معاون رئیسی برکنار شد یا استعفا داد؟

سید محمد حسینی معاون سابق پارلمانی‌ دولت رئیسی، مشاور فرهنگی - اجتماعی رئیس‌ دولت سیزدهم شد.

معاون رئیسی برکنار شد یا استعفا داد؟

ساسان والی‌زاده‌ مشاور فرهنگی و رسانه‌ای معاونت پارلمانی ریاست‌ جمهوری اعلام کرد: رئیس‌جمهور با توجه به سوابق حسینی در حوزه علم و فرهنگ، وی را به عنوان مشاور فرهنگی و اجتماعی خود منصوب کرده است.

رئیس‌ دولت سیزدهم در جلسه دیروز هیأت دولت، با توجه‌ به استعفای‌ حسینی از معاونت پارلمانی ریاست جمهوری، از خدمات و زحمات وی قدردانی کرد.

وی از حسینی به‌عنوان چهره‌ای علمی، فرهنگی و انقلابی یاد و بر استفاده از تجربیات و توانمندی‌های وی در سنگرهای دیگر در دولت مردمی تأکید کرد.

متن استعفای معاون سابق پارلمانی رئیسی

در این میان، متن نامه‌ استعفای سید محمد حسینی به ابراهیم رئیسی منتشر شد.

وی متن نامه استعفا خود را با این بیت از غزل حافظ «ده روز مهر گردون افسانه است‌ و افسون/نیکی به جای یاران فرصت شمار یارا» آغاز کرد و در ادامه نوشت: از ۳۳ ماه قبل که مسئولیت معاونت امور مجلس و وظیفه خطیر برقرای پیوند و هم‌افزایی بین دو قوه به بنده واگذار شد، به فضل الهی بی وقفه و مجدانه تلاش شد تا با به‌کارگیری تجارب دوران نمایندگی مجلس، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مسئولیت‌های علمی و اجرایی و بهره‌گیری از آشنایی و صمیمیت با نمایندگان محترم، مسئولان، نخبگان و فعالان سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در سراسر کشور و نیز با مساعدت مدیران و کارکنان خدوم معاونت و همکاری معاونان و مدیران امور مجلس وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها در مسیر همگرایی، همدلی و تعامل سازنده مجلس و دولت اقدام شود تا به دور از تنش و تقابل، اقدامات اساسی در کشور صورت گیرد و ثمرات آن عاید جامعه گردد. خداوند نصیر و بصیر را بر این توفیق شاکر و سپاسگزارم.

معاون سابق رئیس‌ دولت سیزدهم در ادامه استعفانامه‌ خود خطاب به رئیسی تصریح کرد: اینک در پایان دوره مجلس یازدهم و شروع به کار مجلس دوازدهم به نظر می رسد ترجیح بر این است که فرد دیگری جایگزین شود. توفیق روز افزون جنابعالی و دولت «کار و فعالیت» را در خدمت بی منت به مردم شریف، پیشرفت ایران عزیز و اجرای رهنمودها و منویات رهبر فرزانه و حکیم انقلاب از خداوند قادر متعال خواهانم.

منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 11
 • ناشناس
  0

  برکنار شد! او قبلاً یک بار در دولت سیزدهم از سمت معاون پارلمانی رئیس جمهور برکنار شده بود ولی باز فرصتی به او داده شده بود تا به مسؤولیت سابق بازگردد!

 • ناشناس
  0

  خوب شد که رفتی

 • استراتزی
  0

  رییس دولت وقتی دید ترکیب غالب مجلس آینده با رفتار و عملکرد و سیاستهای حسینی متضاد است سریع نفر را عوض کردند تا بهترین نتیجه را در تایید بودجه بگیرند .این رو میگن استراتژی مصادره به مطلوب

 • ناشناس
  0

  برای ملت فرقی نداره

 • ناشناس
  9

  فقط احمدی نژاد

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   دیگه مونده دشت خشک خالی هم ...

  • ناشناس
   1

   فقط احمدی نژاد با نفت 100 دلاری و واردات (چوب بستی ودسته بیل تا .........همه چی)درشرکتهارو یکی یکی تخته کرد و 45هزارتومن یارانه داد بعد با افزایش تعرفه برق،آب،گاز ، و خدمات ازدماغمون درآورد فقط اون میتونست این بلا رو سرمردم بیاره

 • دولت بجا حاشیه به فکر بورس باشد
  0

  تصمیم گرفتم تا آخر دولت فعلی سهام خرید نکنم و دیگران را به بورس دعوت نکنم.چون 8 خواسته زیر سهامداران بورس را عملی نمی کنند:
  1- چرا بساط بازارگردانهای نوسانگیر جمع نمیشود؟ و فروش بازارگردانها برای همیشه ممنوع نمیشود؟
  2 - چرا فروش اوراق دولت چند برابر سالهای قبل ادامه دارد و صندوق های بورس بجای خرید سهام ملزم شدن اوراق دولت را خرید کنند تا کسری بودجه دولت مثل همیشه از طریق بورس تامین مالی شود؟
  3 - چرا برای پرداخت وجه ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی و صرافی های طرف قرارداد با بانک مرکزی لحظه ای صورت میگیرد.اما برای سهامداران بورس محدودیت 2 روزه گذاشتید؟مگر بانک مرکزی همدست ارزهای دیجیتال است؟کارمزد ارزهای دیجیتال خیلی کمتر از کارمزد بورس است.
  4 - چرا هنوز ابلاغیه فرمول پالایشگاهها و نرخ خوراک پتروشیمی ها توسط وزارت نفت اعلام نشده؟ اردیبهشت تمام شد؟
  5 - چرا کاهش دوره تجدید ارزیابی خودروسازان به 2 سال در جلسه سران قوا تصویب نشده و سهام تودلی واگذار نشده است؟
  6 - چرا بانک مرکزی رانت فاصله دلار نیما 41000 تومان تا دلار آزاد حدود 61000 تومان اصلاح نکرده و این دلار رانتی را به واردکنندگان نورچشمی داده.پنجاد درصد رانت از طریق بانک مرکزی توزیع میشود.سازمان بازرسی کل کشور کجاست؟
  7- چرا دامنه نوسان بازار بورس و فرابورس به مثبت و منفی 10 و 5 درصد افزایش پیدا نمی کند؟
  8 - چرا هر روز با حجم های سنگین حقوقی ها و صندوق تثبیت بازار سرمایه در بیشتر سهم ها فروش میگذارند تا سهامداران خرد را با ضرر از بازار بیرون کنند؟

  نظرات شما -
  • ناشناس
   0

   اسکولی واقعا. آخه کی میاد این چرت و پرتها رو بخونه. اصلا بخونه چه فرقی داره. الللللافی به خدا

 • ناشناس
  0

  کلا ایشان یکی از ضعیف ترین انسان های روی زمین است

 • اسدی
  0

  به صف مشا ولا پیوستی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار سایر رسانه ها