رژیم صهیونیستی اردوگاه «نور شمس» را به شکل کامل ویران کرد

ارتش رژیم صهیونیستی پس از حمله‌ای ۵۲ ساعته عصر شنبه در حالی از اردوگاه نور شمس در شمال کرانه باختری خارج شد که این عملیات ۱۴ شهید، چند زخمی و ویرانی گسترده زیرساخت‌ها، خانه‌ها و دارایی‌های مردم را به دنبال داشت.

رژیم صهیونیستی اردوگاه «نور شمس» را به شکل کامل ویران کرد

بامداد امروز یکشنبه ساکنان این اردوگاه شاهد تخریب گسترده آن بودند، حجم ویرانی‌ها تا جایی است که این اردوگاه دیگر قابل زندگی نیست.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی»، خیابان اصلی مجاور اردوگاه که ۲ شهر طولکرم و نابلس در شمال کرانه باختری را به یکدیگر وصل می‌کرد، تخریب شد.

در محله «المنشیه» نیز شدیدترین درگیری‌ها رخ داد که در نتیجه آن ساختمان‌های آن کاملا ویران شده و جای گلوله و انفجار در هر جایی دیده می‌شود.

یکی از ساکنان اردوگاه درباره عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در این محله گفت: بلدوزرهای نظامی وارد محله شده و خانه‌ها را با وجود اینکه مردم در آنها بودند، در هر سو هدف قرار داده و همه چیز را نابود کردند.

این شهروند ۷۸ ساله فلسطینی افزود: خانه‌ام تا حدودی آسیب دید، آن‌ها در محله شروع به شلیک کردند و آتش به خانه‌ام رسید. اشغالگران بدون هیچ گونه درگیری با نیروهای مسلح به شکلی بی‌هدف به سمت خانه‌ها تیراندازی می‌کردند که باعث شکستن پنجره‌ها شد و جای گلوله همه جا دیده می‌شود.

یکی دیگر از ساکنان این محله با اشاره به اینکه از یورش اشغالگران به محله‌شان و ورود بلدوزرهای آنها غافلگیر شده، گفت: اشغالگران به خانه‌ام یورش آوردند و تمام وسایلم را به بهانه گشتن تخریب کردند.

او در ادامه گفت: آنها چند خانه را منفجر کرده و وسایل داخل آنها را تخریب کردند این تنها یک عملیات انتقام‌گیری بود.

این شهروند فلسطینی هدف رژیم صهیونیستی از عملیات نظامی در داخل اردوگاه را تبدیل آْن به جایی غیرقابل سکونت دانست و گفت: آنها به اردوگاه آمدند و همه چیز را ویران کردند،بسیاری از ما را به قتل رسانده و یا زخمی کردند و این حق ما است که از خانه‌ها و عزت‌مان دفاع کنیم.

امروز با فراخوان احزاب و گروه‌های سیاسی، اتحادیه‌ها و موسسه‌های فلسطینی اعتصاب سراسری در استان‌های کرانه باختری جهت ابراز همبستگی با شهر طولکرم و اردوگاه نور شمس و اعلام خشم از این جنایت برقرار شد.

‌در این راستا موسسه‌های دولتی و داخلی و مراکز خرید تعطیل کرده و عبور و مرور میان استان‌های فلسطین متوقف شد.

وزارت بهداشت فلسطین شنبه از شهادت ۱۴ فلسطینی در عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در اردوگاه نور شمس خبر داد.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که تعداد شهدا در کرانه باختری از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ به ۴۸۳ تن رسیده است.

رادیوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز پنج‌شنبه از آغاز عملیات گسترده این ارتش در اردوگاه نور شمس بدون اشاره به هدف یا مدت آن خبر داد.

حدود ۱۱ هزار تن در اردوگاه نور شمس با مساحتی کمتر از ۲۳۲ دونم (هر دونم معادل هزار متر مربع) ساکن هستند.

ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با حملات مستمرش علیه غزه بر یورش‌ها و بازداشت‌ها در کرانه باختری از جمله قدس اشغالی افزوده است.

این جنگ ویرانگر بیش از ۱۱۰ هزار شهید و زخمی داشته که عمده آنها را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند، علاوه بر این موجب ویرانی گسترده و بروز قحطی در این منطقه شده است.

منبع: ایسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    اخبار سایر رسانه ها