کشف ۸۰ جسد در ۳ گور جمعی در بیمارستان الشفا غزه

وزارت بهداشت غزه از کشف ۸۰ جسد در ۳ گور جمعی در بیمارستان الشفا غزه خبر داد. این برگ دیگری از جنایات رژیم صهیونیستی است.

کشف ۸۰ جسد در ۳ گور جمعی در بیمارستان الشفا غزه

وزارت بهداشت فلسطین در غزه امروز -شنبه- اعلام کرد ۸۰ پیکر شهید در ۳ گور جمعی در محوطه‌ بیمارستان الشفا غزه کشف کرده است. طبق گزارش خبرگزاری سما، این وزارتخانه همچنین اعلام کرد ده‌ها جسد داخل بخش‌های مختلف این بیمارستان کشف شده است.

از سوی دیگر سازمان دفاع مدنی غزه نیز اعلام کرد: بیش از ۱۰ هزار شهید فلسطینی همچنان زیر آوار هستند و طرف‌های ذیربط و خانواده‌های آن‌ها تا این لحظه نتوانستند پیکر شهدا را از زیر آوار بیرون بکشند.

اخیرا نیز دفتر اطلاع‌رسانی دولتی فلسطین در غزه اعلام کرد کادر پزشکی، سومین گورستان دسته‌جمعی را در بیمارستان الشفا در غزه کشف کرد.

این نهاد تاکید کرد که کادر پزشکی تا این لحظه جسد ۴۹ شهید را در سومین گورستان جمعی در بیمارستان الشفا کشف کرده و عملیات جستجو همچنان ادامه دارد. طبق این گزارش، تعداد گورهای جمعی کشف‌شده در محوطه بیمارستان‌های غزه به هفت مورد رسیده است.

دستگاه دفاع مدنی نوار غزه پیش از این در بیانیه‌ای اعلام کرد تعداد اجساد کشف‌شده از گور دسته‌جمعی که پس از خروج نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در بیمارستان «ناصر» واقع در شهر خان‌ یونس در جنوب نوار غزه کشف شده بود، به ۲۸۳ جسد افزایش یافته است.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر جنگی ویرانگر را علیه غزه به راه انداخته است که طبق آمار فلسطین و سازمان ملل متحد، حدود ۱۱۲ هزار شهید و مجروح که بیشتر آنها کودک و زن هستند و نیز قحطی و ویرانی عظیم بر جای گذاشته است.

اخیرا آفریقای جنوبی اعلام کرد: ما از جامعه جهانی می‌خواهیم تحقیقات فوری و فراگیری را درخصوص گورهای جمعی کشف‌شده در نوار غزه آغاز کند.

در این بیانیه همچنین آمده است، پس از کشف گورهای دسته‌جمعی در بیمارستان‌های ناصر و الشفا پس از عقب‌نشینی ارتش رژیم اشغالگر حالتی از رعب و وحشت به وجود آمده است. در بیانیه مذکور همچنین آمده است، شواهد و ادله مربوط به عملیات کشتارجمعی اشغالگران علیه غیرنظامیان به جنایت جنگی و نسل‌کشی اشاره دارد.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 1
  • ناشناس
    0

    بدرک

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها