روسیه: باور داریم که کرونا ساخته آمریکاست

وزارت دفاع روسیه می‌گوید بررسی اسناد فعالیت‌های بیولوژیکی آمریکا در اوکراین نشان می‌دهد که ویروس کرونا انسان‌ساخته و نتیجه فعالیت‌های آگاهانه آمریکاست.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد مسکو باور کامل دارد که آمریکا در تولید و گسترش ویروس مرگبار کرونا نقش داشته است.

وزارت دفاع روسیه این موضع گیری خود را اینگونه تشریح کرد: پیش از گزارش اولینِ فرد مبتلا به کرونا در ۲۰۱۹، آمریکا آزمایش‌هایی برای شبیه‌سازی یک همه‌گیری شبیه کرونا انجام داده بود.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده: ما باور داریم که ویروس کرونا به صورت مصنوعی و نتیجه موفقیت‌های آمریکا در بیوتکنولوژی است و با انواع جدید مدام به‌روز می‌شود.

به نوشته اسپوتنیک، تحقیقات سازمان جهانی بهداشت درباره ریشه‌ها و علل اصلی بیماری کرونا که همه کشورها در سطح جهان را به سمت قرنطینه برد، تاکنون هیچ نتیجه‌ای نداشته است. آمریکا به نوبه خود، تلاش کرده تا مسئولیت این همه‌گیری را متوجه چین کند، اما بعدها پذیرفت که هیچ‌گونه مدرک و سند قانع‌کننده‌ای برای اثبات این ادعای خود ندارد.

این بیانیه وزارت دفاع روسیه بخشی از گزارش بلندتر این وزارت‌خانه درباره فعالیت‌های بیولوژیکیِ نظامی آمریکاست؛ این گزارش نتیجه بررسی و تحلیل اسناد به‌جامانده و مرتبط با فعالیت‌های بیولوژیکی آمریکا در خاک اوکراین توسط کارشناسان روس است.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد با توجه به تحقیقات آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا (USAID)، و ماهیت و سرعت شیوع بیماری کرونا، احتمالاً این آژانس در تولید عامل بیماری‌زای ِکووید -۱۹ و سازماندهی همه‌گیری آن نقش داشته است.

این بیانیه همچنین به رزمایش‌های «Event-۲۰۱» سال ۲۰۱۹ در دانشگاه جانز هاپکیزِ آمریکا اشاره می‌کند و می‌افزاید که این رزمایش‌ها مختص اقدامات عملی بود برای مواقعی که همه‌گیری فرضیِ یک ویروس کرونایِ قبلاشناخته‌نشده.

منبع: مهر
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاهتان را بنویسید

نظرات شما - 7
 • یه بنده خدایی
  6

  باور و اینا چیزی رو ثابت نمیکنه
  بعد سه سال تازه دنبال سرمنشا ویروس هستین؟
  چطور ویروس ساخته آمریکاست اما چین بیشترین نفع رو ازش برد؟
  خواهشا ازروی سند و مدرک حرف بزنین نه باور و احساس

 • 🐜
  2

  کرونافقط یک تلقین بود که ترس روبه مردم دنیاانتقال داد.وکنترل جمعیت جهان کاریک یادوکشورنبودقدرتهای جهانی شیاطین جهان هستند همه باهم تصمیم گیری میکنند

 • من
  2

  حرف چرت نزن خواهشن

 • متفاوت
  1

  کارهرکی بود واقعا به موقع وبه حق بود وباید هم چنین میشد.گاهی حق کسی این است که یک کارد درشکمش فرو رود خب این باید بوسیله یکی انجام بشود یانه؟هرچند ما بگوییم یا میگوییم این کار درستی نیست و جرم دارد.حق نسبت به کارهای ادمی انجام شدنی است ومیشود اما به نسبتهای کارهای مختلف عوامل حق هم تغییرپذیر است.

 • ناشناس
  2

  همه میگن کار چین و روسیه و ایران بود

 • ناشناس
  0

  اگرکارچین نبود دولت چین ازپنهانکاری تعداد وگستره ویروس کرونا چه سودی میبرد غیرازاینکه ویروس اشتباهاازقرنطینه خارج شده بود وچین نمی‌خواست لو برود ودربسیاری ازپرونده ها بعد ازسالیان دراز مدارک و شواهد برای اثبات قطعی پیدا میشود حداقل دولت چین درقبال پنهانکاری مقصر است به آمریکا بهترین واکسن هاراساخته بدون مدرک اورامتهم کنیم عقل سالم کجاست

 • خ
  1

  کار چین کثیفه.