اولیانوف: برداشت‌های اشتباه در خصوص نقش روسیه در مذاکرات وین را نشر ندهید

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی از خبرنگار بی بی سی خواست تا از انتشار داستان‌های غلط در رابطه با نقش روسیه در مذاکرات هسته‌ای پرهیز کند.

میخائیل اولیانوف روز جمعه در توییتی در پاسخ به خبرنگار بی بی سی که عکس اولیانوف و انریکه مورا را منتشر کرده بود و می‌گفت "این عکس من را یاد داستانی قدیمی می‌اندازد. آقای اولیانوف آیا روسیه می‌خواهد بار دیگر در مسیر کارها سنگ بیاندازد؟" نوشت: این نه تنها خوب نیست بلکه شرم‌آور است که خبرنگار دانایی همانند شما داستان‌های غلط درخصوص نقش روسیه در مذاکرات وین بر سر برجام را نشر داده و آن‌ها را تکرار کند. اشخاص حرفه‌ای باید از برداشت‌های اشتباهی که منجر به گمراه کردن دنبال‌کنندگان‌شان می‌شود، خودداری کنند.

چندین ماه پیش با آغاز عملیات نظامی روسیه در خاک اوکراین و اعمال تحریم‌هایی از سوی آمریکا و اروپا علیه مسکو، برخی مقامات غربی مدعی شدند که روسیه با طرح درخواست خود برای دریافت تضمین‌هایی در رابطه با ادامه مبادلات خود با ایران در مسیر مذاکرات وین سنگ‌اندازی کرده است.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در آن زمان گفته بود که اتهامات درخصوص اینکه روسیه در لحظات آخر مذاکرات وین درخواست‌های جدیدی را مطرح کرده را رد کرد.

ریابکوف همچنین عنوان کرده بود که تنها خواسته روسیه "حفظ تعامل قانونی‌" این کشور با جمهوری اسلامی ایران پس از احیای برجام بوده است.

منبع: ايسنا
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 4
 • ناشناس
  0

  چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است ایشان برنامه ریزی ها را قبلا انجام داده ومراتب را جهت اجرا به هیئت ایرانی ابلاغ نموده اند...

 • ناشناس
  0

  تا نباشد چریکی مردم نگویند چیزها

 • خون جیگر
  0

  روسیه همیشه نامرد گدا بوده و هست و خواهدبود
  حالا اگر این حاکمان عرب تبار فهمیدن !!!!

 • ناشناس
  0

  مرگ بر کمونیست.