احمدی نژاد، رئیسی یا روحانی؟ کدامیک مورد اقبال بودند؟

آمار نشان می‌دهد که رئیسی کمتر از حسن روحانی مورد توجه کشورهای دنیا قرار گرفته و تمایل برای گفتگو با رئیس جمهوری پیشین ایران بیشتر بوده است.

محمود احمدی نژاد در سال ۱۳۹۱ و در آخرین سفر خود در مقام رئیس جمهوری ایران به نیویورک تنها با سران چهار کشور بولیوی، کومور، سنت وینسنت و سوایزیلند دیدار و گفتگو کرد.

ابراهیم رئیسی در این سفر با رهبران هشت کشور دنیا دیدار و گفتگو کرد. او با رهبران کشورهایی چون فنلاند، ژاپن، فرانسه و سوئیس و شارل میشل رئیس شورای اروپا گفتگو کرد.

رئیسی در نخستین سفر خود به نیویورک با رهبران سه کشور اروپایی، سه کشور منطقه، یک کشور آسیایی و همچنین یک کشور از حوزه آمریکای لاتین دیدار و گفتگو کند.

اما آمار نشان می‌دهد که رئیسی کمتر از حسن روحانی مورد توجه کشورهای دنیا قرار گرفته و تمایل برای گفتگو با رئیس جمهوری پیشین ایران بیشتر بوده است.

روحانی در سال ۱۳۹۲ و تنها چند ماه پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری به نیویورک سفر کرد. او در آن سفر با نمایندگان و رهبران کشورهایی چون فرانسه، اتریش، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ترکیه، سری‌لانکا، تونس، لبنان، عراق، پاکستان، ژاپن، سوریه و همچنین فیجی ملاقات کرد که مجموع آنها ۱۴ کشور است.

روحانی همچنین در آن سفر دیدارهایی هم با رئیس شورای اروپا، دبیر کل سازمان همکاری‌های اسلامی و همچنین نماینده سازمان ملل در امور سوریه انجام داد.

در نتیجه به نظر می‌رسد دست‌کم از نظر تعداد و همچنین وسعت جغرافیایی، روحانی بیش از رئیسی مورد توجه رهبران کشورهای جهان قرار گرفته بود.

بر این اساس روحانی با رهبران ۵ کشور اروپایی، ۵ کشور منطقه و همسایه، دو کشور آسیایی، یک کشور آفریقایی و همچنین یک کشور از قاره اقیانوسیه دیدار و گفتگو کرده بود.

منبع: یورو نیوز
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 10
 • ناشناس
  3

  مهم مقبولیت و محبوبیت بین مردم است که بالعکس مردم اینها رو اصلا قبول ندارند و نماینده ی خودشون نمی دونند البته به جز اندکی جیره خوار که اونهام اگه جیره شون قطع بشه از همه شاکی تر می شن!

 • حمید رضا
  7

  چرا استقبال پرشکوه از حجت الاسلام سید محمد خاتمی نمی گویید که چطور از ایشان استقبال شد کوفی عنان رییس وقت سازمان ملل امد استقبال ولی برای رییس جمهور شش کلاسی که حتی زبان مادری خودش فارسی هم بلد نیست چطور پول بیت المال را حرام کردید و این اقا را فرستادید

 • محسن
  4

  گزینه چهارم..(خاتمی). که پیشنهاد او به اتفاق آرا در سازمان ملل ، باعث شد که آن سال *سال گفتگوی تمدن ها* لقب بگیرد..سفرایی که ایران را به خاطر حادثه میکونوس و .. ترک کرده بودند دوباره به ایران برگشتند و روابط ما با دنیا عادی تر شد..

 • انقلابی
  4

  فقط ،دولت سیدمحمدخاتمی ،مورد اقبال جهان بود وایشان صلح طلب بود

 • ناشناس
  5

  مهر علیزاده خدمتی بزرگ کرد .

 • های
  2

  من نه حقوق بگیر دولتم ونه سمتی دارم فقط آمارهای بی سرو ته ندهیدپس اگر محبوبیت به دیدارهای بدون دستاورد چه ثودی دارد بااین کشورهایی که دورانی انجام داد آیا امتیازی داشت مشکل ما این نیست که آقایان باچندباچند نفر گفتگو کردند بگوید چقدر در میان مردم محبوبیت داشت وارد آیادر زمان ایشان فولاد مبارکه نبود آیااختلاسهامیلیاردی که رومیشود مربوط به زمان آقای روحانی نیست مگر آقای روحانی نمتوانست یارانه ۴۰۰و۳۰۰ تومان بدهد تا مردم راحتر زندگی کنند آقای روحانی خجالت نمکشید یک میلیون داد وگفت این وام رابرجی ۳۵هزارتومان باید قسطش رابدهید که ماهیانه آزادانه ۴۵ هزارتومانی کسر می‌کرد بصورت واضح اعلام کرد که از گرانی بنزین بی‌خبر بوده وگفت من این امرا به عهده فلان ارگان گزاشته بودم چگونه می‌شود که رئیس جمهور کشوری وظایف خودش را بکس یکسانی بسپاردحالاشما می‌گوید که این آقاباچند نفر بیشتر دیدار کرده من اگر جای شمابودم حداقل تا ۱۰سالی حرفی نمیدم واجازه ندادم حرفی ازمن گفته شود تا از ذهن مردم کارهایی که کرده ام پاک شود چون مردم خیلی کینه ای نیستند بعد چند سال فراموش می‌کنند بعد شاید بااین داستان‌های کودکانه بتوانید جایی بازکنیدچیزهایی که این ۳ رئس جمهور در ذهن مردم باق گزاشتند احمدی نژاد یارانه داروینی بی‌خبری از گرانی بنزین رئسی یارانه ۴۰۰و۳۰۰ مردم آگاه شده اند این داستانهای کودکانه را در نشریات کودکان بنویسید هرکس این داستان‌های می‌نویسد دوست شما نیست دشمن شماست

 • فریبرز
  5

  دکتر خاتمی ، مردی بود که تمدن ما را برای آخرین بار به دنیا نشان داد،در دهه ۸۰ بهترین وضعیت اقتصادی و آزادی بیان را داشتیم ، اما پس از او ،جمیع بی‌سوادان و افراطی ها ،بر مسند قدرت نشستند

 • ناشناس
  1

  برای اینکه اون کشورها می دونستن روحای طرف اواست ولی رئیسی محل سگ هم بهشون نمیذاره

 • ali
  0

  فکر کنم تعداد سران کشورهایی که آقای ریسی ملاقات کردن بیشتر ها؟

 • ناشناس
  0

  از کشورهایی که هنگام سخنرانی رئیس جمهور مجمع سازمان ملل را ترک میکنند هم بگوئید . خخخخ