واکنش ایران به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به غزه

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، حمله وحشیانه رژیم آپارتاید صهیونیستی به غزه و ترور فرماندهان مقاومت و جمعی از مردم بی دفاع فلسطین را، به شدت محکوم کرد.

ناصر کنعانی جمعه شب(۱۴ مرداد) در یک موضع گیری رسانه ای، اقدام رژیم غاصب صهیونیستی را جنایتکارانه، ماجراجویانه و تحریک آمیز توصیف کرد و گفت: مسئولیت این جنایت و پیامدهای تجاوز و حمله این رژیم به فلسطین و غزه به طور کامل متوجه رژیم آپارتاید اسرائیل است.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی افزود: این حق قانونی ملت و گروههای مقاومت فلسطین است که در برابر تجاوزات و اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی اقدام و از خود دفاع کنند.

کنعانی همچنین از همه کشورها و نیز سازمان های بین المللی خواست تا به مسئولیت قانونی و نیز اخلاقی و انسانی خود در دفاع از ملت مظلوم فلسطین، محکومیت اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی و پیشگیری از ادامه جنایات این رژیم، که عامل اصلی بی ثباتی و ناامنی در منطقه است، عمل کنند.

بر اساس این گزارش و بنا بر اعلام رسانه های خبری، در حملات عصر امروز(جمعه، ۱۴ مرداد) رژیم صهیونسیتی به نوار غزه، تاکنون هشت نفر شهید شده اند که چهار نفر از شهداء کودک هستند و یکی از آنها زیر پنج سال سن دارد.

در این حملات دو نفر از رهبران جهاد اسلامی و یک انبار تسلیحات هدف قرار گرفته است.

در این حملات  "تیسیر الجعبری"، فرمانده منطقه شمال در گردان‌های القدس (شاخه نظامی جهاد اسلامی) به شهادت رسیده است.

 هم‌چنین بیش از ۴۰ شهروند فلسطینی دیگر در این حمله زخمی شده اند.

در همین رابطه زیاد النخاله، دبیرکل جهاد اسلامی اعلام کرد: امروز روز پیروزی است و دشمن باید منتظر جنگ و کنار گذاشتن آتش بس باشد.

رژیم صهیونیستی نیز  از بیم پاسخ مقاومت، نیروهای خود را به حالت آماده باش درآورده و سامانه گنبد آهنین را هم فعال کرده است.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 3
 • ناشناس
  4

  تا نابود بشه این فلسطین و غزه و لبنان که بخاطرش مردم ایران به خاک سیاه نشستن

  نظرات شما -
  • محمدایمان
   4

   احمق وقتی اونا هیچی نمیگن تو چی میگی اونا دارن بخاطر ما فدا میشن میفهمی یا کلا تعطیلی بحث طرفداری از کسی نیس
   اما پای ایران در میانه
   خود اسراییل دیدی چی گفت گفت ایران سراختاپوسه و مقاومت دست های ان
   تمتم جنگ اونا بخاطر ماست این باید باعث غرور و افتخارت باشه که ایران تنها کشور در کره زمینه که اینقدر نیروی نیابتی داره ما تا مرزهای اسراییل رفتیم جلو
   یعنی مرز غزه مرز ایرانه مرز لبنان مرز ایرانه مرز سوریه مرز ایرانه مرز یمن مرز ایرانه برای مثال حمله به اسراییل نیاز نیست از کرمانشاه موشک بزنیم میتونیم از غزه بزنیم جنگ قبلی نشنیدی چی گفت ایران گفت توی یک روز حدود هزارتا موشک و راکت زدیم اسراییل
   یکم فکرکن یکم تحقیق کن مقاله بخون ببین هدف مقاومت چیه مگر اینکه اصلا به خدا و امام حسین اعتقاد نداشته باشی ک جای شک نیس

 • ناشناس
  0

  این قضیه فلسطین شده یه بدبختی برای ما ۴۳ ساله بخاطر فلسطین هزینه میدیم خود عر بها هم با اسرائیل کنار آمدند ما این وسط شدیم کاسه از آش داغتر