پیاده‌روی آیت‌الله رئیسی از سازمان ملل تا هتل محل اقامتش/ ویدئو

آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان پس از سخنرانی در هفتادوهفتمین مجمع عمومی سازمان ملل، مسیر این سازمان تا هتل محل اقامت را پیاده‌روی کرد.

در حالی که منافقین و گروه‌های معاند طی روزهای گذشته تلاش کرده بودند با فراخوان گسترده نیروهای خود در این مسیر، اقدام به تجمع علیه جمهوری اسلامی کنند اما آیت الله رئیسی تمامی مسیر مذکور را به صورت پیاده طی کرد و تنها تعداد انگشت شماری از این گروه‌ها در مسیر حاضر شدند.

این اقدام مبتکرانه رئیس جمهور باعث حیرت خبرنگاران و عوامل رسانه‌هایی شد که در مقابل سازمان ملل حضور یافته بودند. آنان انتظار نداشتند که یکی از رؤسای جمهور حاضر در این اجلاس سرزده در خیابان تردد کند.

هفتاد و هفتمین اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با حضور هیأت‌های سیاسی و سران کشورها از روز سه شنبه - ۲۹ شهریور - با سخنرانی «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد در مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک آغاز شده است. سخنرانی‌های روز دوم اجلاس از ساعت ۹ صبح به وقت محلی در سالن اصلی سازمان ملل متحد آغاز شده و رئیس جمهور ایران پس از نیجریه دومین سخنران جلسه امروز بود.

رئیس جمهور کشورمان روز دوشنبه ۲۸ شهریور ماه در رأس هیأت سیاسی و با همراهی حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه وارد نیویورک شد و در دو روز گذشته علاوه بر گفت و گو با سران کشورهای فرانسه، سوئیس، بولیوی، نخست وزیر عراق، پاکستان و رئیس شورای اروپا در هتل محل اقامت خود دیدار و گفت و گو کرده است.

شرکت در اجلاس تحول آموزش سازمان ملل و نیز نشست با رهبران ادیان الهی از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در سفر به سازمان ملل بوده است. رئیس‌جمهور در ادامه این سفر همچنین با سران برخی دیگر از کشورهای حاضر در اجلاس دیدار می‌کند.

هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل از ۲۰ تا ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۹ شهریور تا ۴ مهر) به مدت یک هفته در منهتن نیویورک مقر این نهاد بین‌المللی برگزار می‌شود. مجمع عمومی امسال سازمان ملل با حضور سران و رهبران جهان برای نخستین بار پس از بیماری همه گیر کووید -۱۹ از سال ۲۰۱۹ برگزار شده که بزرگترین گردهمایی دیپلماتیک در جهان است.

حجم ویدیو: 4.40M | مدت زمان ویدیو: 00:00:49 | دانلود ویدیو
منبع: ایرنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 5
 • حاج سعید طوسی
  8

  مسافت بین هتل و سازمان چقدر نزدیک هستند.باید باور کنیم ،باشه باور میکنیم

 • ناشناس
  4

  میشه همین مسافت رو در سقز هم پیاده روی کنن؟ یا خیابونای نیویورک با"حال" تره؟!

 • ناشناس
  3

  به شهرداری نیویورک دستور بده درپیاده روها چند تاچاله چوله بکنند تامردم از شما درخواست عاجزانه داشته باشند

 • ناشناس
  5

  🤣🤣🤣 عجب اقتداری ، رئیس جمهور یک کشور از پارکینگ هتل داره میره داخل، از ترسه معترضین چون جلو در اصلی هتل خفتش میکردن.کدوم رئیس جمهوری در جهان تا حالا از ورودی پارکینک رفته تو هتل که شما رفتید؟ و چون ضایع نشن اسمش را گذاشتن پیاده روی .

 • ناشناس
  1

  چرا فرار از روبرویی با ایرانیان معترض رو اسمش رو گذاشتین پیاده روی؟ بله رسانه ها تعجب کردن چون همه دم در ورودی منتظر ورود و خروج شرکت کنندگان هستند ن اینکه پیاده از تو پارکینگ بره تو هتل