاست آیت الله آملی لاریجانی ریس مجمع تشخیص مصلحت و رئیس هیات عالی نظارت و با حضور اکثریت اعضا، وزرای کشور، امور اقتصادی و دارایی، روسای سازمان اموراداری و استخدامی ،امور مالیاتی و سازمان بورس و اوراق بهادار و رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه داد.

در ابتدای جلسه، مصوبه مجلس شورای اسلامی درخصوص جدول تطبیق لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس تبصره ۳ این لایحه تمامی دستگاههای اجرائی موظف به تنظیم ساعات کار خود در پنج روز هفته از روز یکشنبه تا پنج شنبه شده بودند که اعضا پس از استماع گزارش سازمان امور اداری و استخدامی و نیز بیان دیدگاه های مسولان اتاق بازرگانی به بیان دیدگاه های خویش در قالب موافق و مخالف این مصوبه پرداختند. سپس رای گیری به عمل امد و در نتیجه این بخش از لایحه با جز ۲ و تبصره ۴ این ماده از جهت ناعادلانه بودن مغایر جز ۱۰ بند ۹ سیاست های کلی نظام قانونگذاری تشخیص داده شد. علاوه براین، اعضای هیات عالی ، تبصره ۴ را بدلیل افزایش هزینه‌های بخش خصوصی مغایر بند ۱۱ سیاست های کلی تشویق سرمایه گذاری دانستند.

هیات عالی نظارت در ادامه، به بررسی اصلاحیه مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح یک فوریتی اصلاح قانون قاچاق اسلحه و مهمات پرداخت و آن را رافع مغایرت های پیشین این هیات دانست.

بنابراین گزارش اعضای هیات عالی نظارت، بررسی مغایرت های «طرح استفساریه جزء ۱ بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده» در دستور کار قرار دادند و پس از استماع گزارش کمیسیون تخصصی و نیز وزیر امور اقتصادی و دارایی، به طرح دیدگاههای خویش پرداختند. پس از انجام مباحث مبسوط و بررسی موضوع از ابعاد گوناگون، مغایرت مصوبه مذکور با سیاست های کلی نظام احراز نشد.

هیات عالی نظارت در بخش پایانی جلسه، به بررسی مغایرت مصوبه مجلس درباره طرح استفساریه ماده ۳۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با سیاست های کلی نظام پرداخت.

اعضا پس از استماع گزارش وزیر کشور و رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه های خویش پرداختند و در نتیجه حکم مندرج در ذیل این استفساریه درخصوص عطف بما سبق کردن آن را مغایر جز ۱۰ بند ۹ سیاست های کلی نظام قانونگذاری تشخیص دادند.

شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • یک شهروند
  0

  گاهی به حداقل شعور ،حداقل ها هم غبطه میخوریم

 • پوتین
  0

  یه عده بیسواد دیدند بازار دین فروشیشان داره کساد میشه با زمین و زمان مخالفت لجوجانه و کینه شتریشان را به رخ کشیدند

 • ناشناس
  0

  مخالفت با مصوبه تعطیلی شنبه ها با مخالفت با مصوبه افزایش تعطیلات هفتگی بسیار فرق می کند. معلوم نشد هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با مصوبه افزایش تعطیلات هفتگی و کاهش ساعات کار کارکنان دستگاههای اجرایی و کارگران مخالف است یا با مصوبه تعطیلی روز شنبه ها؟! یعنی اگر جای شنبه ها، پنجشنبه ها تعطیل شود مغایرت مصوبه مجلس با سیاستهای کلی نظام رفع می شود؟!

 • ناشناس
  0

  هیچ استدلال منطقی و توجیه علمی ندارن ، کلا یه عده میخوان بر خلاف نظرات کارشناسی مملکت رو اداره کنن .

 • چای دبش باغ ازگل
  0

  بزرگترین گناه تعطیلی شنبه هاس یکشنبه دوشنبه سه شنبه و چهارشنبه را تعطیل کنید اما لا تعطیل شنبه ها

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها